Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van aki a pedagógus javaslata...

Van aki a pedagógus javaslata ellenére tovább engedte a gyereket 2.ik osztályba? Főleg, ha a gyerek nem " szolgálna" rá az évismétlésre?

Figyelt kérdés

A kisfiam első osztályos.

Matekból elég gyengén teljesít, a dolgozatai 30-70% között mozogtak egész évben.

Ellenben otthon én nem vettem észre bármi "gondja" lenne matekból mer nagyon ügyesen megcsinál mindent. Elvittem egy fejlesztő gyógypedagógushoz, hogy mérje fel a gyereket. Ott mindent rendbe találtak nála. Erős 4esre írta meg a felmérést, semmi gond nem volt, mondták nemis értik a gyereknek mi szüksége lenne egyáltalán fejlesztésre, hiszen a tudátasa alapján nincs szükség rá. Na de az iskola..ott valamiért ha a dolgozatra kerül a sor nem megy. Lefagy. Nem szereti sajnos a tanító nénijét ezt tudom..van egy stílusa ami sajnos szerintem és több szülő szerint is nem alsós gyerekekhez való. Na de most ez a kedves tanárnéni, közölte, nen tudná tovább vinni a gyereket 2.ik osztályba mer az elsős tananyagot se tudja, és így másodikban ellesz veszve az éterben. Mondtam neki, hogy otthon nagyon ügyes és, hogy akár szakvéleményt is tudnék mutatni, hogy nem a gyerek tudásában gyökeredzik a probléma. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem szeretném, hogy a gyerek újra járja az első osztályt mert a tudása alapján ez nem szükséges. Ha tényleg azt látnám nem megy neki, és a fejlesztésen is olyan szakvéleményt kaptunk volna, egyértelműen egyetértenék a döntéssel. De így nem.

Viszont tudom, ha ellentmondok a tanárnőnek és nem fogadom meg a "tanácsát" és ennek ellenére továbv engedem másodikba a következő tanévben csak azért is kifogja magának pécézni.

Viszont tudom ha évet ismételne hatalmas törés lenne neki, nagyon szeret iskolába járni, és tudom ez teljesen elvenné a kedvét ettől, meg a kudarc is :(

Ha ez a tanárnéni felszólitja a gyerek összerezzen, lefagy..nem tud úgy teljesíteni ahogy igazából a képességei alapján tudna..

Ti mit tennétek?


jún. 5. 06:18
1 2 3 4
 21/34 Andi80018 ***** válasza:
29%
Ha más tárgyból full-full, akkor igen. Meg miért is kéne ismételnie, ha hozzáértő ember azt mondta, tudja. Attól, hogy megint elsősök között lesz, biztos jó nagy önbizalma lesz szerencsétlen gyereknek.. ha gond lett volna, már kb októberben küldték volna nevtanba. Most, év végén nyögi be, hogy ja, nem viszi tovább. Semmi értelme.
jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
73%
21, nyilván nem ezt az egy tárgyat tanítja neki az illető. Ha csak ebből van gond, akkor másból miért van önbizalom? Saját magadnak mondasz ellent.
jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%

Ha a gyerek a suliban nem tudja, akkor nem tudja.

Hogy ez figyelemzavar, szorongás vagy a pedagógus személye...stb., azt kell kideríteni. Fejlesztésre vinni és/vagy másik iskolába/osztályba.

Ez ugyanolyan mint hiába mértek 125-ös IQ-t a gyerekemnél és kétszemélyes helyzetben hiába brillírozik (nem szimplán erős 4-es, hanem kiváló), ha 25 gyerek között csak 2-est, 3-ast tud írni, mert a figyelemtartással gondja van. Ilyen esetben előbb meg kell küzdenünk a problémával, mert az nem segít neki ha verem az asztalt, hogy "DE ITTHON TUDJA".

jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
36%
21-es: ELSÖS gyerek esetében EGYETLEN EGY tanár van az osztályhoz!
jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
97%
9-es vagyok. Nem biztos, hogy egy tanára van. Nálunk pl: kettő, elvan osztva ki mit tart: egyik tartja a matekot, tesit, éneket,a másik az írás, olvasás, rajz, erkölcstan (ő az osztályfőnök is). Felváltva vannak bent, egyik délelőtt, másik délután és úgy vannak az óráik elosztva.
jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
85%

24!

Kettő tanító van. Egy matekos (tesit környezetismeretet tart) és egy magyaros (éneket rajzot etikát tart).

jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

2 tanárnénu van!

A "mumus" tanár a matek és tesi, és van az osztályfőnök aki a magyarszakos. Ő egy tünetemény, a gyerekem nagyon szereti és magyarból nincs is probléma nála. A magyarszakos tanárnál nem " fagy" le a gyerek..számomra ez ezért érdekes..

jún. 5. 12:19
 28/34 anonim ***** válasza:
Masik iskola!
jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
81%
De legalább nem pont és dik. 😊
jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
87%

"A magyarszakos tanárnál nem " fagy" le a gyerek..számomra ez ezért érdekes.."


Valóban, marhára érdekes... A matek és a magyar nem ugyanaz a tantárgy. Van, akinek mindkettő tökéletesen megy, a tobbsegnek meg csak az egyik megy jól.m

jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!