Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a lányom (14) nagyon rosszul viseli azt a tényt, hogy őt örökbefogadtuk.

Kiskora óta tudja, hogy nem a saját gyermekünk de, most az elmúlt kb. 1 évben látványosan utál minket. Tudom, tudom kamaszkor meg minden de, ő azt hajtogatja, hogy mi nem is szeretjük és az igazi szülei biztos jobbak lennének. Ez engem nagyon bánt mert, én úgy érzem mindent megadtunk neki.


Próbáltuk már szép szóval és kicsit erényesebben is elmagyarázni, hogy nem találkozhat a vérszerinti szüleivel és örülnie kéne, hogy szerető családba került.

De mostmár szinte mindennapos a hiszti...


Teljesen el vagyok keseredve, hogy ezt teszi velünk...

Már pszichológus bevonásán is gondolkodtunk.

De azt gondoltam előbb megkérdezlek titeket is.

Szóval ti mit tennétek?



júl. 25. 17:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
96%
Én is eléggé kiborulnék, ha valami -ha kb képzeletben is-, az életem része és megszabnák, meddig nem ismerhetném meg. Pl. lenne egy kutyám, de nem láthatom, amíg el nem érem azt a kort. Szülőkkel ez azért mennyire durvább már! Ez rohadt köcsög egy húzás volt. Joga van ismerni a saját életének ezen szakaszát.
júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
21: De, hogy ismerje meg őket, ha még a kapcsolatfelvételre se hajlandóak? Ha mondjuk lehetne velük beszélni azt mondom:Oké, lehet róla szó. De így?
júl. 25. 23:26
 23/33 anonim ***** válasza:
89%
Látnia kell, hogy felkeresed a szüleit és neki kell hallania, mi a szitu. Ha ebben meggátolod, okkal hibáztat téged.
júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Sajnos egy régi telefonszámon, a nevén és a facebookján kívül semmi sincs meg róla.


A gyámügy se akar segíteni, pedig ez lenne a munkájuk.

júl. 25. 23:38
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor 9-11 éves volt akkor nagyon érdekelte ki az igazi édesanyja. Akkor felkerestük őt"


Vagyis személyesen találkoztatok a vér szerinti anyjával? Akkor miért írásban üzent a lányának (lányotoknak)?

júl. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Az interneten tudtuk csak felkeresni. Kint él valahol. Még azt se lehet tudni pontosan hol.
júl. 26. 01:21
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem.

Az lett volna jó, ha akkor a lányotok fogalmazott volna meg egy üzenetet és olvasta volna rá a választ. Akkor is, ha elszomorodott volna tőle.

júl. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Küldtem képet az anyjának. Annyit mondott (ez volt a legkedvesebb mondata), hogy látja, hogy jó helyre került.
júl. 26. 01:33
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo


Nem neked, nektek kell megprobalni az anyával felvenni a kapcsolatot. A gyereknek kell megprobalnia, méghozzá a hivatalos úton. Tehát kézen fogod a gyereket és elkíséred a gyamhivatalba meginditani a hivatalos kapcsolatfelveteli eljárást. Ennek a vége kétféle lehet: A, a szülők engedélyezik az adataik kiadását vagy B, nem engedélyezik. Erről a gyerek kap értesítést, ergo ott lesz előtte feketén fehéren, ha nem akarják megismerni

júl. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Az őrült nagy hiba volt, hogy a gyámhivatal megkerülésével, Facebookon kerestétek meg a vér szerinti anyát. Nem csoda, hogy zaklatásnak vette. Ti sem örültetek volna, ha ő egyszer csak ráír a gyerekre. Ezek a szabályok nem hülyeségek, védik mindkét oldalt. De az, hogy egy ilyen piszkálásra pár éve negatívan reagált, nem jelenti azt, hogy a hivatalos megkeresést is elutasítaná.
júl. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!