Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki tanítja a gyerekét olyanra...

Aki tanítja a gyerekét olyanra, amit tud, annak hogy alakul a kapcsolata a gyerekével?

Figyelt kérdés

Kiválasztottam a leggyerekbarátabb iskolát, tényleg mindenben ez a legjobb állami intézmény, az osztályfőnök egy tündér CSAK..


Nagyon gyér ami a tanulást illeti. Gyerekem tud olvasni(közepesen folyékonyan), nyomtatottan írni(helytelenül, kiejtés alapján), imádja is ezeket, illetve 20ig tud kivonni, összeadni, száz felett számol párost meg ilyesmi, illetve érdeklik az idegen nyelvek, magától kérdezgeti mi hogy van angolul, és ezek nagyrészét magától csinálja, élvezi és igényli.


És a szuper gyerekbarát suliban, ahol van külön kommunikáció-óra, meg dráma, nincs idegennyelv csak harmadiktól 3 óra tagozaton, simán csak kettő. Nincs matek tagozat, csak info, az is heti 2 másodiktól!

Énekre nem fogom beíratni, csupa kudarc lenne számára, ezen kívül meg van a rajz, amit bár élvez, de alig ràvehető, csak akkor szereti ha épp bekattan valami nála, hogy rajzolna, kötelező kézműves foglakozásokon alig vesz részt az oviban.


Szóval reál beállítottságú gyerek és mivel a közeg szuper a kiválasztott suliban, arra gondoltam, hogy egyrészt szakkörökre fog járni, másrészt én fogom tanítani angolra, illetve nyújtani is velem fog(nem hajlékony, nagyon nem, én se voltam és rengeteg sérelem ért miatta).


Van olyan, aki tudatosan tanítja óra jelleggel a gyerekét olyanra, amit tud? Mennyire működik ez nálatok?



2021. jan. 10. 09:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 6 éves fiam van aki nagy csoportos de egyben iskola előkészítőbe is jár.

Az angol nyelvet akkor fogja megtanulni ha jó alapokat kap. Ezt nem tudja más megtanítani mint egy nyelvtanár. Te sosem leszel olyan jó tanár.

Ha fejleszteni szeretned akkor keress magántanárt. Ha "nyújtani" vagy mit akarod vidd sportolni.

2021. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
89%

Miért akarod elvenni tőle a lehetőséget, hogy azzal foglalkozzon majd, amit szeret?

Egyetem?! Basszus, még csak 6 éves! Az is lehet, esze ágában sem lesz egyetemre menni, lehet egy egyszerű, mezei szakmában lesz sikeres, abban találja meg önmagát.

A lányom már oviban "matekzseninek" számított, elsőben unatkozott, igaz azóta is, most 5.-es. Soha nem tanítottuk,magától érdeklődött.

Az angollal meg ne nyaggasd, bőven ráér majd az iskolában tanulni. Mondom ezt úgy, hogy az enyém ovitól tanulja, de semmivel sem tud többet, mint az a gyerek, aki 3.-ban kezdte el.

2021. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Andi80018 ***** válasza:
90%

Őőő, én nem teljese értem a kérdést egyébként. Már hogy értve hogy alakul a kapcsolat a gyerekkel, ha tanítod? Hogy elfogadja-e?


Illetve, ha úgy érezted már ovi végén is, hogy pro a gyerek, akkor egy felvételi rendszerrel rendelkező suliba is vihetted volna, vagy nemzetközi iskolába, ahol idegen nyelven megy az oktatás.

Azt, hogy a gyerek reál beállítottságú-e, elég nehéz meghatározni ebben a korban. Az én fiam harmadikos, és jó matekból is, viszont magyarból is, nyelvtanból.

A mi iskolánk is harmadiktól kezdi az idegen nyelvet, nem hinném, hogy nagyon előbbre lenne az a gyerek, aki elsőtől kezdi. Szerintem nyugodtan lehet tanítani angolul otthon, vagy tanárral, az nem árt. Nyáron pedig tudod vinni nyelvi táborba, a szeretnéd.

Ezt a szakkörös dolgot sem értem, gondolom van egy lista, mire járhat. Ki kell próbálni őket, pl egy hónapig. Ha nem érdekli, akkor nem jár. Ennyi. Nálunk is van szám.tech.szakkör, a gyerek kipróbálta, nem jött be, befejezte.

Ami fontos szerintem, hogy sport legyen.

2021. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ja, most látom, hogy még nem is iskolás. :-D Na, hát akkor lehet neki nézni nemzetközi sulit. Ott tuti megtanul angolul. :-)
2021. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyerek. :(

Miért nem vársz vele pár évet, hogy lásd, miben tehetséges, egyáltalán érdekli-e az?

Ő egy külön egyéniség, egy külön személy, hát majd azt tanulja, amit szeretne.

2021. jan. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: Olvasd végig ezt a kérdést, és meglátod, mit fog a gyereket pár év múlva gondolni/érezni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2021. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!