Szülők! Van valami bevált módszeretek alsós (1.-4. osztály) gyerek tanulásához?
Olyan módszerre gondolok, amit a gyerek is élvezne, nem nyűgnek érezné a tanulást, hanem esetleg kedvet is kapna hozzá. Játékosan szeretnék gyereket tanítani.
Kinek mi vált be?
#10: Én nem Magyarországi vagyok, nálunk más rendszer van. Van napközi, de nem kötelező, csak azok járnak napközibe, akiknek mindkét szülő dolgozik, vagy nem tudnak vele foglalkozni otthon valami miatt.
Nálunk a legtöbb gyerek 4-5 órát tölt az iskolába, a házi feladat-gyakorlás otthoni feladat, amennyiben nincs beadva napközibe.
Igazad van, babysitter vagyok, de nem követelmény felém, hogy tanuljak nyáron a gyerekkel. Sajnos az otthoni körülmények nem valami fényesek, nem úgy foglalkoznak egy 10 éves gyerekkel, ahogyan kellene, és sajnos gondok is vannak vele a bizonyítványt illetően. Én önszántamból szeretnék vele tanulni, de úgy, hogy ne nyűgnek érezze a tanulást hanem játéknak, és játék közben megtanulja azt, amit tudnia kell... Szerencsére találtam is módszereket.
Így más a helyzet (itt köszönöm a korábbi lepontozást, de mondjuk ilyen háttérinfókkal kellett volna a kérdést feltenni).
Azt javaslom, hogy kezdd el böngészni a pinterest ide vonatkozó oldalait. tele van mindenféle játékos, tevékenykedtető feladattal, feladatlapok, barkácsolás, minden van.
Ezek mellé nagyon jó társasjátékok az Agymenők (HVG könyvek, mindenféle korosztálynbak, vegyes témákban) illetve a Brainbox (mindenféle téme, korosztály). Illetve vannak további fejlesztő társasok, amik kisiskolásoknak nagyon jók lehetnek, ilyen pl a Tudnak-e repülni a malacok? Az órás Zingo, Scrabble (és egyéb akármilyen betűjáték), Tic-tac-bumm, stb. Szerintem nagyon sokat fel lehetne sorolni.
Szóval ne tanításon legyen a hangsúly, mert ha nem vagy pedagógus, egy esetleges rosszul megválasztott módszer miatt hátrányba kerülhetnek, ha rosszul rögzül be valami.
Játssz velük!
Szerintem olyan, hogy játékos tanulás NINCS. A tanulás munka, a játék meg játék.
A tanítás meg egy külön szakma mindenféle módszertannal. A gyerekek meg egyének különféle igényekkel. Az a jó pedagógus, aki megtalálja, hogy az adott gyerekhez milyen út vezet, mi a testhezálló tanulási módszer.
#14, nagyon nem értek veled egyet!!!
A gyerek sokkal hatékonyabban tanulja meg pl. a szorzótáblát valamilyen fejlesztő játék által, mintha ülne az íróasztalnál és magolna...
Nem véletlenül találnak ki annyi fejlesztő játékot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!