Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél, ha a 9 éves fiad...

Mit tennél, ha a 9 éves fiad belevagdosna a vállig érő hajába "mintákat" pont most suli előtt?

Figyelt kérdés

Elvileg valami focistánál látta... Ja, csak a focistának oldalt fel van nyírva és abba van hajtetkó vágva és nem a csak úgy ollóval a rendes, hosszú hajba... Még a szomszéd néni is szörnyülködik rajta.


Mit tennétek? Valahol továbbra is vállig ér, valahol (külső részeken) meg fejhez közel sikerült levágni, valahol meg csak hullámos az egész és az arcba lóg...


Nem igaz, hogy nem tudta júniusban, az EB alatt... Akkor se örülnénk neki, de most pláne nem. De szerinte amúgy tök jól sikerült és büszke rá...



aug. 28. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
Kurvára túlpörgöd ezt a témát. Ez már nem egészséges. Ha eddig nem csúfolták és vannak barátai ezután sem fogják. Csak akkor vágatnám le ha ő is akarja. Akkor meg olyan lesz amilyet ki lehet belőle hozni. Ha neki tetszik és így akar menni akkor menjen így. Most már amúgy baromi kíváncsi lettem milyen ez a haj. Jelenleg úgy érzem TE imádtad a fiad hosszú szőke hullámos haját, és NEKED probléma az ha le kell vágni. Lesznek ettől milliószor szarabb helyzetek is amit meg kell oldani ez egy kis semmiség amit te fújsz fel.
aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:

#61.

Valószínű ez lesz...

aug. 29. 10:24
 63/70 anonim válasza:
Kérlek, ne parázz itt, nyugi! Hidd el, sokkal jobb egy egységes rövid haj, mint egy össze-vissza vágódott haj. Hidd el, azzal érné őt sok csúfolódás! Amúgy elég helyzettől függőben 2-3 cm-ig levágni, és a belevágások kb. 1 cm-rel lennének rövidebbek. Így kevésbé feltűnő lenne. Vársz 1 hónapot, újra elmegy a fodrászhoz és akkor teljesen egységes lesz. Amúgy a hosszú haj fiún gyakran igénytelebb mint a rövidebb haj.
aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

#63.

Mondjuk, ha 2-3 cm-ig vágnák csak le, akkor pont látszanának a foltok. Talán, ha felül hosszúra hagynánk és valahogy összekötnénk, akkor nem látszana.

aug. 29. 12:35
 65/70 anonim ***** válasza:

#57 De. A személyiségen múlik. Nekem van egy ikertesóm, kicsiként ugyanúgy öltöztünk stílusra, ugyanolyan hajunk volt. Őt csúfolták, engem nem. Mi is a különbség ilyenkor két átlagos megjelenésű 9 évesben? Az egyik sírva elszalad, ha beszól neki egy másik gyerek, a másik meg orrba veri a beszólogatót.

Ha a fiadat eddig nem csúfolták, ezután se fogják. Ha hosszú haj ennyi idősen LÁNYOS, pláne egy szőke, göndör gyereken. Hamarabb csúfolnak egy kisfiút azért, mert ő "lányos", mint azért, mert rövidebb a haja.

A séróról meg, kérdezd meg a gyereket, hogy mit akar. Bízd rá. Ha gond, hogy ilyen, amilyet alkotott, akkor szólni fog, hogy menjetek fodrászhoz. Ha úgy vágatot le a haját, hogy ő nem akarja, akkor rosszul fog esni neki, haragudni is fog rád, de nem fogja belátni, ha épp a vágás miatt lett jobb a helyzet.

aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:

#65.

Azért az ilyen rövid haj is ritka kisfiúk között...

aug. 29. 16:13
 67/70 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a gyerek így akarja hagyni, de szerinted rossz ötlet, akkor hagynod kell hibázni. Ha hétfőn kiderül, hogy mégse olyan jó ötlet, akkor konzultáltok egy fodrásszal, hogy mit lehet kihozni belőle. (NE mondd, hogy ugye megmondtam, csak hogy oké akkor javaslom menjünk fodrászhoz.) Ha nem olyan személyiség, akkor nem fogják suli végéig ezzel cikizni. Ha meg olyan, akkor mindegy, ígyis-úgyis találnak valamit.
aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim válasza:
#64 Szerintem cikiznék az összekötött haj miatt. Talán még ha felül meghagynánk és ritkitanák egységesen a haját, akkor jobb lenne.
aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
Nos kérdező volt már valami ?
aug. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim válasza:
Túlagyalod az egészet, te jobban parázol az egészen, mint a gyerek. Irány fodrászat, meglátja mit lehet kihozni belőle. Ha le lesz tolva géppel pár milisre, az akkor is csak egy-két hónap mire lehet más fazont is nyírni.
szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!