Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A bántalmazás erősebbé vagy...

A bántalmazás erősebbé vagy gyengébbé tesz lelkileg?

Figyelt kérdés
Az anyám 6 éves korom óta bántalmaz. (16 vagyok.) TikTok motivációs videókban azt olvastam, hogy a rossz dolgok, traumák erősebbé tesznek. Az interneten pedig azt írják, hogy a traumák nem tesznek erősebbé, sőt gyengébbé tesznek. Most akkor melyik az igaz? Erősebbnek érzem magam lelkileg, 18 évesen el is fogok szökni egy albérletbe és szerintem sokkal erősebb vagyok lelkileg mint mások. Úgy gondolom, hogy a rossz dolgok felkészítenek valami nagyon jóra. Ez igaz?

2023. júl. 28. 19:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg azt is olvastam valahol, hogyha valakinek nagyon fiatal még a lelke akkor annak sok mindenen kell keresztül mennie, hogy fejlődni tudjon! A traumák tényleg fejlesztik a lelket???
2023. júl. 28. 19:31
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Fejlesztenek, de csak akkor, ha hagyod magad fejlődni és dolgozol a feldolgozásán. Bántalmazottként mondom neked, hogy csak később leszel erős, akkor és ott, amíg a hatalma alatt vagy a bántalmazónak, addig gyengének érzed magad. Mert elhiteti veled, hogy az vagy.
2023. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Maga a bántalmazás romboló hatású. Erősebb attól leszel, amit a 2es írt. Megtanulod feldolgozni, következtetéseket vonsz le, kitapasztalod hogyan kell megvédeni magad, miket mondj ilyen helyzetben, hogyan cselekedj, magadban hová tedd az egészet, hogyan aludj utána nyugodtan, stb stb. Ha feldolgozatlan marad, vagy nem tudsz kiszakadni a bántalmazás alól, akkor meg csak gondot okoz.
2023. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Elnézve az előző generációkat, akik háborús traumák során mentek keresztül, és a legtöbb egy csontalkoholista szerencsétlenként végezte, vagy más módon lett elbaxva, szerintem nem mondhatni, hogy a nagytöbbségnek a javára válna.

Persze lehet tanulni és fejlődni a megélt dolgokból, amiktől tényleg erősebb leszel, de önmagában a traumáktól/bántalmazástól nem leszel előrébb, sőt.

2023. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Személyiségfüggő. Én láttam már olyan embert aki lecsúszott, utcán élt és a gyerekkori sérelmeinél leragadt.Mindenről mindenki más tehetett, de szerintem felnőttként van egy idő amikor már magunkért felelünk és a döntéseink is a mieink, függetlenül az előzményektől.

Meg láttam olyat is akiről tudtam, hogy az apja ostorral veri, szíjjal meg ilyenek.Ő pld sokra vitte és 18 évesen elment otthonról.Sose ment haza többet.

2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahogy az iskolai bullying sem építő jellegű szóval el lehet felejteni ezt a "ami nem öl meg megerősít" baromságot.
2023. júl. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszel tőle erősebb.


Abban leszel például jó, hogy le tudd tapogatni mások érzéseit és ha látod, hogy valami nem tetszik nekik, akkor változtatsz a viselkedéseden, hogy ne robbanjanak. Az érzéseid, vágyaid másoké mögé fogod helyezni, nem állsz ki magadért.


Vagy például megszokod a lelki bántalmazást és később tudat alatt is bántalmazó párkapcsolatot választasz, mert ott érzed magad otthonosan.


Vagy te is bántalmazni fogod a gyereked, mert nem láttad, hogy lehet ezt másképp csinálni. Meg amúgy is, ha te ezt kibírtad és így lettél “erős”, akkor ő is ki fogja bírni.


Semmi jó nem fog belőle kisülni, sőt, ha pszichológus nem segít, akkor az egész életedet elcseszi most anyád.

2023. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez olyasvalami ami teljesen egysn függő. Lehetsz erősebb tőle és lehetsz gyengébb. Felnőttként lehetsz te magad is bantalmazó, de az is lehet hogy bantalmazo partnert fogsz keresni
2023. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam egy olyan jelenségről hogy "traumatic growht" amikor valaki a trauma után fejlődik és nem ptsd alakul ki nála. Én az átélt nehézségeim után keményebb lettem, kevesebb dolog hat meg, nem veszek fel olyanokat amiket régen. Hatos voltam.
2023. júl. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, ahogy az iskolai bullying sem építő jellegű szóval el lehet felejteni ezt a "ami nem öl meg megerősít" baromságot."


"Én az átélt nehézségeim után keményebb lettem, kevesebb dolog hat meg, nem veszek fel olyanokat amiket régen."


Az jó, hogy végül is szerinted baromság, de ugyancsak szerinted mégiscsak igaz....

2023. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!