Amikor váltott negyedikről ötödikre a gyermeketek, mennyire volt nagy váltás, ami a tanulás mennyiségét illeti?
Fogadóórákra mindig érdemes menni, ha nem is kell mindre, ha nincs gond, évi egyszer azért hasznos dolog. Szerintem érdekes neked is, hogy tudod, ki az, aki tanítja a gyereked, meg a tanár is látja, tudja őt hova kötni, nem lóg a levegőben, látszik, hogy támogató családból jött, meg igazából ha érdeklődve, tisztelettel, tanácsit kérve beszélsz vele, akkor jól esik neki is. Kicsi löket is, ha te magad pozitívan nyilatkozol a gyerekedről (túlzásba azért nem kell esni, de csak vannak jó tulajdonságai), akkor a tanár is jobban azzal a képpel indít, viszont ugyanezért sose panaszkodj rá :D Ez is egy amolyan Pygmalion-effektus :)
Nálunk is a leckék beszerzése nagyon nehézkes, mert van, aki feltölti, de többen is végig kell nézni, hová, van, aki félig, van, aki sehogy... órai munka aztán pláne beszerezhetetlen. A haveroknak meg hát hiába van telefonjuk, csak marháskodnak rajta. Végül a jótétebb szülőket kell üldözni hiányzáskor ilyen kérdésekkel, de amiből csoportbontás van, ott tudnod kell, hogy kivel van egy csoportban. Katasztrófa.
1-es vagyok.
Én nem járok fogadóórára. Az ofővel kapcsolatban vagyok, a többi meg nem hívatott még be. :) Pedig érdekelne, de amíg félévente egyszer van egy 1 órás fogadóóra az egész iskolának, addig nem fogom azoktól elvenni az időt, akiknek tényleg szükségük van rá.
Diákként írok .
Én az online oktatásban lettem ötödikes . Így valószínűleg egyszerűbb , mint rendesen , az iskolában . Pozitívum még , hogy 1 új osztálytárson kívül mindenkit már óvoda óta ismertem ( falu ) .
A legnehezebb a román (nyelv és irodalom) volt , mert nekem akkor nem igazán ment még a nyelv . Aki Magyarországon él , azt ez nem érinti .
A matematika valóban sokkal nehezebb mint 1-4 osztályokban , fontos , hogy ne veszítse el a fonalat itt , az alapoknál , mert aztán tényleg pokoli lesz .Sokaknak pld. az angol nem megy , vagy az olyan tantárgyak , amiknél magolni kell ( biológia , földrajz , töri ) . Gyerektől függ .
Angolból nálunk a tanár marad. Sportokat tudjátok tartani, nem sok a tanulással együtt?
Köszi a hasznos válaszokat egyébként, nagyon jók... :-)
Az önálló tanulás a több. Történelem, természetismeret - hogy ezekből ki tudja szűrni a lényeget úgy, hogy NE csak a vázlatot tanulja, amit órán írnak.
A matekkal nekünk nincs gond. Az osztálytársak szenvednek. Pedig nem nehéz, csak hiányzik a covidos cca 2 év.
Köszönöm!
fogalmazást nálatok mennyire tanították alsóban? Szerintem nálunk nagyon gyenge, de nem tudom, mi a norma. Én úgy emlékszem, hogy anno ötödikben egy két oldalas fogalmazást meg kellett tudni írni, a szerkezeti elemekkel.
Mennyire kell tudni ez ötödikben?
Figyelj, minden rosszindulat nélkül írom, hogy kicsit túlpörgöd ezt a dolgot. Ha nem tanulták meg alsóban a fogalmazás szerkezeti elemeit, arra a felsős tanár egy perc alatt rájön, és megtanítja nekik. Hacsak nem 8 osztályos gimibe megy, az egész osztály azon a szinten lesz, ahol ő. (8 osztályosba meg fel se veszik, ha nem tud szabályos fogalmazást írni.)
Valóban nagy ugrás a felső tagozat, és idegenek nem fogják tudni megjósolni, hogy a te gyerekednek mekkora nehézséget fog okozni. Még te sem tudhatod biztosan, mert a kamaszodás tartogat néha kellemetlen meglepetéseket. Úgyhogy én annyit javaslok, hogy lazíts. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!