Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lányt elengednél...

17 éves lányt elengednél barátokkal a Balatonhoz? Túlféltem?

Figyelt kérdés

3 barátnőjével és 2 barátjával szeretnének menni, az egyik fiú szüleinek a nyaralójába, Földvárra.

Apja szerint menjen, érezzék magukat jól. Szerintem pedig ehhez még gyerek, majd mehet nyaralni barátnőkkel érettségi után. Egy nyugodt percem nem lenne, amíg nincs itthon. 120 km, bármi baj van, nem tudok hogy segíteni neki, nem tudok ott lenni 15 perc alatt.


A többieket engedik, ő haragszik, hogy dedósnak nézem és én csak akkor vagyok boldog, ha a szobájában ül... Ez nem igaz, szinte mindenhová mehet városon belül, időpontra sem kell már hazajönnie lassan egy éve, de egy fiatal lány ne menjen egyedül nyaralni, bármi baj lehet.


jún. 25. 18:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
18%
18tól nem a szülő felelós érte, az változik
jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
86%

Ha még én vagyok érte felelős, akkor nem engedem le a boltba se, mert ha elütik a zebrán, én leszek a felelős.

Ja nem.

jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
#31 Akkor viszont be kell ismerni, hogy nem a gyerekéért aggódik, hanem önmagáért. Ha a gyerekemért aggódok, akkor azért nem akarom, hogy valami rossz történjen vele, mert nem akarom, hogy neki rossz legyen, nem pedig azért, mert jujj, baja ne essen, mert akkor engem felelősségre vonnak.
jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

31-es: Az, hogy a szülö felelös a gyerekért 18 éves koráig, NEM AZT jelenti, hogy addig napi 24 órában a gyerek mellett kell állnia, hanem azt, hogy értelemszerüen felkészíti a gyereket az önállóságra, és már elötte is ad neki valamennyi szabadságot.


Ha úgy lenne, ahogy írod, még iskolába sem mehetne a szülö nélkül, mert egyedöl nem közlekedhet ezek szerint, nem mehet boltba, másik gyereket nem láogathat meg, nem vehet semmit az üzletekben, nem utazhat el sehová, csak veled.

jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
86%

Azért haragszik mert valóban dedósnak nézed. Szerintem kifejezetten sértő, hogy azt gondolod, hogy 17 évesen képtelen ellátni magát pár napig nélküled. 1 év és ha úgy gondolja, akár el is költözhetne és önálló életet élhetne.


Ha eddig jól nevelted, akkor nem kell aggódnod, van annyira életképes, hogy boldoguljon nélküled is.

jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
12%
Persze, mi baj lehet. Max tavaszra mama leszel.
jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
100%
Igen.
jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
17 éves a lányom (lassan 18), már 2 éve nyáron is voltak 5 napot a Balatonnál a barátaival. Vonattal mentek (tőlünk kb 3 óra), nem volt semmi gond. Tavaly is voltak, idén is mennek augusztusban. Minden nap bejelentkezik és nyilván aggódom érte, de ez 18 éves kora/érettségi után is így lesz, de ettől élheti az életét.
jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!