Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányod meddig alszik...

Kamasz lányod meddig alszik szünetben?

Figyelt kérdés

Enyém 16 éves, és még mindig alszik... Egyszerűen nem tudunk programot tervezni hétvégén és nyári szünetben, mert egyig, kettőig alszik.


Sajnos bagoly típus. Ha iskola van akkor nincs probléma,. ez csak ilyenkor van.


Az apja sokszor felkelti délelőtt 11 körül, amikor mennénk valahova.


Ez mennyire "normális", hogy ennyit alszik?


jún. 29. 12:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
16-os vagyok. Nálunk a nagyobb már anyanyelvi szinten tudja az angolt, a 14 éves most megy majd nyelvvizsgára. Éjszaka nem erre készülnek. Mindig van érdekesebb az interneten.😄 Jobb, ha alszanak éjjel. Szoktam nekik feladatot adni, de nem kell megszakadniuk.🙂 A munkára való nevelést fontosabbnak tartom, mint azt, hogy mennyire megy az angol. A nagyobb hiába tud angolul, ha hétköznapi teendőkben sokszor esetlen. Ezen próbálunk javítani jelenleg, kicsit legyen bátrabb, álljon oda a munkához.😊 Szóval tud angolul, de így nem megy vele semmire. Gyerekfüggő is tudom.🙂
jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Barátainknak is ennyi idős lánya van, és ők például már hazafele tartanak a strandolásbol."

Tehát ők fél napot voltak standon és elég volt. Mégis mi történne, ha ti ugyanúgy fél napot lennétek, csak a nap másik felében?

Én bagoly típus vagyok, 1-2 körül fekszem le, de 10 körül legkésőbb felkelek. Illetve, van egy szabályom, ha bármi miatt reggel fekszem (akár munka), délben akkor is felkelek, hogy éjjel 1körül tudjak aludni újra.

Most terhesen is ugyanakkor fekszem, de napközben tuti, kidőlök valamikor, olyan álomkóros vagyok. De kipróbáltam, akkor is, ha kialszom magam éjjel, tök mindegy.

Attól ne félj, hogy ehhez szokik hozzá, nem tud szegény, a nyomorult suli nem hagyja. Sajnos, a világ pacsirtákra van teremtve, pedig egyáltalán nem vagyunk rosszabbak, attól, hogy máskor alszunk.

Én nagyon boldog lennék, ha bagoly gyerekem születne. Edzem is rendesen, de félek, hogy nem lesz olyan szerencsém🤷🏼‍♀️

Egyébként meg nem kell teljesen hozzá alkalmazkodni. Csináljatok programot, akkor és olyat, amit akartok és kérdezzetek meg, hogy megy-e veletek. Majd ő eldönti, hogy menni akar, vagy aludni. Vagy, ha strand, kimehettek, ha akar, utánatok mehet, nem csecsemő már.

jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

13 és fél éves a lányom, 10-kor fekszik, és most, hogy nincs suli, délig alszik. Én hagyom, ha nincs program, mégis mindig megkapom, hogy "De anya, miért nem ébresztettél fel!". A kicsi időben fekszik, hamarabb kel. Én is megyek 10-kor, és nem is tudok fél 7-nél tovább aludni. Beállt a bioritmusom, de álmos sem vagyok soha napközben.

Sztem itt nem azzal van a baj, hogy sokáig alszik, hanem azzal, hogy sokáig fent van előtte este.

Nem vagyok orvos, csak vhol olvastam, hogy az éjfél előtti alvás az, amire a szervezetednek szüksége van. Akkor kell/ene többet aludni, nem éjfél után...meg az alvás mélyalvás szakasza a fontosabb a szervezetednek, amikor pihenni tud, és ez éjfél előtt van. De ezt csak olvastam vhol, nem biztos,hogy így is van.....

jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

32-es, nem arról van szó, hogy mi nélküle el tudunk e menni, és ő utánunk tud e jönni, nyilván igen.


Azt nem szeretném, ha ezt szokna meg és így "maradna".


Másik:


"Tehát ők fél napot voltak standon és elég volt. Mégis mi történne, ha ti ugyanúgy fél napot lennétek, csak a nap másik felében?"


Ezzel az a baj, hogy délutánra már olyan zavaros és ocsmány a víz, hogy nincs gusztusunk belemenni. Mindig délelőtt járunk mi is.

jún. 30. 11:01
 35/40 A kérdező kommentje:
Egyébként ma időben keltettuk és már a strandon vagyunk a barátokkal. A gyerek a vízben. 🙂
jún. 30. 11:02
 36/40 anonim ***** válasza:

#34! Arra is írtam, hogy szegény nem tud így maradni, mert sajnos, az élet nem így van berendezve. Nála még nem lehet tudni, mert kamasz, eleve más az alvás igénye, meg minden, de hidd el, egy valódi bagoly típusnak ez szörnyű. Ő már "így van maradva". Egyszerűen ilyen a bioritmusa és folyton szembe kell vele menni. Nekem is mindig mondják, hogy a korán kelést meg lehet szokni. Erre mindig mondom, hogy nem, jártam pár évig iskolába... És akkor nem maradtam fent sokáig, mert nem hagyták, kütyüzni se tudtam, mert nem volt és bármikor feküdtem, az ilyen hajnali 6 órás keléstől egész nap nem tértem magamhoz. Na, jó talán nem egész nap, de délig a világomat nem tudtam. Úgy lézengtem a suliban, mint egy zombi. Hiába aludtam "eleget", meg éjfél előtt, meg mit tudom én. (Ebben az éjfél előtti alvásban amúgy semmi logika, ha valaki józan paraszti ésszel belegondol.)

"Egyébként ma időben keltettuk és már a strandon vagyunk a barátokkal. A gyerek a vízben. 🙂"

Látod, megy ez. Ha megfelelő a motiváció, úgyis fel fog kelni.

#32

jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
✌️✌️🥰❤️
jún. 30. 11:39
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 15 éves, 10-11-ig alszik
jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
A 17 éves lányom kb 11-kor ébred, dél körül jön le a szobájából. Ha program van, előre megbeszéljük és felkel akkor, amikor kell. A fiam 13 éves, neki múlt héten mondtam, hogy nem-e akarja kikapcsolni a telefonján a 6:20-as ébresztőt, mert már nyári szünet van, de ő nem akarja átaludni az egész napot. Nem vagyunk egyformák. 😅
jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Tini koromban én is simán aludtam 1-2ig nyáron. Éjfél körül feküdtem pedig(szintén bagoly típus vagyok mai napig). Volt, hogy nem hagytak aludni és utáltam. Életkori sajátosság ennyit aludni ilyenkor.

Most simán kelek 8-10 között, pedig még mindig későn alszok el. Kinövi majd

tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!