Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szeretnék babát szülni...

Miért szeretnék babát szülni 16 évesen?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom magam mert nem tudok kiigazodni magamon.Imádom a gyerekeket gondolom mindenki de én valamiért az egyik percben mindig olyan érzések fognak el hogy nem érdekel én szülni fogok babát nemsokára mert én most anya szeretnék lenni és a párommal együtt élni és végre felnőni :S ez az egyik énem.

A másik pedig amikor erre gondolok néha nem szeretnék ugy érzem ott az iskola érettségi jó állás kiélni magam.

de a szívem mélyén ha választanom kéna akkor mindenképp babát szeretnék:S SEGITSETEK MERT NAGYON DEPRESSZIOS VAGYOK MÁR HÓNAPOK ÓTA,A PÁROM NEM IS LENNE GOND VAN KÖZTÜNK EGY JÓ PÁR ÉV ÉS BIZTOS NAGYON JÓ APA LENNE ..TUDOM


2008. dec. 2. 13:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és azt még hozzáteszem nagyon sok ismerősöm szült 16-17-18 évesen és nagyon rossz hogy nekem nem lehet még nem is beszélve az anyai szigorról:((
2008. dec. 2. 13:11
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem bocs gyermek vagy. Az anyasághoz érettség kell, nemcsak érzelmi, hanem érzelmi szociális érettségre is szükség van. Élvezd ki, hogy fiatal vagy, huszonévesen is ráérsz szülni és hidd el több örömöd lesz benne amikor kiegyensúlyozott leszel.
2008. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Nincs neked szeretethiányod? Nem a babával akarod pótolni? Gondolkozz el ezen, mert ilyen fiatal korban szerintem ez az egyik lehetséges indok, amiért gyereket akar a szintén gyerek.
2008. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
mert felébredtek benned az anyai osztonok.nekem is voltak hasonló érzéseim ebben a korban, de én csak tíz évvel késobb szultem /mégpedig elég nehezen/, tudod a szokásos: iskola, anyagi és csak aztán a gyerek.hát ezt neked kell eldontened.ha nem készulsz foiskolára, és annyira szeretnéd akkor talán miért is ne?csak el kell dontened, hogy ez egy baba iránti érzelmi fellángolás, vagy komolyan gondolod?az én osztálytársamnak még kozépiskolában lett meg a baba és utánna tette le az érettségit mint magántanuló.és a kornyezetemben is vannak tobben akik ilyen idos korban szultek, sot olyan is van akinek egyidos a késobb szuletett saját lánya az unokájával. de azért gondold meg, hogy egy igazi kisbaba kotottséget jelent, azzal torodni kell: etetni, itatni ,mosni fozni rá, éjszaka felleni vele, ha fáj a foga és bizony, ha még bulizni akarsz akkor nem viheted magaddal.
2008. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát igen ! Köszönöm a válaszokat tényleg már hónapok óta szeretnék meg lenne rá ház meg minden tehét ilyen szempontból nem lenne baj,de a suli azt hogy tudnám utána befejezni azt nem tudom egyálatlán be lehet ?
2008. dec. 2. 18:53
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Én az egyetem utolsó évében szültem, házasságban, 26 évesen. Így is nagyon nehéz. Senki sem gátol benne, hogy befejezd a sulit, de szerintem - tapasztalatból mondom - ne most akarj babát. Amikor terhes lettem, én is csak azt éreztem, hogy jaj, de jó, lesz egy picikém. Aztán el kell menni egy csomó gázos vizsgálatra - némelyik komolyan elég kellemetlen. Maga a szülés nem tartozik a lányálmok közé, azt gondolom, mondanom sem kell. Amikor megvan a kicsi, nem alszol egy-két óránál többet egyszerre hónapokon keresztül. Elönt a tej, vagy éppen nem. Egyik sem könnyű: megváltozott élethelyzet, a testeddel szolgálsz-felelsz egy kis emberért. Nem hagyhatod el két-három óránál tovább, mert nélküled éhes.

A szakdolgozataimat éjjel írtam meg, pedig az én fiam,már öt hónapos. Nappal szórakoztatom, sétálok vele, tanítgatom, nevettetem, öltöztetem, pelenkázom, etetem, éjjel tanulok. Mert valahogy államvizsgázi is kell... Nappalin el se képzeld a sulit egy baba mellett! Estin is csak akkor, ha az apuka tud vigyázni rá.

Másrészt - tudom, közhely - de iszonyú felelősség egy kisgyerek. Mikor megszületik, ezt érzi az ember először, csak majd később jön a szeretet.

Most nekem is van ismerősöm, aki 15 évesen szült. A szülei fogják azt a babát felnevelni, nem ő:(

Csak lebeszélni tudlak az ilyen korai babavállalásról, még akkor is, ha ez tényleg egy nagyon csodálatos dolog.

Szerintem is inkább felnőni szeretnél, együttélni a pároddal, de ahhoz még nem kell kisbaba.Ha pedig rosszul látom, és kimondottan gyerekre vágysz, próbálj kismamákkal ismerkedni, akik esetleg kis időre szívesen rád bíznák a csemetéjüket. Meglátod, nem könnyű...

2008. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Én lassan 17 leszek, és van egy 2 éves fiam.

Párommal élek, nem bántuk meg! Bár Ő véletlen volt, de most mindennél jobban szeretnék neki tesót, így tudom, mire gondolsz. Tanulok mellette magántanulóként.

Ha gondolod, írj privit! Zsó

2008. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne szülj semmiképpen sem. Ott van a suli, a barátok, a szüleid, és még egy csomó ember. Képzeld el, hogy az osztálytársaid elmennek bulizni, és te nem mehetsz mert vigyáznod kell a babára. Ez most nem akkora nagy baj. De mindenről le kell mondj. 16 évesen otthagynál mindent. Nem éri meg. Élvezd a tinikort!!! Bulizz, pasizz, legyél szerelmes, csalódj a fiúkban, tapasztald meg, hogy milyen az élet...
2008. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Egy baba csodálatos dolog, de ahogy az előttem írok is írták, később is ráér. Viszont azt a kort amiben most vagy NEM LEHET VISSZAHOZNI! Tudom nagyon ostobán hangzik, de ha nagyon nem bírod babázz egy játékbabával. Van egy nő, láttam vele egy műsort a Zone Clubon. Eélethű csecsemőket készít borsos áron, oylan felnőtt(!!!) nőknek akik vmiért nem vállalnak igazi babát asszem reborn baby-nek hívják amit csinál). Neked persze egy műanyag baba is megteszi. Ne félj, hamarosan lehet majd babád!:)
2009. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%
lehet ,hogy nem lehet visszahozni ,de a te agyadat remélem még igen!mert szerintem az a no aki ilyen musort csinál /mármint a babákkal / az a pénzért és a nézettségért teszi, csak az huje, aki ezt a valóságban meg is csinálja!tiszta degeneráltság!ha akar gyereket nyugodtan szulje meg inkább, majd egyutt felnonek és még 10 év múlva is fiatal lesz
2009. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!