Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagynál így estére...

Egyedül hagynál így estére egy 10 és egy 12 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Néhány hét múlva lesz a jótékonysági bál az iskolában, ahova több okból is el szeretnénk menni a férjemmel, viszont ez azt jelentené, hogy a gyerekeinet késő estig egyedül kéne itthon hagynunk. Napközben ebből nem csinálok gondot, de estére, pláne ki tudja meddig még soha nem volt ilyen. A szüleim azon a hétvégén nem érnek rá, hogy vigyázzanak rájuk. Az iskola nagyon közel van, tehát öt perc alatt otthon lennénk, ha gond van.

Szerintetek egyedül lehet így hagyni késő estig két gyereket?


2023. jan. 20. 10:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
23%
De márpedig van. Azt hiszem úgy van, hogy 16 év alatt éjszakára nem hagyható egyedül, nappalra igen. 16 fölött pedig éjszakára is otthagyható.
2023. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Rosszul tudod, nincs törvény. Gyerekpszichológusok ajánlása van, ami valóban az, hogy 16 éves kor alatt éjszakára ne. De hogy mit jelent az, hogy "éjszakára", az sincs egyértleműsítve. Az, hogy a gyereknek önállóan kell lefeküdnie, és a szülő csak reggel ér haza? Vagy viszonylag sokáig, de a szülő lefekvésre azért hazaér?

Itt van erről egy cikk, jogász írta, ő nyilván képben van:

[link]

"Kanadában (legalábbis Calgary államban) tilos a gyereket 12 éves kora előtt egyedül hagyni, akár még öt percre is. A szülőnek vagy egy szülő által megbízott felnőttnek mindig vele kell lennie.


Magyarországon (ahogy Európa legtöbb országában) nincs ilyen konkrét korhatár. A szülőre van bízva, hogy eldöntse, elég érett-e már a gyerek a hosszabb-rövidebb egyedüllétre. Akkor merülnek fel kérdések, ha a gyerek nagyon kicsi, valami gubancba keveredik, esetleg veszélybe kerül, illetve akkor is, ha a szülő felügyelet hiánya elhanyagolást jelent."

Tehát ez a nesze semmi fogd meg jól. Egyedül hagyhatsz akár egy 6 évest is, de ha addig bármit csinál, akkor már előveszünk. De engem most tényleg nem a törvény érdekel, hanem a józan ész. És nem is attól félek, hogy magukra gyújtják-e a lakást, hanem hogy nem lenne-e nekik feleslegesen rossz élmény, nem félnének-e, ilyesmi.

De ahogy fentebb írtam, szerintem megtaláltuk rá a megoldást.

2023. jan. 20. 11:29
 13/33 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2023. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%
Nincs plbarát, olyan szomszéd, vagy fizetett ember aki vogyázna rájuk, vagy valamelyik szülő aki nem megy és ott megkérdezni nem e alhat náluk. (barát nem random ember, az osztályból)
2023. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Nincs jogszabály, de ha baleset van egyből büntetik a szülőt.

[link]


Nem hagynám őket egyedül 12 éves még csak csak,de nem bíznám rá a 10 évest. Szerezz bébiszittert van pár heted.

2023. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
41%
11 éves fiam van. De már 10 évesen is volt itthon este egyedül. Éjfél körül értem haza.
2023. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Engem 6.ban 1-2 éjszakara is magamra hagytak. Athivtam 1 barátnőmet és pizzát rendeltunk meg filmeket néztünk 2 napig, szórakoztunk, de én elég nyugis gyerek voltam. És nem volt kisteso sem.


De ez valóban gyerekfuggo, szerintem ha a gyerekek szívesen maradnak és megbízhatóak nem hiszem hogy gond. Lehet arra a pár órára feloldani néhány szabályt pl tvzhetnek, gepezhetnek amíg haza nem értek. Esetleg venni nasikat. :) De mondom ez én vagyok én így gondolom.

2023. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Első, és nagyon fontos kérdés: milyen természetű és magatartású, azaz mennyire megbízható az a 10 és 12 éves gyerek?
2023. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%

"Azt hiszem úgy van, hogy 16 év alatt éjszakára nem hagyható egyedül, nappalra igen."

Kínosan olvasom ezt én, aki a 16. szülinapját anno a Balaton Soundon ünnepelte, szülői felügyelet nélkül, reggel 6-ig... :D



Kérdező, ez szerintem a gyerekek habitusától is függ.

Anno engem egyedül otthon lehetett hagyni már 12 évesen, Simseztem egész este, zenét hallgattam, olvastam. Viszont ha barátnőkkel maradtam otthon, általában elkezdtünk valami horror filmet nézni, utána pedig pisilni is hármasával jártunk, annyira féltünk és mindenhol felkapcsoltuk a villanyt.

2023. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
10%

,, Kínosan olvasom ezt én, aki a 16. szülinapját anno a Balaton Soundon ünnepelte, szülői felügyelet nélkül, reggel 6-ig... :D"


Érezheted is. 15-16 évesen a Soundon kurvulni azért szép teljesítmény. xD

2023. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!