Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a 16-17 éves...

Elengednéd a 16-17 éves gyerekedet év közben is dolgozni?

Figyelt kérdés
Iskola mellett dolgozna úgy, hogy nem menne a tanulás rovására. Engednéd szülőként?

2022. jan. 9. 11:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
55%
És nem utolsó sorban megtanul bánni a pénzzel! Megtanulja a pénz értékét, hogy mennyit kell dolgoznia x forintért.
2022. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
6%
Attól függ... Miért akar dolgozni? Mit akar dolgozni? Mi a célja, mennyire támogatja ez a célját, stb. Ha teszem azt orvos akar lenni és gyakornoknak mehet akár csak nézelődni háziorvos mellé, vagy mentőzni, nyilván igen. Ha drága rongyrázós ruhát meg luxusparfümöt akar és erre gyűjt, akkor minek??
2022. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
77%
Hétvégén és szünetekben igen. Hétköznap esténként nem! Tanulás rovására nem mehet és néha pihenni is kell.
2022. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%
ölni tudtam volna, ha apám engedett volna dolgozni... bár nem volt ő se hülye, tudta hogy abban a pillanatban hogy lesz akármennyi pénzem, befejezem az értelmiségis szenvedéseit. külföldön élek azóta, itt semmi szokatlan nincs abban, hogy fiatal felnőttek dolgoznak, akár iskola mellett, akár a cég által taníttatva (dolgoznak három-négy napot, és a maradék időben mennek iskolába, és még fizetést is kapnak) nem olyan nagy cucc amúgy az érettségi sem, hogy szigorúan 12 év könyvbambulás szükséges a letételéhez. nekem is ötös lett.
2022. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a mai idősebb korosztály éppen azért tanult meg jobban bánni a pénzzel, a fiatalabb korosztálynál (közülük is persze tisztelet a kivételnek), mert időben megtapasztalták milyen a pénzkeresés és milyen értéke van a pénznek.


Szerintem igenis engedd, hogyha dolgozni akar. Persze ülj le beszélni vele, hogy milyen feltétekkel engeded el. Abban igazad van, hogy a tanulás rovására nem mehet.

2022. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
67%
Persze hogy engednèm.
2022. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%
Ha nagyon szeretné és nem megy a tanulás rovására, akkor igen. De egyébként meg nem küldeném dolgozni, nem várnám el tőle, még diák, az a dolga, hogy tanuljon, neki az iskola a "munkahelye", később meg úgyis fog majd dolgozni.
2022. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%
A mai középiskolások napja a végletekig be van táblázva, és én úgy látom, hogy ez már nem csak az elit gimik problémája, de szakgimis ismerőseim is beszéltek ilyesmiről. Eleve 8-tól 3-ig az iskolapadban ül a legtöbb gyerek, és ha még hozzászámoljuk azt, hogy jó esetben otthon is folytatja a tanulást, már bőven túlléptük a 8 órás munkaidőt. Pláne emellé jönnek még a sportok, szakkörök… Ennél többet dolgozni egyszerűen nem egészséges, és lehet, hogy ezt a gyerek éppen a pillanat hevében nem látja be, de rámehet erre az egészsége, mind mentálisan, mind fizikálisan. Nagyon sok ember van, aki nem tanulta meg, hogy az egészséges élethez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű pihenés, szórakozás, kikapcsolódás, és ez, hogy te hosszú távon kizsigereled magad, csak hogy a munka hőse legyél, könnyen megbosszulhatja magát. Persze vannak olyan időszakok, amikor muszáj áldozatokat hozni és belegüzülni a munkába – de talán a 16-17 éves gyerekem nem fog éhen halni akkor sem, ha nem dolgozik év közben. A hétköznapokba tényleg fizikailag is alig férne bele bármi, ha utána még becsületesen tanulni is szeretne, a hétvégéket pedig töltse pihenéssel, barátokkal, a hobbijaival, ezek ebben a korban a legfontosabbak. Ezek a diákmunkák a legtöbb esetben amúgy sem adnak releváns szakmai tapasztalatot. Max tényleg a „pénz értékét” tanulhatja meg, de ahhoz nem kell betáblázni az egész hetét, elég nyáron dolgoznia, amikor jobban ráér.
2022. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
20%

Biztosan nem! Neki az a dolga, hogy tanuljon, azzal elég sok idő és energia elmegy, a fennmaradó időben pihenjen és szórakozzon, sportoljon stb.

Egyébként meg nem attól fog megtanulni bánni a pénzzel, hogy iskola mellett gürizik. Én csak egyetem utolsó éve alatt kezdtem dolgozni (akkor is a leendő diplomámnak megfelelő szakmában, nem a mekiben vagy a kukoricásban), mégis tudok bánni a pénzzel, sosem szórtam. Sok fiatal pedig, aki dolgozik, bulikon alkoholra költi a pénzt, vagy a 10. márkás drága cipőre, amiben lehet pózolni instán, vagy a legújabb iphone-ra. Nem mint ha ezekkel baj lenne, de nem gondolnám, hogy feltétlenül ezek jelentenék a felelős gazdálkodást a pénzzel, csak azért, mert a gyerek maga dolgozott meg az árukért.

2022. febr. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%

Tisztelt Kérdező! Tisztelt Válaszolók!


Bár nekem nincs gyermekem, viszont vannak van nem kevés testvérem és rajtuk keresztül unokatestvérem. Egy részük már ki is nőtt a tinédzserkorból (sőt olyan is van már közöttük, akik már szülők és ilyen korú gyermekük van), egy részük most tini. Mit látok és tapasztalok? A gimnazistáknak általában legkésőbb 13:45-kor vége az utolsó órának. Ez alól csak akkor van kivétel, hogyha nem tudja az iskola a mindennapos testnevelés órát délelőtt lebonyolítani minden évfolyam és osztály számára, ami magával vonzza a tömbösítést és ezáltal a délutáni órákat. Ja! És iskola után bizony kint gubbasztanak a parkokba bandázva (nem mintha ezzel alapvetően nagy probléma lenne). Persze van kivétel is, de kevés. A szakközépiskola esetében többnyire az a helyzet, hogy a közismereti (reál) tárgyak vannak délelőtt, míg a szakmai alapozó tárgyak bizonyos napokon délutánonként. Ekkor a gyerekek többségében nem is 8 órára megy, viszont akár 15-17 óráig is bent van. A szakképző iskolák pedig 10 tanítási napból 3-6 nap közismereti oktatás és a fennmaradó napok pedig gyakorlati képzés. A gyakorlati képzés ideje is vegyes. Ezek is lehetnek délelőtt valamint délután is.


Továbbra is azt mondom és írom, hogyha a gyerek dolgozni akar, akkor igenis meg kell adni neki a lehetőséget, hogy kipróbálhassa a dolgot. Közben a szülő letudja követni a gyerek jegyeit az elektronikus naplóba, és amennyiben azt látja, hogy a gyerek osztályzatai drasztikusan visszaestek, akkor legfeljebb visszakozik. Igenis kamaszkorban kell megtanítani a gyereknek, hogy milyen értéke van a pénznek. Bár 18 éves korig a szülő felel a gyerek ellátásáért, de nem a luxus cikkek beszerzéséért (pl. iphone, okos telefon, több tízezres márkás cipő garmadával stb.)

2022. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!