Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Létezhet, hogy a kamasz nem...

Létezhet, hogy a kamasz nem érett az érettsegire?

Figyelt kérdés

Kilencedikben bekerültem egy távoli rokonommal egy gimibe. Én A osztályos voltam, ő B. Ő átment mindenből, én kilencedikben évet ismételtem, 4 tárgyból megbuktam, átvittek egy másik iskolába, ott 4,6 volt az átlagom (rendes, normális gimi, nem kisegítő).

Amikor a rokonom szalagavatózott, meghívtak az ünnepségre. A szalagtűzésről pont lemaradtam, a tancra értem oda. Jöttek az A osztályosok és az egyik családtag odasúgta nekem, hogy biztos fájhat, hogy nem táncolok közöttük, de pont az ellenkezőjét éreztem.

A ballagásra is meghívtak, néztem a ballagókat és csak arra tudtam gondolni, hogy mázlista vagyok, hogy nem vagyok közöttük, nem éreztem magam késznek az érettségire.

Más évismétlők nehezen élik meg, hogy a volt osztályuk épp valami fontos dolgon megy át, de én pont, hogy örültem, hogy kimaradok.


Ezért kezdtem gondolkodni, hogy ha van olyan, hogy valaki nem iskolaérett, létezik olyan, hogy valaki éretlen az érettségire?


jún. 22. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Az érettségi is csak egy "nagy dolgozat / felelés" nem kell túlmisztifikálni. Felkészülsz - elmész és simán átmész, hidd el.
jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy csak savanyú a szőlő.


Az érettségi nem a szalagavatóról meg a ballagásról szól, szóval erre semmi rálátásod nincs a fent leírtak alapján.

jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem hinném. Az érettségizők 99,9%-a azt érzi még az érettségi napjának reggelén is, hogy ő erre nem áll készen :) Ez teljesen normális. Aztán pár órával később általában a megkönnyebbülés következik, hogy végre túl van rajta és feleslegesen parázott tőle ennyire.
jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem, egyszerűen csak nem tanul, vagy ,ha igen nem jól.
jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
A nővérem 10.-ben megbukott, úgy hogy évet kellett ismételnie. Rengeteg problémája volt akkor az iskolában. Újra járta a 10.-et, új osztály, új osztályfőnök, és nagyon jól érezte magát. Átlagos tanulóként végzett. Dolgozott pár évig alkalmazottként, majd csinált egy sikeres vállalkozást, és nagyon jól él.
jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem


Csak az az osztály, azok a tanàrok stb nem feküdtek.


Nagyon nehéz úgy teljesíteni


( ezt nem baj, ha megjegyzes, mert egy munkahely hasonló)



Én màr diplomásként is úgy érzem, hogy háls Istennek nem nekem kell érettségizni/ államvizsgázni 😉

jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Az erettsegire barki kepes, en azt gondolom.

Vannak bennde toltelek reszek de a legtobb teljesen logikus. A ketteshez konkretan az altalanos iskolai tudasod es egy kis gondolkodas kell.

jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor sem éreztem a szalagavatót nagy dolognak, mikor az enyém volt. Pedig az enyém időben volt. Nem is táncoltam rajta, s ha tehetem, el sem megyek.


Az érettségihez nem érettség kell, hanem tanulás. Ha bemagolod az anyagot, akár 10 éveesen is leérettségizhetsz.


Olyannal viszont amúgy találkoztam, hogy valakin nagyon kiütközött, hogy kisebb volt. Volt egy osztálytársam gimiben, aki valakiért egy évvel korábban kezdte az iskolát. Érződött rajta.

jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most valamilyen szinten “nyertel” egy evet, de nyugi, ugyanugy be leszel szarva erettsegi elott, tokmindegy mikor csinalod :D

Az ember tulizgulja, en is rettegtem tole anno, de amugy tenyleg nem kell. Utolag persze okosan beszel az ember.


Ha tanulsz,abbol baj nem lehet, ez a lenyeg.

jún. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez annyit mutat, hogy jó, vagy legalabbis számodra jobb helyre kerültel. Tök jó hogy nem hianyzik az, ami nem is lehetett volna, miért is hianyozna, ha egy másik hely meg bevált?


Az érettsegitol a legtöbben félnek. Én sem erettsegi előtt, sem utána nem lettem volna az érettségizök helyében, és magamat sem irigyeltem érettségizőkent.

jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!