Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kisgyerek 4-10 éves kor...

A kisgyerek 4-10 éves kor között tényleg olyan értetlenek, vagy csak játszák az agyukat?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem. Látom buszon, boltban vagy bárhol, hogy értetlenkednek, hisztiznek, hiába van rájuk szólva, akkor sem viselkednek stb.

Néha belegondolok, hogy ezt nem direkt csinálják? Hogy teljesen tudatában vannak, hogy nem szabad, de akkor is csinálják? Főleg a 10-hez közeledve.



aug. 24. 11:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%
Nincsenek megnevelve. Érdekes, mi kilencen vagyunk testvérek, mégsem hisztizett egyikünk sem a boltban. Nekem 3 van, ők is tudnak ott viselkedni
aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
49%
Ezt úgy hívják hogy dackorszak. Teljesen természetes folyamat amin minden gyerek átmegy. Van amelyik gyerek ilyenkor kezelhetőbb, van amelyik pedig nem. Nyitogatják a szárnyukat. A tinik is ugyanúgy dacolnak, csak mindegyik korszakban kicsit eltérőbb. Szokták mondani : “Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.” Illetve minden gyereknek más az alap természete is. Nagyon-nagyon összetett dolog ez, szóval nem teljességgel a szülő hibája, ha látsz például egy ilyen hisztirohamot. Lehet az a szülő vért izzad minden nap a gyerekéért, de nem tud vele mit kezdeni, mert át kell esnie a gyereknek ezen az időszakon. Sokszor még a gyerekek maguk sem tudják miért hisztiznek, csak épp ilyen napjuk van. Neked is biztos voltak már rossz napjaid, de mivel te felnőtt vagy már jobb esetben megtanultad kezelni kultúráltan. Ez mind-mind tanulási folyamat..
aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%

Nekem a húgom ilyen borzasztóan neveletlen.

Én már egyetemre járok, ő most kezdi az iskolát, de képes bárhol kiverni a hisztit ha nem kap meg azonnal valamit. Olyanokat is mond olyankor néha, hogy "meg akarok halni"


Még mindig nem tudja megérteni, hogy ha tanulok vagy egyetemi dolgaimmal vagyok elfoglalva akkor nem szeretnék játszani. Múltkor pl szakdolgozat írás közben bejött a szobámba és úgy elnyomta a laptopot, hogy az aznapi 1,5 órás munkám oda lett. Aztán lekevertem neki egy nyaklevest, az anyám meg még engem cseszett le, hogy nem vagyok feljogosítva arra, hogy hozzá nyúljak.


Remélem ha szeptembertől suliba megy leszokik erről, mert én fogok elköltözni itthonról ha nem.

aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%
Az én gyerekeim is tudnak viselkedni. Azok takaróznak a dackorszakkal, akik nem tudnak nevelni és ráhagyják a gyerekre a hisztit.
aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
59%

"Én már egyetemre járok, ő most kezdi az iskolát, de képes bárhol kiverni a hisztit ha nem kap meg azonnal valamit. "


Ez azért nagyon durva. Hamar leszoktatnám róla. Amint kiverné hisztit, én a valagát. Jól tetted, hogy lekevertél egyet, amiért hisztiből tönkretette a napi munkád. Azért egy iskolás gyerek már nem annyira kicsi, hogy ne fogja fel, hogy ez rossz. Anyád nagyon elrontotta, főleg hogy még védi is. Az ilyenekből lesznek felnőtt korukban a bűnözők. Akik akármit megtehetnek következmények nélkül.

aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
61%

Dackorszak + következetlen nevelés.


Vannak ők nevelve valamilyen szinten, de nem igazán értik az elvet.


Anya fizukor megveszi a csokit, játékot, amit a szem megkíván. Következő héten már nem annyit, hónap végén pedig már semmit, a gyerek meg nem érti, ha egyik héten van "csoki, ropi, jó hangulat" akkor miért nincs mindig, pedig a boltban minden héten ott a csoki meg a játékok.

aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
#3 A húgod hatéves, neki már tudnia kellene, mit szabad és mit nem. Jól tetted, hogy odasóztál neki, ha már a szüleitek nem nevelték meg. Az ilyen gyerekek miatt megy el a fiatalok kedve a tanári pályától. Unokahúgom alsósokat tanít, borzalmasak.
aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
@3, amúgy autosave... életet ment.
aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%

4 évesen még próbálkozhatnak, az szerintem oké, de pláne kisiskolás gyerek (pláne ha egészséges) ha rendesen nevelve van, nem fog így viselkedni buszon, boltban stb.

Enyémek 7 és 9 évesek. Ha el is engedik magukat, akkor itthon.

aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Hát mi neveljük. Aztán ez hol látszik a 6 éves gyerek viselkedésén ,hol meg nem.:) Tőlünk teljesen függetlenül ha épp fáradtabb, melege van vagy épp éhes vagy szomjas meg még lehetne sorolni befolyásolja, hogy épp mások előtt vagy bevásárlásnál pld mennyire tud értelmesen viselkedni. Van hogy égünk miatta mint reichstag van ,hogy büszkék lehetünk hogy ni milyen szépen viselkedik.

Én büszke vagyok rá ettől függetlenül. Aki meg lesajnálóan néz lecarom. Hozzáteszem ha idegeskednék miatta is ugyanígy viselkedne. Aki meg azt mondja hogy az ő gyereke mindig minden helyzetbe hozza az elvárhatót és soha egyszer sem viselkedik úgy, ahogy amúgy nem illik az hazudik.

aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!