Nem tudom mit tegyek. 9 éves lányomnak iskolát váltottunk 1 hónapja, mivel rengeteget utazott. Erre elkezdett sírni az este, hogy hiányoznak a régi barátai és nem várja a reggelt. Mit tennétek?
Ő hogy élte meg a hosszabb utazásokat? Nagyon kimerült?
Megbeszéltétek, hogy iskolát váltotok, elfogadta?
Ott mennyire illeszkedett be könnyen?
Milyen lehetőségek vannak, hogy tartsa a kapcsolatot a régi barátokkal?
Az előző helyen azért más volt,mert óvodából ment mindenki első osztályba. Tehát senki nem volt idegen nyelv. Azóta meg ugye még jobban elmelyultek a barátságok. Azt mesélte még a titkaikat is megosztották egymással, itt meg nem bízik senkiben. Meg hogy nem akarnak bújócskázni pl csak mindig nem tudom mit játszanak...
Amikor szo volt a váltásról igazából nem ellenkezett. Bár mikor én mondtam igen, utána apja beszélt vele és hirtelen megjott hozza a kedve.
A régi barátokkal messengeren írták vagy beszéltek. Amúgy sem tudtak eloben találkozni sulin kívül. mindenki messzebb lakik
4/5 nyilván igazad van neked is.
De ha kijelenti hogy nem akar menni és már minden baja van...és nem várja a reggelt...az ne tudd milyen szar egy szülőnek, hogy a gyerek azt mondja csak azért mosolygok, hogy neked anya jobb kedved legyen
Hát nem tudom. Én lehet beszélnék vele még sokat és ha 2 hét egy hónap után sem változik akkor ha az utazás nincs ellenvetésére akkor visszairatnám a másik suliba.
Ettől nem lesz életképtelen... Hihetetlen hogy emberek mekkora baromságot tudnak írni. Egy gyereknek az otthon a melegség, a biztonság, a szülei, hogy megbízhat bennük és ha kell akkor segítenek nem pedig szarban hagyják, hogy majd megszokja. Mert ezzel pont azt tanulja meg hogy senkire nem számíthat. Egyáltalán nem ettől függ hogy milyen lesz. Remélem még nincs gyereked mert az érzelmi intelligenciád még igencsak alacsony.
Tudom hogy mit érez a kislányod. 8.-ig ugye ugyanabban a suliba jártam, abból 3-4 évet végig szenvedtem. Sokszor sírhatnékom volt. Hevesen vert a szívem akárhányszor odaértem. Alig vártam hogy hazaérjek, hányingerrel és gyomor ideggel indultam suliba, minden egyes reggel.
11 évesen kerültem új iskolába és utáltam a végéig. Az osztálytásak kipécéztek engem (én voltam a stréber), nehezebb is volt. De túléltem és megtanultam jó pár fontos dolgot. Például ha akarok, bárhol találok barátságos arcot. Ki lehet bírni és érvényesülni ellenszélben is. Nem a másik gyerek véleménye formálja a jövőmet, hanem az, amit teszek érte.
A lányod is meg fogja ezeket tanulni, de ne engedd el a kezét. A költözés miatt később más, suli utáni programokból is kimaradna és akkor lenne magányos igazán. Most hiányolja a barátait, de ez már nem az ovi, sőt inkább új kezdet új lehetőségekkel. Az jó, hogy őszinte veled. Suli utáni pozitív tevékenységekkel tudod ellensúlyozni neki a napi nyomást.
Szerintem meg semmit sem tettél a beilleszkedéséért, és várod a csodát. Az én gyerekem is most megy másik iskolába, alap, hogy segítettem.
Először is megnézed hogy néznek ki azok a gyerekek, akik oda járnak, mit játszanak, milyen a táskájuk, dolgaik érdeklődési körük. Beszerzed ezeket előre a gyerekednek, hogy ne érezze magát kívülállónak. Tájékozódsz mit lehet vinni az osztályba, mivel játszanak és otthonra is biztosítod ezeket a dolgokat. Szerzel pár érdekes dolgot, amit esélyes, hogy nem ismernek és sikere lesz, illetve mikor bemegy, küldesz be kínálni való nasit. Ha lányos lányok járnak oda, raksz rá ékszert, meg mittudomén hangulatváltó gyűrűt/nyakláncot. Képben legyen az anyaggal, de szólj neki, hogy ne legyen hibátlan, mert kikezdik, ha az új gyerek mindenkinél okosabb és esetleg egy nem jelentkezős osztályban jelentkezik. Legyen olyan cipője, mint a többieknek(pl világítós skechers), az már egy közös pont. Ismerje meg a könyveket, filmeket, amiket szeretnek, figyeljen az osztályban és ha esetleg nem tudja, mi az, bepótoltatod vele a tudást. Ha ragaszkodik valakihez, arról meg fokozatosan választod le, szervezel oda a sulihoz közös programot, miközben az új suliba is jár, ha egy gyerek szimpatikus neki az új osztályból, onnan is szervezel közös programot. Van padtársa? Az enyémet berakták hátra padtárs nélkül, ha a tiéd nehezebben illeszkedik be, legyen padtársa, beszélj a tanárral, hogy kérjen meg pár lányt, hogy istápolják kicsik.
1 hónap alatt nem várhatsz csodát. 9-10 évesek már nem nagyon bújócskáznak egyébként, az enyém ma azzal jött haza, hogy azt játsszák, hogy: dirigálnak, és ha azt mondják kérsz ölelést? Akkor nem szabad elfogadni mert pofont kapsz, ha azt mondják kérsz egy pofont, akkor el kell fogadni és akkor megölelnek.. Sokan játsszák csoportosan, szóval nem szivatás és cserélődik, ki mondja be a dolgokat, a pofon meg csak "látszólagos", megérintik az arcát annak, aki elrontotta. Tiszta marhaság szerintem, dehát ez van, most jó suliban van, megfelelő közegben.. Szerintem amúgy nem normális összenőni egy egész közeggel, olyan neki, mintha a tesóit vesztené el, pedig nem azok. Nem hagy teret a személyiségfejlődésre, ha 3 éves kora óta ugyanazok a gyerekek veszik körül és alakítják a "hierarchiát" az osztályban, és csak egy két gyerek tud bekapcsolódni. Szerintem jól döntöttél ilyen szempontból, csak meg kell hagyni egy-két embert, mert 6 év után nyilván hiányoznak neki.
Hívjatok magatokhoz játszani a régi barátok közül, ha annyira hiányoznak. De főleg az újakkal kell segítened a kapcsolatépítésben, szóval onnan is.
Manapság nagyon sok kigyerek vált iskolát, idővel megoldják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!