Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagynál így estére...

Egyedül hagynál így estére egy 10 és egy 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Néhány hét múlva lesz a jótékonysági bál az iskolában, ahova több okból is el szeretnénk menni a férjemmel, viszont ez azt jelentené, hogy a gyerekeinet késő estig egyedül kéne itthon hagynunk. Napközben ebből nem csinálok gondot, de estére, pláne ki tudja meddig még soha nem volt ilyen. A szüleim azon a hétvégén nem érnek rá, hogy vigyázzanak rájuk. Az iskola nagyon közel van, tehát öt perc alatt otthon lennénk, ha gond van.

Szerintetek egyedül lehet így hagyni késő estig két gyereket?


2023. jan. 20. 10:02
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
A 12-e kommentemben linkeltem egy gyerekjogi szakértőt, aki elmondta, hogy NINCS ilyen törvény. Mivel ez a szakterülete, hiszek neki. Ha szerinted rosszul tudja, és mégis van, akkor légyszíves idézd a vonatkozó törvényt, vagy ha nem tudod, kénytelen leszek azt gondolni, hogy vaktában beszélsz hülyeségeket.
2023. jan. 21. 17:43
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha van esetleg valami megbízható szomszédotok, akivel jó a kapcsolatotok, megkérhetnétek, hogy nézzen egyszer át a gyerekekhez az este folyamán, hogy mi újság velük. Nekem gyerekkoromban volt, hogy ha elmentek a szüleim, és megbízták a szomszéd nénit, hogy kukkantson be hozzám este, hogy jól vagyok-e, meg megbeszéltük, hogy ha valami baj van, akkor felmehetek hozzá. Nyilván nem volt semmi baj, de azért a szüleimet megnyugtatta, meg én is biztonságban éreztem magam. Meg ha épp nem színházban vagy moziban voltak, akkor le is tisztáztuk a szüleimmel, hogy hívhatom őket bármikor.

De én egyke vagyok, szóval nem tudom felmérni, hogy most két gyerek ilyen helyzetben inkább biztonságosabb, vagy inkább ront a szituáción, mintha csak egy lenne otthon egyedül :D

2023. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
68%
Gyerekre akkor sem bíznék gyereket...ha csak a 12 éves lenne egyedül még elmegy. Amúgy nincs ilyen törvény, de ha baj lesz akkor ti kaptok büntit nagy baleset esetén a gyámügy is beszólhat.
2023. jan. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!