Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyerekem már a tanév...

12 éves gyerekem már a tanév eleje óta nagyon sokat gépezik,napi 6-8 órát!Hogyan csökkentsem ezt nála?

Figyelt kérdés
Mikor hazaér általában az iskolából, szinte rögtön odaül, majd kb. este 10kor jön ki. Szinte semmit nem tanul,romlott is az átlaga, kitűnő volt, most meg átlaga 4.3 lenne a jegyek alapján( valószínű annyi is lesz, mert nincsen már messze a félévi bizonyítványosztás. Azért csak ennyit romlott az átlaga, mert jó eszű gyerek. Félre ne értsétek nem feltétlenül a kitűnőt várom el, hanem hogy megtegyen minden tőle telhetőt a jobb jegyek érdekében. Én végig játszik, nem programozik, vagy egyebet tanul. Egy két, esetleg még három órával sem lenne nagy bajom, de ennyi időt úgy érzem, hogy sokkal értelmesebben is fel lehetne használni. Mit tegyek szerintetek?
2021. dec. 26. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mikkel próbálkoztál eddig? Muszáj a sarkadra állni, te vagy a szülő...
2021. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Irasd be sportra, vagy valami kézműves foglalkozásra.

Azért gépezik ennyit (valószínűleg), mert unatkozik. Olyan barátai valszeg nincs, akik rendes barátok lennének, max olyan, akivel a suliban elvan, de sulin kívül nem kérnek a másikból.

2021. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Fogod és elrakod a gépet. Hétvégén megkapja napi 1-2 órára. Pont.


Te vagy a szülő, cselekedj!

2021. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben,így fogok cselekedni.Ha mégis a tanuláshoz kéne neki internet, akkor a telefonját megkapná addig, de nézném,hogy tényleg arra használja-e, ha nem akkor elveszem azt is tőle.
2021. dec. 26. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem baj ha játszik, amennyiben elvégzi a napi feladatait, és tanult.


Tehát hazaér a suliból, egyen, csinálja meg a házit, olvassa át a másnapi anyagot, rakjon rendet a szobájában, kretívkodjon, vagy sportoljon, vagy olvasson, töltse veletek a vacsi időt, és este 8-10 között kockulhat kicsit. Én engedném a napi játékot, mert elég képmutató lennék ha nem engedném lévén én is kocka voltam, és a férjem mai napig gamer.


Szóval csináljon mást is, és naponta legyen korlátozva. Szerintem szigorú dolog heti 2 órára korlátozni. Mivel játszik amúgy? Az se mindegy.

2021. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Minecrafttal, meg War Thunderrel főleg. Meg végigjatszásos videókat néz rengeteget.
2021. dec. 26. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

A Minecraft nem rossz, lényegében lego gépen. A War Thundernek utána kellett járjak, de én azt nem engedném mert MMO. Egyrészt online, én félteném az online világtól, másrészt az MMO-kba nagyon bele lehet merülni, már észre se veszed és ott élsz.

A végigjátszós videókat se nagyon pártolom, akkor már inkább játssza végig, de nem kommentálom a férjem is nézi őket. Ez olyan mintha nem focizna hanem foci meccset nézne.

A kockulás sem borzasztó hobbi, csak megfelelő egyensúlyt kell találni a játékban és a való életben. Ne menjen semmi kárára. Amit nem engednék még neki az a MOBA, mert nagyon stresszeli őket, na meg az is online.


Van pár nagyon jó játék, nézz körbe te is, hogy ha már játszik az legyen értelmes, ami az érzelmeit fejleszti.

2021. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
A heti 1-2 óra nevetséges. Én engedném, hogy annyit gépezzen, amennyit szeretne, MIUTÁN megírta a leckéjét, illetve mondanám neki, hogy válasszon valamilyen sporttevékenységet is, amire heti párszor eljár. Ezen túl viszont, ha teljesítette az iskolai feladatokat, a szabad levegőn is volt, és sportolt is, miért én szabjam meg, hogy Ő mit csináljon a szabadidejével?
2021. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

", ha teljesítette az iskolai feladatokat, a szabad levegőn is volt, és sportolt is, miért én szabjam meg, hogy Ő mit csináljon a szabadidejével?"


Mert nem egy másik felnőtt emberről beszélsz, hanem egy gyerekről, akinek az egészséges mentális fejlődéséért is felelsz. Napi több óra képernyőidő nem egészséges, ezen nincs mit vitatkozni. Akkor sem, ha nincs már házi és futott 30 percet a ház körül.

2021. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
De mégis ki vagy te, hogy megmondd, mi az egészséges neki? Ennyi idősen én is órákat ültem a Minecraft előtt, mégis itt vagyok, gépészmérnöknek tanulok, naponta edzek, a látásom és az egészségem is kifogástalan, sőt, mostanra a hobbim az olvasás lett, amit akkor ki nem állhattam. És őszintén hálás vagyok a szüleimnek, amiért nem tettek idióta 1-2 órás korlátozásokat a gépezési időmre, és azt csinálhattam, amit akkor igazán élveztem.
2021. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!