Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a lányom (14) nagyon rosszul viseli azt a tényt, hogy őt örökbefogadtuk.

Kiskora óta tudja, hogy nem a saját gyermekünk de, most az elmúlt kb. 1 évben látványosan utál minket. Tudom, tudom kamaszkor meg minden de, ő azt hajtogatja, hogy mi nem is szeretjük és az igazi szülei biztos jobbak lennének. Ez engem nagyon bánt mert, én úgy érzem mindent megadtunk neki.


Próbáltuk már szép szóval és kicsit erényesebben is elmagyarázni, hogy nem találkozhat a vérszerinti szüleivel és örülnie kéne, hogy szerető családba került.

De mostmár szinte mindennapos a hiszti...


Teljesen el vagyok keseredve, hogy ezt teszi velünk...

Már pszichológus bevonásán is gondolkodtunk.

De azt gondoltam előbb megkérdezlek titeket is.

Szóval ti mit tennétek?



júl. 25. 17:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus jó ötlet
júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológus mindenképp ajánlott. Addigis, ne hagyjátok, hogy hisztizzen, el kéne kicsit gondolkoztatni.
júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
74%
Sosem írtam még ilyet, de szerintem ez kamu. Egy örökbefogadó szülő sem mond ilyet, hogy nem a saját gyerekünk. És minden örökbefogadó tudja, hogy 14 évesen kezdeményezhetik, hogy találkozhasson a vér szerinti szülőkkel.
júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Tudjuk, hogy ha nagyon szeretne találkozhatna a vérszerinti szüleivel. De próbáljuk lebeszélni róla. Az édesanyja és édesapja nagyon fiatalok voltak amikor ő született. Miközben a lány terhes volt a fiú elhagyta. A lányka összeomlott és inni és drogozni kezdett a terhessége ellenére. Azóta a lány kiköltözött külföldre de, ott is ugyanezt az életmódot folytatta/folytatja.

És azt, hogy nem a saját gyermekünk azt úgy kellene érteni, hogy tudja, hogy nem vagyunk a vérszerinti szülei.

Nyílt örökbefogadás volt...


Mindketten féltjük és próbáljuk megóvni a lányunkat attól ami káros lehet az önértékelésére.


Megígértük neki, hogy a 15. születésnapján találkozhat a szülőanyjával ha nagyon akar.

júl. 25. 17:58
 5/33 anonim ***** válasza:
98%

"De próbáljuk lebeszélni róla."


Ezek után én is hisztiznék a helyében.

Csöppet se könnyítitek meg a helyzetét.

Igenis keresse meg a szüleit, ha akarja.

Lehet, hogy jót akartok, de nagyon rosszul csináljátok.

júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

"Megígértük neki, hogy a 15. születésnapján találkozhat a szülőanyjával ha nagyon akar."


Ilyet mondjuk orbitális baromság ígérni, hiszen nem biztos hogy az anyja akar majd vele találkozni.


Hagy utáljon. Majd elmulik. Miért nem engeded, hogy kerelmezhesse a kapcsolatfelvetelt? 14 évesen szülői engedéllyel már lehet,

júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az 6-os.

Az édesanyja miután megszülte, közölte velünk, hogy hallani se akar a lányáról soha többé.

Ezt el is mondtuk neki de, nem érti.

3 évvel ezelőtt úgy döntöttünk megpróbáljuk felvenni a kapcsolatot az anyukájával. De nem volt hajlandó találkozni/megismerni a lányát. És közölte velünk, hogy ha még egyszer megpróbáljuk a lányával "zaklatni" akkor feljelent.

júl. 25. 18:30
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól gondoljátok, esetben mindenképpen vonjatok be szakértői segítséget, pszichológust. Alapvetően sem szégyen, de egy örökbefogadás egészen nehéz helyzet, itt kimondottan fontos lenne, a folyamatos terápia.


Azért mondom ezt, mert feldolgozni valakinek, hogy a vér szerinti szüleinek nem kell, az valami elképesztő munka. Az első élménye gyakorlatilag az eldobottság. A szülő teljes mértékben meghatározza a gyereke életét, minden későbbi dolog is a szülőkkel való kapcsolatából fakad. A lányotok nem azt sérelmezi, hogy ti vagytok a szülei vagy nem vagytok jó szülők, hanem ezt a hatalmas traumát kell valahogyan túlélnie.


Ráadásul pont kiskamasz korba lépett, vagyis elkezdődött az a felfokozott érzelmi állapot, amikor első sorban a szüleitől fordul el. Ez természetes, viszont fontos, hogy jól tudjatok erre reagálni. Feltehetőleg a tiltásra borzalmasan fog reagálni (mint minden tini és később minden ember is). Az lenne a jó - ha a terápián, ami lehet hogy nem csak neki, hanem a családnak is kellene, vagy lehet hogy ez konzultáció kellene nektek ebben egy tanácsadótól - valahogy tudnátok neki egy olyan biztonságos közeget nyújtani, ahol találkozhat az anyukájával, de amikor benne csalódik, akkor ti majd tudtok neki segítséget nyújtani (ezek alapján fog majd).


Kitartást!

júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vonjatok be segítséget, de ne a kislánynak! Együtt, mint egy család, családterápia kereteiben. A pszichológus ott egy külső segítőként lesz jelen, hogy ezt megtudjátok beszélni és a kislány is kiadja magából, meg ti is megértsétek mi jár a fejében. Ahogy a 8-as válaszoló írta: kemény munka azt feldolgozni, hogy őt a szülei eldobták, kamaszként, ami amúgy is nehéz, keresi önmagát, az identitását azzal is megkell bírkóznia, hogy őt eldobták már a születésénél. Nem konkrétan veletek van baja valószínűleg, hanem ezzel, de rátok vetíti, rajtatok csattan. Ez egy nagyon nehéz helyzet mindhármótoknak! Ha ennyire szeretne találkozni adjátok be a papírokat, hogy felakarja venni a kapcsolatot, de biztosítsátok arról, hogy bárhogyan is sül el a dolog TI ott lesztek, akkor is ha csalódik,akkor is ha kialakul valami kapcsolat köztük. Teljesen normális, hogy megakarja ismerni honnan is származik, mi az ő sztorija, hogy milyen az anyja. Csalódni fog? Valószínűleg igen, de akkor TI ott lesztek neki, egy védőhálóként.
júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Alapvetően úgy hiszem elég laza szülő vagyok. Sok dolgot engedek/engedünk neki amit a kortársainak nem igazán engednek.

Nincsenek tiltások, csak ajánlások. És azt látom ez jól működik nálunk.

És az anyukájával való találkozás az egyetlen amit nem igazán akarok most így vele kapcsolatban.

júl. 25. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!