Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lányt elengednél...

17 éves lányt elengednél barátokkal a Balatonhoz? Túlféltem?

Figyelt kérdés

3 barátnőjével és 2 barátjával szeretnének menni, az egyik fiú szüleinek a nyaralójába, Földvárra.

Apja szerint menjen, érezzék magukat jól. Szerintem pedig ehhez még gyerek, majd mehet nyaralni barátnőkkel érettségi után. Egy nyugodt percem nem lenne, amíg nincs itthon. 120 km, bármi baj van, nem tudok hogy segíteni neki, nem tudok ott lenni 15 perc alatt.


A többieket engedik, ő haragszik, hogy dedósnak nézem és én csak akkor vagyok boldog, ha a szobájában ül... Ez nem igaz, szinte mindenhová mehet városon belül, időpontra sem kell már hazajönnie lassan egy éve, de egy fiatal lány ne menjen egyedül nyaralni, bármi baj lehet.


jún. 25. 18:23
1 2 3 4
 21/38 Rakott karfiol ***** válasza:
2%
Sürgősen keríts egy jó terapeutát. A jövőre nézve. A jövő generációinak, ha még lesznek.
jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
87%

Ugyanígy voltam pár éve (17 évsesen) a barátaimmal (6 fiu 4 lány) Földváron a családi nyaralónkban 1 hetet. Jól éreztük magunkat, nem történt semmi baj.


"egy fiatal lány ne menjen egyedül nyaralni"

Nem egyedül lesz, hanem a barátaival. Minden nap bejelentkezik 1x/2x, akkor nem fogsz aggódni.


"bármi baj lehet"

Szerintem veszélyesebb Budapesten az utcára menni, mint Földváron.

Ha azt gondolod a barátai bántanák, akkor se kell aggódnod, mert nem kell ahhoz elmenniük Balatonra, hogy bántsák (feltéve, h bántani akarják).


Eléggé gáz, hogy nem engeded el, mert tényleg dedósnak nézed. Ezzel azt mondod neki, hogy nem gondolod, hogy képes racionális döntéseket hozni. Lassan rákéne jönnöd, hogy a lányod már nem egy kisgyerek.

jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Lazítanék a kapcsolaton a gyerekkel, mert számodra nem élet, ha mindig azon aggódsz, hogy mit csinál a kislányod.


Ha van másik gyereked, azt próbáld másképpen nevelni, hátha ő szobanövény lesz.

jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ugye tudod hogy nemsoká felnőtt?

Miben változik egy 17 éves és egy 18 éves? Semmiben. Csak annyi hogy nagykorú lesz. Engedném persze, de azzal a feltétellel hogy X időnként ad magáról jelet. Elméletileg ez lesz az utolsó nyara mielőtt belecsoppen a felnőtt életbe, jön az érettségi, had lazítson egy kicsit.

jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
17 voltam, mikor a szüleim elengedtek az akkori barátommal nyaralni egy hétre. Semmi baj nem lett és az a helyzet, hogy az utcán otthon bárhol történhet bármi nem kell, hogy elutazzon az ember. Szerintem túltolod. 1 év múlva felnött ahogy te mondod. Most komolyan nem egy éven múlik. Engedd el igaza van az apának nem kell túlfélteni ennyire. Beszéljétek meg a szabályokat és ennyi. Bízz benne!
jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nehogy mehessen egy tök biztonságos helyre biztonsagos emberekkel. Várjuk meg az érettségit, amikor ezek az emberek már sehova nem hivják, hanem majd beleveti magát vadidegenekkel a random utazgatásba.

Komolyra fordítva. Indokolatlanul "tulfelted", szerintem meg se tudod indokolni, miféle "baj" erheti, ami miatt neked 15 perc alatt ott kene lenned. Ha akkora baj van, akkor mentő kell meg tűzoltó, nem te, egyéb esetben pedig a lanyod felnőtt, megoldja.

Az, hogy nem lenne egy nyugodt perced, a te problémad, nem az övé. Emiatt nem elengedni nevetséges.

jún. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig - ha olyan "baj" történne, ami miatt 15 perc múlva ott kellene lenned, akkor úgysem tudsz segíteni, legfeljebb a mentök vagy a rendörség.

Másrészt meg fel kellene fogni végre, hogy egy ekkora valaki már életképes, meg tud oldani helyzeteket, emellett nem egyedül van, hanem barátokkal, ök sokkal inkább tudna segíteni, ha szüksége, mint te.


Borzasztóan túlfélted, ha így folytatod, teljesen tönkreteszed a kapcsolatot a lányoddal.

jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen?

A lányom most 16 és már tavaly elengedtük 2 éjszakára a barátnőjével és a fiúikkal.

Voltak feltételek, betartotta.


Nem mondom, hogy nem aggódtunk, de túlzásba nem estünk.

jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el
jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi bizonyítvány segít majd rajta jövő nyáron a Balatonnál? Mi fog változni 17-ről 18 éves korára? Mitől félted amúgy? Nem óvodás, nem kell fognod a kezét, ha át akar menni a zebrán.
jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!