Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van aki a pedagógus javaslata...

Van aki a pedagógus javaslata ellenére tovább engedte a gyereket 2.ik osztályba? Főleg, ha a gyerek nem " szolgálna" rá az évismétlésre?

Figyelt kérdés

A kisfiam első osztályos.

Matekból elég gyengén teljesít, a dolgozatai 30-70% között mozogtak egész évben.

Ellenben otthon én nem vettem észre bármi "gondja" lenne matekból mer nagyon ügyesen megcsinál mindent. Elvittem egy fejlesztő gyógypedagógushoz, hogy mérje fel a gyereket. Ott mindent rendbe találtak nála. Erős 4esre írta meg a felmérést, semmi gond nem volt, mondták nemis értik a gyereknek mi szüksége lenne egyáltalán fejlesztésre, hiszen a tudátasa alapján nincs szükség rá. Na de az iskola..ott valamiért ha a dolgozatra kerül a sor nem megy. Lefagy. Nem szereti sajnos a tanító nénijét ezt tudom..van egy stílusa ami sajnos szerintem és több szülő szerint is nem alsós gyerekekhez való. Na de most ez a kedves tanárnéni, közölte, nen tudná tovább vinni a gyereket 2.ik osztályba mer az elsős tananyagot se tudja, és így másodikban ellesz veszve az éterben. Mondtam neki, hogy otthon nagyon ügyes és, hogy akár szakvéleményt is tudnék mutatni, hogy nem a gyerek tudásában gyökeredzik a probléma. Teljesen tanácstalan vagyok. Nem szeretném, hogy a gyerek újra járja az első osztályt mert a tudása alapján ez nem szükséges. Ha tényleg azt látnám nem megy neki, és a fejlesztésen is olyan szakvéleményt kaptunk volna, egyértelműen egyetértenék a döntéssel. De így nem.

Viszont tudom, ha ellentmondok a tanárnőnek és nem fogadom meg a "tanácsát" és ennek ellenére továbv engedem másodikba a következő tanévben csak azért is kifogja magának pécézni.

Viszont tudom ha évet ismételne hatalmas törés lenne neki, nagyon szeret iskolába járni, és tudom ez teljesen elvenné a kedvét ettől, meg a kudarc is :(

Ha ez a tanárnéni felszólitja a gyerek összerezzen, lefagy..nem tud úgy teljesíteni ahogy igazából a képességei alapján tudna..

Ti mit tennétek?


jún. 5. 06:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném, hogy a gyerek újra járja az első osztályt mert a tudása alapján ez nem szükséges


Megértelek, de nem csak a tudás az, ami számít. Ha már most leblokkol, ha teljesítenie kell, ez nem lesz jobb. Érnie kellene még ezen a téren, sajnos egy dolog, ha okos a gyerek, egy másik, hogy minden téren érett-e az iskolához.

jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt magyarázd el neki, és magadnak is,hogy elsőben nincs bukás!


Visszatartás van. Bizonyítványt sem kap. Újrakezdi következmények nélkül.

jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

"sírt, hogy ő nem akar "megbukni"

Ezt garantáltan töletek hallotta, ez a probléma.

jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Tőlünk ilyet nem hallott!

Az osztályban megy ez a téma is a gyerekek között, hogy ki az aki "megbukik" es ki az aki nem! Hogy a gyerekek kitől hallanak ilyet..az jó kérdés

jún. 5. 09:21
 15/34 anonim ***** válasza:
54%
2.ik... 😭😭😭
jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%
Jobban jár az évismétléssel, legalább megszabadul a kretén osztályfőnöktől!
jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%
Úgy add elő neki, hogy a tanító a gonosz boszorkány akitől így lehet megmenekülni. Persze ha másik suli megoldható, az is jó.
jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Andi80018 ***** válasza:
53%
Isten őrizz, hogy megint elsős legyen. Ne fogadd el, ha van több osztály, próbáld meg áttetetni, vagy másik iskola. Ez a nő fogja gondolom negyedikig vinni, az óriási szívás... ha van egy kis lemaradása is, simán be tudja hozni, akár nyáron is, kis gyakorlással. Már amúgy is sok segítséget lehet találni online is, de ha meg is nézték, akkor meg egyértelműen nem értem a tanárt se, miért ne vinné tovább...
jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Andi80018 ***** válasza:
58%
Azért blokkol le, mert nincs önbizalma, azt hiszi, nem tudja. Ez tanárhiba...
jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
61%
19, a tanár vele van 9 és fél hónapja. Biztos, hogy az ő hibája, ha nincs önbizalom?
jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!