Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A bántalmazás erősebbé vagy...

A bántalmazás erősebbé vagy gyengébbé tesz lelkileg?

Figyelt kérdés
Az anyám 6 éves korom óta bántalmaz. (16 vagyok.) TikTok motivációs videókban azt olvastam, hogy a rossz dolgok, traumák erősebbé tesznek. Az interneten pedig azt írják, hogy a traumák nem tesznek erősebbé, sőt gyengébbé tesznek. Most akkor melyik az igaz? Erősebbnek érzem magam lelkileg, 18 évesen el is fogok szökni egy albérletbe és szerintem sokkal erősebb vagyok lelkileg mint mások. Úgy gondolom, hogy a rossz dolgok felkészítenek valami nagyon jóra. Ez igaz?

2023. júl. 28. 19:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
Az hogy megnőtt a tűrőképességem nem azt jelenti hogy nem volt több romboló hatása mint építő.
2023. júl. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
a legfontosabb, hogy nem érdemeltél meg egyetlen ütést, bántást sem. ezt örökre jegyezd meg!
2023. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2023. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, én például megerősödtem. Nem érdekel más beszólogatása, vagy hogy megsértődhet ha nemet mondok.

Nem érdekel a súlyomra tett degradáló megjegyzés (normális súlyról beszélek), nem tudnak érzelmekkel zsarolni, ha fenyegetőznek, lepereg rólam.


Érzelmes vagyok és sebezhető, ez tény, viszont megtanultam nem kimutatni - vagyis csak azoknak megmutatni, akikben 1000% bízok.


Más azonban összetörik alatta: alkesz lesz, esetleg önbántalmazó, vagy öngyilkosságba menekül, stb.

2023. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gyengébbé. Önbizalomhiányt idézhet, kisebbségérzeti komplexust és a jövőben sokkal nagyobb eséllyel kerülsz bántalmazó kapcsolatokba, mert ez az amit ismersz és tudatalatt ezt vonzod be és választod emiatt.

Én végül borderlineval lettem diagnosztizálva. Egész iskolás éveimben kiközösített, utált, lenézett voltam, családban ugyan ez ment. Ezt feloldani, vagy legalább is saját magamban jobbá tenni egy elég hosszú terápiás út.

2023. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!