Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szeretnék babát szülni...

Miért szeretnék babát szülni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom magam mert nem tudok kiigazodni magamon.Imádom a gyerekeket gondolom mindenki de én valamiért az egyik percben mindig olyan érzések fognak el hogy nem érdekel én szülni fogok babát nemsokára mert én most anya szeretnék lenni és a párommal együtt élni és végre felnőni :S ez az egyik énem.

A másik pedig amikor erre gondolok néha nem szeretnék ugy érzem ott az iskola érettségi jó állás kiélni magam.

de a szívem mélyén ha választanom kéna akkor mindenképp babát szeretnék:S SEGITSETEK MERT NAGYON DEPRESSZIOS VAGYOK MÁR HÓNAPOK ÓTA,A PÁROM NEM IS LENNE GOND VAN KÖZTÜNK EGY JÓ PÁR ÉV ÉS BIZTOS NAGYON JÓ APA LENNE ..TUDOM


2008. dec. 2. 13:09
1 2
 11/20 anonim válasza:
33%
Szia! Én 15-vagyok de benem is ezek az érzések vanak . Má van barátom sokat beszélgetünk róla. Jó ha lenne.
2009. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
84%
Szia. Én 17 évesen szültem, ma már 13 éves a nagyobbik fiam. A kisebbik csak 8 hónapos, és egyre azon gondolkozom hogy lehet hogy a nagyobbikkal nem volt ennyi problémám? Aztán szép lassan rájövök: Imádtam a gyerekemet( most is), és csak tettem a dolgom ösztönösen. Most ennyi ésszel, ennyi tapasztalattal és felelősség érzettel már másként élem meg. Azt mondom hogy jó fiatalon szülni, de nagyon fel kell rá készülni lelkileg, fizikailag. Nehéz gyereket nevelni, főleg a mai világban!
2009. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen rossz mintát követsz(követnél)szerintem nézd meg azokat , akik 16évesen szültek és a gyerekük pl.5éves. Nem hiszem , hogy vonzó a látvány (tisztelet a kivételnek) elszáll azaz idő amikor kiélhetnéd magad.A gyerek egy fantasztikus dolog egy felnőttnek , de nem egy gyereknek. A felelőséggel majd a szülés pillanatában szembesülsz majd, hiába hiszed , hogy már most tisztában vagy vele. NE RONTSD EL AZ ÉLETED!
2009. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nincs igazad nagyon is szép látvány egy fiatal anyuka szerintem a nagymamakorúak sokkal rondábbak.fiatal korban sokkal agyszerubb minden ,konnyebben szul és a gyerekkel való teendoket is jobban bírja.én 14-17 évesen végigdajkáltam a bátyám , novérem gyerekeit és végképp nem volt fárasztó. viszont amikor 28 évesen oxigén+infúzio segítségével megszultem sajátomat sokkal nehezebb volt minden gondolok itt a baba koruli teendokre.én így visszanézve a dolgokat szerintem konnyebb fiatalabb korban szulni és egy fitalabb nagymama késobb jobban tud majd segíteni az unokák korul is.
2009. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

02.13. 17:59-es írónak

Sztem más , ha nem a Te gyerekedről van szó és más, ha a tesód vagy barátnőd gyerekéről

2009. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
igen más, de fiatalabb korban még jobban bír az ember.én 28 évesen szultem és a szulészeten voltak vele 17-18évesek is akik sokkal konnyebben szultek.én csak a saját tapasztalatomat írtam.szerintem nincs abban semmi kulonos, ha valaki 16évesen akar szulni.valamikor is szultek a nok ilyen idos korban.a hírességek kozul is ott van szandi 3 gyereke van és nem veszített semmit, ugyanúgy szórakozhat o is mint a tobbiek.
2009. febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
kedves kérdezo olvasod még a válaszokat?dontottél már?
2009. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
A válasz szerintem benne van a kérdésedben. Egyszer így gondolod, egyszer úgy... tehát igazából magad sem tudod még, hogy mit is szeretnél. Tanulj még és ismerjétek meg minél jobban egymást a pároddal. Aki gyermeket vállal, már nem gondolhatja meg magát, bár sajnos sokan megteszik. Jó esetben a nagyszülőkre passzolják át a babát, pedig neki elsősorban a szüleire lenne szüksége.
2009. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Hát, szerintem, hülyeség, hogy elrontja vele az életét a leányzó... ez kétesélyes. de később, uyanannyi esély van rá. sok fiatalon szült anyukát ismerek, aki jobb szülő, mint a később gyermeket vállaló anyukák. ezt nem lehet korhoz kötni.(persze, nem 14 évesen kell, de szerintem, már 16-7 éves korban az ember lehet rá elég érett.
2009. márc. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolok! Én dönöttem szeretenék..ez a szívem diktálja az eszem pedig azt,hogy NEM! És nagyon rossz így de remélem hamar felnővök elvégezm az iskolát és találok majd rendes munkát ahol feltudom nevelni majd a babát:) addig meg csak leszek valahogy,de ha pl. becsúszik biztos nem vetetem el sőt igen is megtartom :) Na de remélem nem lesz azért ilyen velem még most:) de ez is csak most a pillanat kérdése és én általában olyan vagyok hogy egyszer jó napon van akkor nem rontanám el semmivel ha meg szomorú akkor csak az a tudat van bennem hogy egy baba biztos sokat segítene.Meglátom még mi lesz a jövőmmel a párom is biztat,hogy járjak iskolába tanuljak fontos lesz a későbbiekben mert ő tudja hisz sokat dolgozik! És ha mégis nagyon rágodnk emiatt és már úgyérzem nem birom felkeresek egy pszihologust. És köszönöm mindenkinek a választ. Látom azért itt is megoszlanak a vélemények=) Üdv!
2009. márc. 17. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!