Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző volnék, vagy csak "más"?

Önző volnék, vagy csak "más"?

Figyelt kérdés
Nemsokára 23 leszek, de nem vágyom sem férfi társasáára, sem gyerekekre. Velem egykorú barátnőim, akik négyen vannak, már mint megtalálták maguknak az igazit. Engem is szoktak kérdezgetni, hogy van-e már valami, de a válasz mindog ugyanaz: nincs. Legutóbb, mikor pasim volt, ugy éreztem magam, mintha ketrecben lennék. Pedig nem olyan volt,aki nem engedett, nem vitt sehová. De valahogy jobban érzem magm egyedül. Mintha a szabadságom fontosabb lenne.. pedig szeretnék én is "normális" lenni végre. Ilyenkor már nyugodtan lehetne családot tervezni, de én...semmi. Szerintetek mi bajom lehet? Önzőnek érzem magam e miatt, mert fontosabbnak tartom a saját szabadságomat.
2011. márc. 10. 00:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az az önzőség, ha egy nő mindenképpen férjet akar fogni és gyereket akar szülni.



Miért lenne önző aki nem akarja vagy nem tudja megteremteni mindezt?



Vagy minden nőnek rossz életet kelljen élnie azért, hogy ne legyen "önző"?


A pasik miért lehetnek önzők?


Rossz élet: gyerekszülés utáni szarakodás, kitágult bőr, csúnya test, lógó mel, depresszió, hazug önző férj aki semmiben sem segít...válás...

Ebben mi a jó???


Akkor inkább karcsún, boldogan és stresszmentesen, nem? Vagy ennyi nem jár meg egy nőnek?

2011. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem az önző a legjobb szó rá, inkább magának való, netán antiszociális.
2011. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt döntsd el, hogy akkor most "normális" szeretnél lenni vagy jól akarod érezni magad. Ha jó neked egyedül, akkor pusztán a tradíció miatt miért köteleznéd el magad már most. 1 hét alatt is nagyot tudunk változni, ha olyan események történnek velünk. 23 évesen még nagyon fiatal vagy, az a normális, hogy a szabadságod fontosabb. Ez nem önzés, ezt többen is leszögezték.


OFF.

Egyébként meg mindenki zsigerileg önző, nézz meg egyszer egy követelődző kisgyereket! Ez nem rossz tulajdonság, hanem mindenkiben létező tulajdonság, az életben maradáshoz elengedhetetlen. Az "én" mindenki számára a legfontosabb a világon, még annak is, aki megpróbálja legyőzni önzőségét, hogy aztán önzően magát a legönzetlenebb embernek titulálhassa.

2011. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, azt hiszem meg tudlak érteni.

Nem vágyom női, sőt úgy általában egyáltalán emberi társaságra. Imádom a magányt, a csendet és a nyugalmat. A különbség, hogy nekem nem is volt kapcsolatom és a terveim szerint bizony nem is lesz, személyes okok miatt.

Ez hatványozottan igaz a gyerekekre. Megfogadtam, hogy SOHA.


20/F

2011. márc. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
élvezd nyugodtan szabadságot , még fiatal vagy majd megállapodsz ha úgy érzed hogy készen állsz rá! Ez nem elvárás...
2011. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!