Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a kamasz lányodnak ilyen...

Ha a kamasz lányodnak ilyen igényei lennének, és ezzel reagálná le a fejmosást, mit szólnál? Nem éreznéd a te hibádnak?

Figyelt kérdés

Mintha el felnőtt milliárdos, vagy legalább milliomos lenne, olyanok az igényei. Semmi nem elég neki, megkap egy valamit, másnap már van új dolog, amiért az anyja, vagy a nagyszülei fülét rágja. Mindig van valami aktuális dolog, ami nélkül nem bír élni, és ami már "minden barátnőjének van, csak neki nincsen". Ráadásul amiket akar, azok tipikusan státuszszimbólumok, túlárazott termékek, amik a márkájuk miatt kerülnek annyiba, amennyibe és azért kellenek neki, hogy elmondhassa, neki olyan is van.


A feleségem mondta neki ma, hogy vegyen már vissza, más gyerek azért hálás, ha napi kétszer ehet meleg ételt, meg a nyarakat végigdolgozza, nem követelőzik folyamatosan. A válasza a lánynak az volt, hogy ha az anyja nem veszi meg, akkor majd talál magának olyan pasit, aki megveszi és majd az anyja magyarázkodhat a családnak, barátoknak. Utána meg nekiállt nekem panaszkodni, hogy a lányának mekkora a szája, én pedig mondtam, hogy ez nem csak a lány hibája, mert egész életében mindent megvettetek neki, és persze, hogy a határait próbálgatja. Utána velem is összeveszett, hogy én ne mondjam meg neki, hogy nevelje a gyerekét.


2022. jan. 15. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Ők kik neked?

Mert kb sok kozod tenyleg nincs hozza, meg akkor se ha igazad van.

Ha az anyanak jo ez, h egy ilyen tipusu nőt nevel a lanyabol, egeszsegere. Majd koppanak..

2022. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A feleségem előző házasságából való lánya.
2022. jan. 15. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Simán megtépném, és közölném, hogy ha elmúlt 18, lehet innen elhúzni a pénzes pasihoz, valamint elgondolkodtató lépésként egy hónapig semmi, de semmi zsebpénz, meg extrák. Csak napi 3-szori étkezés, meg a kötelező jellegű ellátás.

Aztán majd durroghat a hercegnő.

2022. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Segítenék neki osszecsomagolni és már mehet is a pénzes pasihoz.
2022. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Igen, egyébként tényleg a szülő hibája.

Pont most olvastam egy pszichológus által írt könyvet (amit a hazai szakemberek is ajánlanak), hogy rossz felé viszi a gyereket ha mindig mindent megkap.

Gondolom a feleséged lányának a gyerekszobája is tömve volt játékokkal, a legmodernebb villógós kütyükkel, és bármit kihisztizhetett magának.

Elvált szülők gyerekeinél még könnyebben át lehet esni a ló túloldalára.

A hercegnő most úgy gondolja, hogy körülötte forog a világ, de majd jól pofára fog esni egyszer szegény.


Te ha nem nevelőapja vagy, hanem "csak" az anyjának a férje, akkor ne foglalkozz a dologgal, ha kivitelezhető h kimaradj az egészből és ránts egyet a válladon, akkor az a legjobb amit tehetsz.

Nem a te felelősséged, pláne ha véleményt sem mondhatsz. Akkor ne is mondj, oldja meg a feleséged egyedül ha úgy akarja, neked ennyivel is kevesebb gondod lesz.

2022. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Egy kamasz lányról van szó, ők pedig kattantak. Majd elmúlik. És nem, egy gyereknek sem kell hálásnak lennie, hogy napi kétszer ehet meleg ételt. A nővérem ilyen típus volt kamaszként, én meg szerény jókislány. A nővérem sikeres vállalkozó, én alkalmazott vagyok. A kamaszok lázadnak, feleselnek, ez a normális. Majd elmúlik.
2022. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Jaj.. Megint te.. 🤦‍♀️
2022. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Napi kétszer meleg étel? Az meg minek?
2022. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező! Se te, se a feleséged, se a mostohalányod nem komplett!


"A feleségem mondta neki ma, hogy vegyen már vissza, más gyerek azért hálás, ha napi kétszer ehet meleg ételt, meg a nyarakat végigdolgozza, nem követelőzik folyamatosan."


Az, hogyha a gyerek kap iPhonet, drága, márkás ruhát, az kiváltság. Az étel nem! Az ételnek alanyi jogon kell(ene) járnia. Az, aki annak örül, hogy ehet melegételt, annak az anyját meg az apját kéne földig rugdosni, mert a semmire vállalt gyereket.

2022. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Pont ezert hasznaljak ezt a vegletet.... Mert sajnos van olyan gyerek akinek akkora szarban kell felnonie, h orulhet ha foznek ra! Ezen nem tudom mit kell rugozni
2022. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!