Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a kamasz lányodnak ilyen...

Ha a kamasz lányodnak ilyen igényei lennének, és ezzel reagálná le a fejmosást, mit szólnál? Nem éreznéd a te hibádnak?

Figyelt kérdés

Mintha el felnőtt milliárdos, vagy legalább milliomos lenne, olyanok az igényei. Semmi nem elég neki, megkap egy valamit, másnap már van új dolog, amiért az anyja, vagy a nagyszülei fülét rágja. Mindig van valami aktuális dolog, ami nélkül nem bír élni, és ami már "minden barátnőjének van, csak neki nincsen". Ráadásul amiket akar, azok tipikusan státuszszimbólumok, túlárazott termékek, amik a márkájuk miatt kerülnek annyiba, amennyibe és azért kellenek neki, hogy elmondhassa, neki olyan is van.


A feleségem mondta neki ma, hogy vegyen már vissza, más gyerek azért hálás, ha napi kétszer ehet meleg ételt, meg a nyarakat végigdolgozza, nem követelőzik folyamatosan. A válasza a lánynak az volt, hogy ha az anyja nem veszi meg, akkor majd talál magának olyan pasit, aki megveszi és majd az anyja magyarázkodhat a családnak, barátoknak. Utána meg nekiállt nekem panaszkodni, hogy a lányának mekkora a szája, én pedig mondtam, hogy ez nem csak a lány hibája, mert egész életében mindent megvettetek neki, és persze, hogy a határait próbálgatja. Utána velem is összeveszett, hogy én ne mondjam meg neki, hogy nevelje a gyerekét.


2022. jan. 15. 18:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nevelheted a lányát akkor nem kell az igényeit sem kifizetned mint ruha étel, suli...
2022. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem igaz, hogy nem értitek, mi a probléma a napi kétszeri meleg étellel....

A gyerekemnek is volt olyan időszaka, hogy ő csak főtt ételt volt hajlandó enni. Pl reggelire hamburger sultkrumplival, ebédre sajtkremes tészta, vacsorára amit én készítettem, aztán este tízkor megint nekiallt hamburgert sütni. Amellett hogy abszolút nem evett egészségesen, ez azért iszonyatos pénzbe kerül.

2022. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de itt valami nagyon-nagyon el lett rontva kiskorától kezdve és én azt gondolom, egy gyereket kiskorban kell jól megnevelni, később már alig lehet vele mit csinálni.

Én ezt biztos nem mertem volna megcsinálni, de eszembe sem jutott. Anyám is jól felpofozott volna, az biztos.

2022. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!