Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves lányt elengednél...

17 éves lányt elengednél barátokkal a Balatonhoz? Túlféltem?

Figyelt kérdés

3 barátnőjével és 2 barátjával szeretnének menni, az egyik fiú szüleinek a nyaralójába, Földvárra.

Apja szerint menjen, érezzék magukat jól. Szerintem pedig ehhez még gyerek, majd mehet nyaralni barátnőkkel érettségi után. Egy nyugodt percem nem lenne, amíg nincs itthon. 120 km, bármi baj van, nem tudok hogy segíteni neki, nem tudok ott lenni 15 perc alatt.


A többieket engedik, ő haragszik, hogy dedósnak nézem és én csak akkor vagyok boldog, ha a szobájában ül... Ez nem igaz, szinte mindenhová mehet városon belül, időpontra sem kell már hazajönnie lassan egy éve, de egy fiatal lány ne menjen egyedül nyaralni, bármi baj lehet.


jún. 25. 18:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

*a többiek telefonszámát a szüleimnek. És az ő számuk is el volt mentve a barátnőimnek.


Minden nap "be kellett jelentkeznem", egy sms, ilyesmi.


Tudták a pontos címét a szállásnak is. Tudták, hogy tudom hívni a mentőt, ha baj van. Tudtam, hogy kell vigyázni az irataimra, pénzemre.


Ha jól nevelted eddig, nem lesz gond.

jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Mitől félted? Mi az a bármi baj? Egészen konkrétan sorold!
jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
Mi voltunk annó 18 éves korunk körül (10. osztály után) fiúk-lányok vegyesen sátorozni, meg a délegyházai tavakra is jártunk strandolni. Szerintem 17 évesen elengedheted, ha amúgy megbízható.
jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
84%

16 évesen mentem a barátnöimmel a Balatonra, szülök nélkül. (A szüleim elég értelmesek voltak, és elengedtek)

Semmi baj nem volt, jól éreztük magunkat, strandoltunk, otthon fözöcskéztünk, ennyi

jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem pedig ehhez még gyerek, majd mehet nyaralni barátnőkkel érettségi után."


1 év és egy érettségi bizonyítvány ennyit jelent? Nem attól lesz a gyerekből felnőtt.

jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
83%
Úgyis megoldják az ivást, drogozást, szexet, ha nem mennek el a Balatonra, ha érdekli őket. Kortól függetlenül.
jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
Mi elengedtük ugyanígy 17 évesen. Most 18 éves és megy megint. Szintén egy barátnő nyaralójába, távol tőlünk.
jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
67%
pár hónap (vagy nemtudom mikor lett 17) és elköltözik, nyugodtan engedd el
jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Mitől félted? Mi az, ami most megtörténhet VELE, de egy év múlva már nem?

Igazából ez az "időponthoz(értsd kor, érettségi, stb) kötöm, hogy mikor csinálhatja ezt vagy azt" egy hatalmas önámítás a legtöbb esetben. Ha nem tudod megérvelni, hogy most mért lenne rossz, és egy év múlva miért nem, akkor az csak üres kontroll. Ez át fog menni abba, hogy most az érettségi a határ, érettségi után "amíg tanulsz"(ha tovább megy) és emellé "az amíg az én kenyeremet", aztán meg az "amíg az én házamban laksz". Aztán csodálkozol, ha később nem keres.

Miért releváns az, hogy érettségihez képest mikor megy? Nem a nyári szünetben, pláne nem azon a pár napon kell felkészülnie az érettségire, ami ha most volt tizenegyedikes is egy év múlva lesz az az érettségi. (én pl előkészítő év, meg később kezdett első osztály miatt 20 évesen érettségiztem)

jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
78%
Te jó ég.. zárd kalitkàba...mi a franc van veletek? Baj itthon is érheti....
jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!