Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a lányom (14) nagyon rosszul viseli azt a tényt, hogy őt örökbefogadtuk.

Kiskora óta tudja, hogy nem a saját gyermekünk de, most az elmúlt kb. 1 évben látványosan utál minket. Tudom, tudom kamaszkor meg minden de, ő azt hajtogatja, hogy mi nem is szeretjük és az igazi szülei biztos jobbak lennének. Ez engem nagyon bánt mert, én úgy érzem mindent megadtunk neki.


Próbáltuk már szép szóval és kicsit erényesebben is elmagyarázni, hogy nem találkozhat a vérszerinti szüleivel és örülnie kéne, hogy szerető családba került.

De mostmár szinte mindennapos a hiszti...


Teljesen el vagyok keseredve, hogy ezt teszi velünk...

Már pszichológus bevonásán is gondolkodtunk.

De azt gondoltam előbb megkérdezlek titeket is.

Szóval ti mit tennétek?



júl. 25. 17:26
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
87%

Engedd hogy felvegye vele a kislány a kapcsolatot akár Facebookon ha ő maga ír a vérszerinti szülőnek és vele is bunkó lesz akkor szerintem a kislány rá fog jönni hogy valóban nálatok van jó helyen. De ha esetleg bele menne a találkozóba a szülőannya akkor elvinném a kislányt had találkozzanak nem ülnék a nyakukon de a közelben maradnák. pl egy parkban ök az egyik padon te 20-30méterrel arréb. Vagy első körben együtt meginni valamit vagy egy cukrászdába beülni és ha már pár szót beszéltetek magukra hagyni őket.

Csak úgy fogod tudni elérni hogy ne hisztizzen a lány ha saját fülével-szemével látja hogy valóban nem kellett az igazi szüleinek.

És ez után vinném pszichológushoz mert ez is egy trauma lesz neki hogy felfogta hogy tényleg nem kellett nekik és nem is kell.

júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
97%

Pszichológus kell, de neked mielőbb! Mi vitt rá, hogy a vérszerinti anya válaszát egy hazugsággal takargasd? Nem, nem a lányodat féltetted, hanem magadat.

A többit bogozd ki a szakemberrel.

Úgy tudom 18 évesen veheti fel maga a kapcsolatot, feltéve ha a másik fél akarja.

Ne keressetek kerülő utakat. Csak a szabályosat, és a gyerek is tudjon róla.

Most elképzel egy álomvilágot. Minden tini lecserélné olykor a szüleit. De neki még el is szaladhat a fantáziája, hogy hopp eltűntök, és a vérszerintivel majd minden jobb lesz.

Nos 14 év alatt a szülőanyjának is lett valamilyen élete, amibe nem hiányzik a számára tök idegen kamasz, vagy te joggal nem engednéd oda a gyereket.

júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
100%
Szia. Remélem még itt vagy.Ugyanebben a cipőben járunk. Ha itt vagy még beszéljünk.
júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!