Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző volnék, vagy csak "más"?

Önző volnék, vagy csak "más"?

Figyelt kérdés
Nemsokára 23 leszek, de nem vágyom sem férfi társasáára, sem gyerekekre. Velem egykorú barátnőim, akik négyen vannak, már mint megtalálták maguknak az igazit. Engem is szoktak kérdezgetni, hogy van-e már valami, de a válasz mindog ugyanaz: nincs. Legutóbb, mikor pasim volt, ugy éreztem magam, mintha ketrecben lennék. Pedig nem olyan volt,aki nem engedett, nem vitt sehová. De valahogy jobban érzem magm egyedül. Mintha a szabadságom fontosabb lenne.. pedig szeretnék én is "normális" lenni végre. Ilyenkor már nyugodtan lehetne családot tervezni, de én...semmi. Szerintetek mi bajom lehet? Önzőnek érzem magam e miatt, mert fontosabbnak tartom a saját szabadságomat.
2011. márc. 10. 00:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, nem visz előre, ha moralizálunk és megbélyegzünk (vagy te magadat) "önzőséggel", ami egy bűn, de legalább rossz tulajdonság. Nem baj, ha addig nem adod oda a szabadságod, amíg nem adod szívből. Türelem, nem biztos, hogy jó már akkor kapcsolatban élni, amikor még nem értél meg rá.
2011. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, minek erőltetnéd, ha te így érzed jól magad. Lányom 26 éves és esze ágában sincs még férjhez menni, sem gyereket szülni.
2011. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szabadak a gondolataid, szeretsz egyedul lenni. Ebben nincs semmi gond. A gond ott van, amikor a multbeli programozasod/neveltetesed bekapcsol es amolyan lelkifurdalas szaguan azt sugja, hogy elkestel, nem vagy normalis, ilyen korban mar kene gyerek ferj, onzo vagy stb.

Ez butasag. Mindig azt tedd amit a szived diktal es nem amit a neveltetesed, szulok, media, ismerosok, baratok.

En 34 leszek lassan, kb. 7 eve elek boldogan a nem-ferjemmel, es mar az elejen +beszeltuk, h nekunk nem lesz gyerek. Sokan kicsit furcsan neznek meg ma is, de anyuek mar belenyugodtak. (foleg hogy a batyam reszerol van 3 unokajuk, ezert minket beken hagynak :)

2011. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Más" vagy. :D

Úgy általában senkivel se érzed jól magad?

2011. márc. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

(Ezt már leírtam egy másik kérdésre, de pont ide is illik, úgyhogy kopizom:)


Én harmincas nő vagyok, és szándékosan élek egyedül, mert így szeretem. Jól nézek ki, magas és karcsú vagyok, kaphatnék akárhány pasit vagy akár nőt is, de egyedül élni a legjobb dolog a világon szerintem.

Szabad vagyok, akkor jövök-megyek, amikor nekem tetszik, sokat lógok a barátaimmal, sok hobbim van, arany életet élek.

A gyerekekkel meg úgy vagyok, ahogy mondjuk egy kiselefánttal: aranyosak, szívesen foglalkozom velük úgy pár óráig, de otthonra semmiképp nem kéne.


Nem tudom, miért akar olyan sok nő férjet meg gyereket. Aztán mikor megvan, akkor csak néznek ki a fejükből, hogy akkor most mi lesz? Be vannak börtönözve egy kapcsolatba, minden energiájukat és pénzüket elszívja a család, magukra nem marad semmi pénzük, erejük, energiájuk. Elhíznak, ellomposodnak, elhagyják magukat, megereszkedik a mellük a szoptatástól, széttágul a vaginájuk a szülésektől, boldogtalanok. Én meg vidám, nyugodt, kiegyensúlyozott vagyok, azt csinálok, amit akarok, gyűlik a pénz a bankszámlámon, és 10 évvel fiatalabbnak nézek ki.


A lényeg: természetesen mindenki úgy él, ahogy akar, de egyáltalán nem kell megijedni az egyedül éléstől. Semmiképp ne görcsölj rá erre a házasodásos-gyerekszüléses parára. Csak lazán!

2011. márc. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen járok hasonló cipőben.. Éltem már hosszabb kapcsolatban, jegyben is jártam már, de a sors úgy hozta, hogy inkább a függetlenséget választottam. Nem bántam meg.. bár valamikor majd nagy családot tervezek, most még eszem ágában sincs lekötni magam újra egy férfi mellé. Én azon szoktam tudat alatt aggódni, hogy lekések a dologról..:(

De remélem nem lesz igazam. Persze ha véletlenül megismerném a nagy Ő-t, biztosan nem hagynám futni, de egyenlőre ez a veszély nem fenyeget. 3 éve vagyok egyedül.. Igazából vigasztalhatna, hogy azok az ismerőseim, akik nagyon fiatalon rátaláltak az igazira, többségében elváltak, szakítottak vagy boldogtalan házasságban élnek.

2011. márc. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az első válaszra reagálva: az önzőség nem bűn!

Ha te így jól érzed magad, akkor nincs semmi baj. Nem vagy rosszabb mint bárki más. Ne add fel önmagad, csak mert valaki kitalálta, hogy milyennek kellene lenned!!

2011. márc. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

"ma 01:03"

Attól függ, milyen erkölcsi rendszer szerint, ezért írtam, hogy "de legalább rossz tulajdonság". Pl. a Büntetőtörvénykönyv szerint nem bűn, de a katolikus egyház szerint az.

2011. márc. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

01:13

Katolikus egyház... Pff. Inkább ne menjünk bele.

2011. márc. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem vagy onzo! Van, aki 28-30 eves koraban sem akarja elkotelezni magat es nincs ezzel semmi gond, mindenki mas es nem szabad magadat eroltetni. Kepzeld el, ha csak azert hazasodnal meg es vallalnal gyereket, mert masok is ezt teszik. Biztos, hogy nem lennel boldog es a korulotted levok sem. Meg nagyon fiatal vagy, semmi okod aggodalomra. Es ezt nem azert mondom, mert "karrierista szingli" vagyok, fiatalon mentem ferjhez es lett gyerekem. Pont ezert latom, hogy nem konnyu ez. Ha nem erzed magad kesznek meg, nincs azzal semmi gond. Fokent a gyerekvallalas olyan dolog, amit nem szabad elsietni. Nagyon fiatal vagy meg. Ha 35-40 lennel, akkor lenne a kerdesed relevans. Szoval ne aggodj! Egyaltalan nem vagy mas, egyszeruen fiatal vagy, most igy elsz...aztan valoszinuleg 2-5-10 ev mulva mas szakaszba lepsz ezt illetoen. Nem vagy onzo!
2011. márc. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!