Önző volnék ?

Figyelt kérdés

Itt vagyok már pár napja a nagyszüleimnél. Itt van az unokatestvérem is, ő nyolc éves, én pedig tizenöt vagyok és mindketten lányok vagyunk.

A helyzet az, hogy az első napon azt csináltam amit ő akart, ma már kb. fele-fele volt,de holnaptól tényleg beakarom osztani az időm és aszerint cselekedni. Például hogyha ő számitógépezni akar, de én nem, akkor nem akarom csak azért rontani a szemem, mert ő azt akarja.


Ez tudom, hogy most önzőségnek hallatszik,de nem az. Én valóban egy igen türelmes és toleráns ember tudok lenni,de olykor hajlamos vagyok túlságosan is mások kedvében járni és ez nekem nem lesz jó előbb vagy utóbb.

Úgyis amikor kint vagyunk akkor kerékpározunk együtt vagy amikor bent ülünk akkor is sokszor együtt csinálunk valamit,de kell létezzen egy kis rendszerezés és én is olykor kénytelen kell legyek nemet mondani, hiszen én már idősebb vagyok és más életmódom van, mint neki.


Nektek mi a véleményetek ?


2010. aug. 10. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
nem vagy onzo, elvezd a szunetet
2010. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem vagy önző! én 15 éves koromoban pl. hozzá sem szóltam szinte a 8 éves rokonaimhoz... nemhogy velük töltsem a szabadidőmet.

Élvezd a szünetet!

2010. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Ez természetes dolog,én se szívesen vagyok sokszor a kis unokatesóimmal. :)


További jó szünetet kívánok..már amennyi maradt még belőle.:)


15L

2010. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ó mekkora idióták vagytok ti:) Mi hugival hasonló korunkban annyit társasoztunk meg játszottunk az unokahúgainkkal, hogy nem igaz:D Nagyon jól éreztük magunkat, rengeteget nevettünk, sőt! Mindig vártuk, hogy találkozhassunk, mert irtó jó társasjátékaik voltak/vannak:D És képzeljétek most, 23 évesen meg már nagyokat beszélgetünk (ők 14-15 évesek), mert előtte is jó kapcsolatban voltunk. Nem jobb ez így, mint élből lerázni a "kicsiket"? Ti sem vagytok olyan hej de nagyok...de persze ti tudjátok...
2010. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy önző! Neked is kell egy kis egyedüllét. Ez így teljesen jó, hogy amíg az unokahúgod lefoglalja magát, Te is tudsz mást csinálni. Ne áldozd fel magad teljesen senkiért sem!
2010. aug. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elszomoritó azt látni/olvasni,hogy a mai világban a fiatalok nem tudnak a "kicsikkel" eggyütt lenni csak kényszerből.

Szerintetek régen amikor a legtöbb családnak se tévéje se telefonja se semmije nem volt és még falun is laktak akkor mit csináltak???

Összegyűlt a sok ember-gyerek és játszottunk.

És az,hogy egy 6 éves vagy 15 éves játszott eggyüt nem számitott,mert mind a kettő gyerek.

Az,hogy a beszéd témák nem egyek voltak nem is számitott,mert nem ő volt a legjobb barátod.


Nem nem vagy önző,inkább csak azt gondoljátok,hogy csak kényszerből lehet jót játszani egy nállatok kisebbel,pedig nem!Főleg,hogy a rokonod.

Én most 24 vagyok az egyik barátnőm aki a faluban élt és most 31 éves és a mai napig össze járunk beszélgetni meg neki már megszületett a gyermeke is.Mikor én 7 voltam ő 14.

2010. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 06:39-es vagyok. Kellenek a közös programok, de kell egy kis egyedüllét is! Akkor jó, ha megvan az aranyközép út!
2010. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző. Egyértelmű hogy foglalkoznod kell vele de nem egésznap! Neked is kell egy kis idő amikor azt csinálsz amit te akarsz. Én szeretek az unokatesóimmal játszani,ők is mindketten lányok. Az egyik 9 éves a másik 5 és nagyon jól el tudunk játszani! Görkorizunk,sétálgatunk,társasozunk,nézzük a Tv-t,kitalálunk játékokat hogy most kutyák vagyunk meg ilyenek. Még barbizunk is! Tuti óvodásnak néztek most,egyébként nem szoktam játszani csak ha velük vagyok de olyankor jólesik mert megint kicsinek érezhetem magam. :)


L/14

2010. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!