Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha olyan nyelvet tanul a...

Ha olyan nyelvet tanul a gyerek amit mi nem?

Figyelt kérdés
Kislányom most lett elsős, a német nyelvvel kezdenek. Az erdekelne ahol a szülők nem tanulták és nem beszélik semennyire ezt a nyelvet azok hogy tudnak, tudtak segíteni neki a tanulasban, kikérdezésben házifeladatokban?

szept. 3. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Soha az életben nem kellett, hogy a szüleim idegennyelv-órai házi feladatokban, kikérdezésben stb. segítsenek (mondjuk más tárgyakból is szinte soha). Miért feltételezed, hogy a kislányod nem fogja tudni magától megoldani?
szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem volt rá szükségem, annyira tetszett a német. Még anyu tanulgatott tőlem meg ismert meg német zenéket.
szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Al ányom elsőtől jár angol tagozatra, ha nem baj, válaszolok. Egyrészt, ők a napköziben megcsinálják, másrészt pedig a szülőnek is együtt kell tanulnia a gyerkőccel. Párom oroszt+ németet tanult ( igaz, utóbbit csak otthon, konyhanyelven), én pedig németet ( utáltam), a lányunk elsőtől angolos. Kemény volt, de szerencsére van több alkalmazás, meg a kislányod könyve neked is meg fog felelni, hogy tanuld. Nálunk a környezet is angolul volt harmadiktól, gondolhatod, mit éreztem, mikor egy magyar szó sem volt benne...
szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyámék nem beszéltek angolul semmit, mégis hárman is megtanultuk az angolt a segítségük nélkül.

Nem a szülő dolga ebben segíteni. Ja, és mi magántanárhoz sem jártunk.

szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
1 es! Én régen általános iskolában még oroszt tanultam és azt is csak negyediktől. Azért egy 7 éves mégsem ugyanaz mint egy már 4 éve tanuló 10 éves. Nem azt írtam, hogy biztos kell majd segítenem , bár ha olvasod a 3 as választ akkor látod, hogy nem olyan furcsa azért ez
szept. 3. 21:13
 6/20 A kérdező kommentje:
4es! Szerintem az angol teljesen más . Azt kb már egy 1 éves is hallja innen onnan meséből játékból azt szinte szívják magukba elkerülni sem tudják a 7 évesem rengeteg szót kifejezést tud ismer már “ magától”. Az angoltól nem is tartok főleg, hogy apjával mi is angolt beszélünk. A német ebből a szempontból össze sem hasonlítható
szept. 3. 21:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor pontosítok: a némettel pontosan így voltunk, mint az angollal. Csak azért nem írtam, mert azt anyám valameddig tanulta gimiben az orosszal együtt, de olyan tudása nem maradt meg, amivel segíteni tudott volna, és nem is segített. Abból is csak az órai tanításra számíthattunk.

szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Németet tanultam a szüleim nem. Semmi bajom, vagy hátrányom nem lett. Nekem is először anyukám félt, hogy ő majd nem tud segíteni, de kértem hagyja, hogy azt tanuljak amit én akarok. Hagyd a kislányod, ha nagyon segítség kell neki akkor magántanár. Idővel úgyis egyedül tanul majd az elején meg egyszerűbb neki akár te is tanulsz valamit.
szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: én másodikban kezdtem anno az angolt, 8 évesen. Apukám egy mukkot nem tudott, anyukám ugyan angoltanár volt, de SOHA nem volt szükségem a segítségére. Bízz a gyerekedben és a tanárában!
szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
szept. 3. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!