Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagynál így estére...

Egyedül hagynál így estére egy 10 és egy 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Néhány hét múlva lesz a jótékonysági bál az iskolában, ahova több okból is el szeretnénk menni a férjemmel, viszont ez azt jelentené, hogy a gyerekeinet késő estig egyedül kéne itthon hagynunk. Napközben ebből nem csinálok gondot, de estére, pláne ki tudja meddig még soha nem volt ilyen. A szüleim azon a hétvégén nem érnek rá, hogy vigyázzanak rájuk. Az iskola nagyon közel van, tehát öt perc alatt otthon lennénk, ha gond van.

Szerintetek egyedül lehet így hagyni késő estig két gyereket?


2023. jan. 20. 10:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
A mieinket is (8 és 12) simán otthon lehet így hagyni 2-3 órára. Csak mondjuk pont nem este :D mert annyira ragaszkodnak a rutinhoz és folyton hívogatnak.
2023. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Gyerek függő. A lányom most lesz 12 éves. Sokszor volt már itthon egyedül. Tavaly született a kistestvére. És beszélgettünk róla, hogy lehet, hogy éjszaka kell majd menni a kórházba. Erre közölte, hogy ő biztos nem marad egyedül. Vagy jön velünk, vagy jöjjön a mama vigyázni rá. :D
2023. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Napközben én is egyedül hagyom őket bármeddig, nem is ezzel van a gondom.

Gondoltam már arra is, hogy áthívhatnák a barátaikat, csak azzal meg az a bajom, hogy aki szóbajön, és a szülei át is engednék így, az hajlamos bepörögni, és ha este 11-kor nekiáll rohangálni, feljön az alsó lakó, hogy mi ez, és elmondják, hogy itt most gyerekbuli van felügyelet nélkül, az elég rosszul veszi ki magát.

2023. jan. 20. 10:12
 4/33 anonim ***** válasza:
54%

Kizárt. Nemrég szenvedett balesetet a szomszéd gyerek, tűz ütött ki a lakásban, ahol egyedül volt. Nem kicsi, 14 éves, de csúnyán megsérült, helikopter vitte el.

Én ebben a korban már sokat voltam egyedül, és sosem volt ilyesmi baj, de úgy látszik, nagyon gyerekfüggő.

Jótékonysági bálra lehet venni támogatói jegyet, vagy meg lehet venni a belépőt akkor is, ha nem megy el valaki. Ha a jótékonykodás a cél, akkor ez így tökéletes. Ha meg a kimozdulás, azt lehet úgy időzíteni, hogy legyen bébiszitter.

2023. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem az a megoldás, hogy hívsz még több gyereket, hiszen pont az a probléma, hogy gyerekeket hagysz egyedül.

Szerintem meg lehetne próbálni. De csak akkor, ha nem ellenkeznek, és ha elfogadjátok, hogy esetleg haza kell menni, mert félnek egyedül.

2023. jan. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Tűz nappal is kiüthet, és mint írtam, nappal egyedül hagyom őket. Lefeküdni meg nem fognak, amíg haza nem jövünk.:)

Inkább a félelem miatt kérdezem. Hogy kinek mennyire félne ilyen helyzetben a gyereke. Traumatizálni nem akarom őket semmiképp.

2023. jan. 20. 10:19
 7/33 anonim ***** válasza:
75%
A baleset az baleset, nem kell hozzá se tűz, se éjszaka. Ha késő estig ébren lesznek, arra várva, hogy ti megjöjjetek, nagyon is elképzelhető, hogy használnak valamit, ami tűzveszélyes, vagy egyéb módon balesetveszélyes
2023. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Amúgy igazatok van, én sem vagyok ezzel kapcsolatban nyugodt, azért is kérdeztem.

Szerintem az lesz, hogy a férjem egyébként sem egy nagy társasági ember, úgyhogy odamegy, megmutatja magát, és 9 körül hazajön. Neki ennyi amúgy is bőven elég az ilyesmiből.

2023. jan. 20. 10:27
 9/33 anonim ***** válasza:
19%

Hát szerintem ne. Kiskorút nem lehet egyedül hagyni, azt hiszem van valami törvény is erre. Biztosan nincs valaki, aki tudna rájuk vigyázni?

Biztosan megbízhatóak a gyerekek, de késő este egyedül azért ne.

2023. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen törvény. Ha lenne, akkor nem 12 éves korig járna a gyáp, és lenne normális napközi felső tagozatban is. Pont azért nehéz kérdés, mert a szülőnek kell mérlegelnie, nem dönti el helyette senki.
2023. jan. 20. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!