Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kisgyerek 4-10 éves kor...

A kisgyerek 4-10 éves kor között tényleg olyan értetlenek, vagy csak játszák az agyukat?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem. Látom buszon, boltban vagy bárhol, hogy értetlenkednek, hisztiznek, hiába van rájuk szólva, akkor sem viselkednek stb.

Néha belegondolok, hogy ezt nem direkt csinálják? Hogy teljesen tudatában vannak, hogy nem szabad, de akkor is csinálják? Főleg a 10-hez közeledve.



aug. 24. 11:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
54%

Ha vered azzal nem sokat fogsz rajta segíteni, csak azt mutatod neki, hogy eszköztelen vagy, és egyetlen megoldásod van, ami a fizikai erőszak.


Egyébként egy fejlődéspszichológia könyv elolvasása segít rávilágítani életkori sajátosságokra, és hátterükre. De az igaz, hogy sok a nem nevelt gyerek, jellemző, hogy a szülők félnek a saját gyereküktől, és a CSOK meg a mindenféle támogatásra muszájba szült gyerekek, meg a szülők egyre jobban elostobásodása mem segít rá, már egészen pici kortól érezhető hogy butulnak el a gyerekek, de ez egyébként nem az ő hibájuk. Persze itt mindenki gyereke jól nevelt, tökéletes, névtelenül mindenki azt mond amit akar. De erre nem éppen a taslizás meg ezek a megoldások, ettől pont hogy rosszabb lesz, és más negatív viselkedésformákat is felvesz... De mivel a szülők, szülőkorú emberek az ostobák, nyilván ezt nem folyik le.


Ha önvizsgálatot tartok, reagálva a szakdolgozat írós egyetemista kommentjére, aki letaslizta a húgát, aki kb figyelemre vágyott, és ennyi, én csak akkor reagáltam a testvéremnek, aki szintén kisiskolás, erőszakkal, ha szóval már tehetetlen voltam vele szemben. És ez nem a gyerek hibája hanem az én kudarcom, hogy nem voltam elég felfegyverzett nevelési eszközökkel, hanem csak ütni tudtam...


De nyugodtan taslizzátok, csapkodjátok továbbra a kisebbeket, majd biztos ettől megjavulnak...

aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%
Miközben egy kisebb gyerek sokszor tényleg csak fáradt, nyűgös, rengeteg inger éri, amire az agya egyszerűen nincs felkészülve. Vagy történt vele valami az oviban, suliban, ami nyomja a lelkét, de mivel mindenre az a válaszod, hogy nyekken és már pofozod le, elmondani se meri, hanem kitör belőle...
aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

A válaszokból kiderült, hogy a nevelés is eléggé közrejátszik.

Akkor mit csinálsz, ha a szép szavak nem használnak? Az nem opció, hogy hagyod hisztizni, az emberek meg hallgassák és tűrjék a hangzavart.

aug. 24. 20:44
 24/33 anonim ***** válasza:
5%
23, alap hisztikezelési módszer: KIEMELNI a helyzetből.
aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Fel kell buszoznotok tudom is én, Szegedről Bp-re időpontra pl orvoshoz, elkezd hisztizni félúton a buszon és akkor leszálltok a következő megállón?
aug. 24. 21:17
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen távon (az ember tudja már, hogy mit vállalhat a gyerekével), és nem kis piszlicsáré hisztikével, hanem komoly meltdownnal, de igen, volt rá példa, hogy leszálltunk.

Miután megvolt a világbéke, mentünk tovább.

Kisebb gyereknél/normál hisztinél az eltérés is eszköz, ha nincs mód kiemelni.

A lényeg, hogy komoly eszköztár van annak, aki képes tanulni a témában és nem csak szül.

aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
És ha ennyi van, akkor sok, egyre több szülő miért nem használja? Pedig sokkal könnyebb hozzáférni gyerekneveléshez kapcsolódó anyagokhoz?
aug. 24. 22:09
 28/33 anonim ***** válasza:
40%

Tudom, hogy le fogtok pontozni, de akkor is leírom. Ha időben kaptam volna az első pofont, az nagyban megkönnyítette volna a felnőtt életemet. Kamaszkoromban kaptam pofont anyutól, bőven kiérdemeltem, de jóval előbb kellett volna. Nem vagyok híve a fizikai erőszaknak, de van, amikor más nem használ. Ha már kiskoromban helyreraktak volna, sok bajtól megkímélhették volna magukat és engem is.

N

aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert millió meg egy alkalmatlan ember vállal gyereket.

Szerinted Jóska a putrisoron mikor olvas gyermeklélektant, amikor gyakorlatilag azt se tudja mitől lesz a gyerek, csak dugni tud.

aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
A szülőknek nem ártana kötelező jelleggel legalább előadásokat tartani a gyereknevelésről, államilag elrendelve.
aug. 24. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!