Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak 15 éves kamasz...

Mit csináljak 15 éves kamasz fiammal? Nem érdekli semmi a számítógépes játékokon meg az autóversenyeken kívül!

Figyelt kérdés
Nem akar kimozdulni a szobájából. Mondtam neki, hogy menjen moziba, strandolni, pizzázni, bandázni, bárhová a haverjaival, de inkább itthon ül mindig.

júl. 3. 06:25
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Szerencsére sportolni jár. Kosarazik, heti 5 edzésük van iskola időben. Júliusban nincs edzés, augusztusban viszont újra kezdenek alapozni. Meg otthon is szokott kondizni, ha olyan kedve van. Szóval nincs minden veszve. :)

Talán nem függő, mert ha jó program van, akkor nem érdekli a gép, de amint hazaérünk, már ott is ül. Otthon nem nagyon találja fel magát. Játszik a kutyával kicsit, aztán spurizik a szobájába.

júl. 4. 09:42
 32/36 anonim ***** válasza:
79%

#30 "Ha nem függő, miért nem csinál semmi mást?"

Talán mert az a hobbija...? Nevetséges, hogy ha számítógépezésről van szó, akkor az instant függőség, kötelező más hobbit találni mellé. Míg ha egész nap a könyvet bújná, akkor senki nem jönne azzal, hogy miért nem csinál mást, ha nem függő.

"Miért nem bírja gép nélkül?"

Hol olvastál ilyet? Ja, sehol, érdekes.

"Annyira álszent minden szabadidejükben gépező emberekre azt mondani, hogy nem függők."

Mert az nem álszent, hogy minden szabadidejében gépező embert függőnek nyilvánítotok a hozzád hasonló "zsenik"? Nevetséges az ostoba kettősmércéd.


A függőség az, amikor valaki enni, meg mosdóba menni is elfelejt, nem látja el a napi teendőit, és tényleg nem áll fel a géptől, esetleg őrjöng is. A kérdező erről egy szóval nem írt, sőt. Azt írta, hogy ha családi program van, akkor megy a fia, jól érzi magát. Ez azért nem az az eset, amit te itt próbálsz bizonygatni, te álszent "ész"lényke.

júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 Andi80018 ***** válasza:
Így ok szerintem... lehet majd megunja.. :-D
júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
#13 ha egész nap olvasna, akkor is azzal jönnél hogy függő?
júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

#32 hű, ha én egy jó könyvet olvasok, nem csinálok itthon semmit, még enni is elfelejtek. Biztos függő vagyok :(

Kár hogy már nem vagyok gyerek, szólnék a szüleimnek, hogy korlátozzák a napi olvasási időmet 1 órára, az sem baj ha szünet van /s


Komolyra fordítva, érdekes hogy az olvasás nincs stigmatizálva, csak a gépezés. Mint ahogy az egész napi legozás után sem voltam fuggőnek kikiáltva

júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
60%
nm tom mért kell bacogatni a gyereket ha bent akar lenni meg játszani had legyen engem se bacogattam és mégis felnőttem, bekerültem egyetemre nm vok se mentális beteg se depressziós van párkapcsolatom. vannak introvertáltak, extrovertáltak van aki durvábban introvertált van aki kevésbé. ha nem érzi rosszul magát és boldog akkor miért rontanád el? amúgy még semmiről sincs lekésve én is 16 voltam amikor elkezdtem kondiba meg kickboxra járni.
aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!