Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak 15 éves kamasz...

Mit csináljak 15 éves kamasz fiammal? Nem érdekli semmi a számítógépes játékokon meg az autóversenyeken kívül!

Figyelt kérdés
Nem akar kimozdulni a szobájából. Mondtam neki, hogy menjen moziba, strandolni, pizzázni, bandázni, bárhová a haverjaival, de inkább itthon ül mindig.

júl. 3. 06:25
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Igen, vannak SZÜLEI. Visszük is sok helyre a gyerekeinket. Jön is szívesen, de egész nyáron nem szórakoztathatom én. Örülnék, ha kicsit érdekelnék a való világ dolgai.

De megnyugtattatok, hogy el is nőheti, és még így is lehet normális felnőtt belőle.

Köszi mindenkinek a véleményét!

júl. 3. 14:37
 22/36 Andi80018 ***** válasza:
60%

Az én fiam is sokat játszik, pedig ő csak 12,5 éves. A barátjával szokott, de egyedül is. Viszont, azt, hogy ne járjon sportolni, azt nem engedjük. Így is ferde a gerince, tornára is jár.

Ezen kívül box és funkcionális edzése is van, szóval heti három edzés az kell szerintem, nyáron is.

Nekem csak az a bajom azzal, hogy csak ül a monitornál, hogy nem mozog. Vagy jár esetleg valamilyen sportra?

Viszont, az igaz, hogy ennyi idősen már nem szórakoztató központ a szülő. Viszont, jövőre már diákmunkára is el tud menni, tényleg... :-)

júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Én is ilyen kamasz voltam. Ment a Sims meg a Ceasar napestig vagy a chat vagy olvastam néztem a sorozatokat stb. Mégis ember lettem.


Szerencsére szüleim hagyták.


Nyár van, végignyomta a tanévet lehet teljesen kiégett a kötelező interkacióktól amik ott érték. Alig telt el egy hét a szünetből....


Meg pl én ebben a melegben biztosan nem bandáznék senki kedvéért se... 😅

júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
70%

#21 De ha van más opció, és arra is nyitott, akkor mi a baj? A játékok ugyanolyan hobbitevékenységek, mint az olvasás. Gondolom ha a könyveket bújná, azzal semmi bajod nem lenne.

#23 Na ez az. 30+ fokokban engem a jó isten nem venne rá minden napos járkálásra. Víz mellett elvagyok, de a közelünkben nincs vízpart, a napi strandolás meg kész anyagi csőd lenne. :D

júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
Internetet letiltani számítógépet/konzolt elkobozni mielőtt elmebeteg tömeggyilkos lesz belőle.
júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
12%

"A játékok ugyanolyan hobbitevékenységek, mint az olvasás. Gondolom ha a könyveket bújná, azzal semmi bajod nem lenne"


Ez akkora hülyeség, ne haragudjatok már. Egyáltalán nem ugyanaz.


Számos kutatás bizonyította, hogy a számítógépes játékok az agynak ugyanazt a területét aktivizálja, mint az egyéb függőségek. Ezért lesz idegbeteg, kezelhetetlen, játékot lerakni képtelen a legtöbb, aki rendszeresen tolja.


Hány ember láttatok már őrjöngeni, sírni, a szüleivel veszekedni, ha abba kellett hagynia egy könyvet? Hány könyvmoly gyerek van fizikailag is olyan szintű függésben, mint aki gépezik?


Én aztán tényleg könyvmoly voltam, rengeteget olvastam, de egyrészt csináltam mellette más dolgokat is, másrészt be tudtam fejezni, nem nyomtam, hajnali kettőig, mert nem tudok leállni és szerettem, de nem függője voltam, mint a többség a gépnek.


Nem is értem, hogy lehet összehasonlítani.

júl. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
78%
Egyetlen egy olyan embert sem ismerek, aki rengeteget ült anno gép előtt, most pedig egy pszichopata állat. Pedig sok ilyen van az ismeretségi körömben.
júl. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
84%

#27 - én is ugyanezt tapasztaltam! :)


Akik itt írják, hogy függő, borzasztó, stb. szerintem sosem neveltek még kamasz gyereket :D

Vekerdy is megírta, hogy a kamasz gyerek, ha nem a szobájában ül egész nap, nem elviselhetetlen, na akkor kezdhet a szülő aggódni, mert valami nem stimmel...

júl. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

#26 Csak a kérdező semmi őrjöngésről, meg nem tudja lerakni helyzetről nem beszélt. Konkrétan azt írta, hogy jó lenne, ha a gyereket a "való világ" dolgai érdekelnék.

Úgy bírom, hogy ha le van írva, hogy valaki rendszeresen játszik, akkor máris őrjöngő függőt vizionál a sok hozzád hasonló "ész"lény.

júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem függő, miért nem csinál semmi mást? Miért nem bírja gép nélkül?


Annyira álszent minden szabadidejükben gépező emberekre azt mondani, hogy nem függők. Legalább ismerjük már el a valóságot.

júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!