Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerekem már a tanév...

12 éves gyerekem már a tanév eleje óta nagyon sokat gépezik,napi 6-8 órát!Hogyan csökkentsem ezt nála?

Figyelt kérdés
Mikor hazaér általában az iskolából, szinte rögtön odaül, majd kb. este 10kor jön ki. Szinte semmit nem tanul,romlott is az átlaga, kitűnő volt, most meg átlaga 4.3 lenne a jegyek alapján( valószínű annyi is lesz, mert nincsen már messze a félévi bizonyítványosztás. Azért csak ennyit romlott az átlaga, mert jó eszű gyerek. Félre ne értsétek nem feltétlenül a kitűnőt várom el, hanem hogy megtegyen minden tőle telhetőt a jobb jegyek érdekében. Én végig játszik, nem programozik, vagy egyebet tanul. Egy két, esetleg még három órával sem lenne nagy bajom, de ennyi időt úgy érzem, hogy sokkal értelmesebben is fel lehetne használni. Mit tegyek szerintetek?
2021. dec. 26. 11:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%

De minek vettél neki akkor telefont, hogyha most elvennéd tőle, és akkor használhatná, ha tanulás miatt kell neki? Meg ott ülnél vele, mint egy felügyelő, hogy vajon tényleg tanuláshoz kell neki? 1

Mégis mit csináljon egy 12 éves gyerek?


Én is ennyit gépeztem 12 éves koromban. A suliban nem voltak olyan barátaim, akikkel el lehetett volna menni suli után bandázni. Ez akkor változott meg, amikor gimibe mentem, ott találtam olyan barátokat, akikkel a városban maradtam suli után, eljöttek hozzám, én is elmentem hozzájuk.

Ha meg állandóan csavarogna, akkor meg az lenne a bajod.

2021. dec. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sok gyereknél áll fent ez a probléma. Én is ilyen voltam kamaszként, pedig a mi időnkben még nem volt olyan fejlett a technológia, mint most. Nekem is a segített, hogy volt egy korlátozás a gépre, hétköznap nem igen lehetett használni, hacsak nem szünet volt. Semmi jelszó meg gyerekzár, csak anyám kirángatott a gép elől, ha tanulás helyett gépeztem vagy, ha tl sokat gépeztem.


Az egyik rokonomnak a gyereke már kamaszodik, ő kapott egy telefont de van rajta egy napi limit ami után nem tudja használni és elég ügyesen be tudja osztani, mindig mondja, hogy most akkor ezt vagy azt csinálja és a másik dolgot meg másnap, nem kell folyton a limitet kiterjeszteni neki és telefonon kívül is le tudja kötni magát, sokat olvas, viszont azért látszik, hogy, ha nem lenne limit, simán ő is eltöltene órákat a neten, ezért, ha egy rokon telefonján megnéz egy dolgot, a szülőknek a fél szeme rajta és, ha látják, hogy közbe kell avatkozni, szólnak neki. Olyankor gyorsan visszaadja a készüléket.

2021. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%

11, nem feltétlenül az internettel kell pótolni a barátságokat. Az, hogy a neten találsz olyant, akivel el tudsz beszélgetni, nem egyenlő azzal a kapcsolattal amit próbálsz pótolni. Volt egy ismerősöm, az ő fia nem barátkozott az iskolában, neki Skype-on volt egy barátja, de nem volt ugyanaz, mintha elment volna iskola mellett valahova, ahol összehaverkodott volna pár gyerekkel.


A kezdetekben nekem sem voltak az osztályból barátaim. Nem voltunk összetartó osztály és erre tett egy lapáttal, hogy furcsa is voltam. Én eljártam énekkarra és ott lettek barátaim. Velük lógtam a szünetekben, velük mentem ide-oda iskola után, velük beszélgettem MSN-en.

2021. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!