A gyermeketeknek mi alapján választatok iskolát, mi illetve mik azok, amiket fontosnak tartotok?
Bementek abba az iskolába körülnézni, beszélgetni a tanárokkal?
(Igazából, nem tudom hogy mit kérdezhetnék, ezzel kapcsolatban. Igazából, én még nem vagyok szülő. Egy házi feladathoz kellene írnom erről, minden érdekelne ezzel kapcsolatban.)
Remélem tudtok segíteni.
Köszönöm szépen.
Milyen iskola, általános?
Közel legyen, idővel egyedül is el tudjon menni. Nem kell semmi extra, nem kell tagozat, plusz sport, pkusz nyelv, anyamkinja, az alapokat kell megtanulnia.
Mi egy budai magániskolát választottunk. Igaz nincs közel, de így is megéri.
Nehéz volt a döntést meghozni, mert azért nehezen tudjuk az árát kigazdálkodni. De inkább ez, mint hogy a fiam is azon a szenvedésen menjen keresztül az államiban, mint amin nekünk kellett a férjemmel.
Általános iskolát választottunk egy évvel ezelőtt.
Az iskola (nem állami) közel volt, és ismerősnek a gyereke járt már oda, őt kikérdeztük. Ő jókat mondott róla. Ez az iskola rendezett ún. "sulikóstolókat", ahol a szülők számára tájékoztatás volt az iskoláról, a gyerekekkel meg a leendő tanító nénijük foglalkozott. Többször is voltunk ilyenen, nekünk is, meg a gyerekünknek is szimpatikus volt, így mellettük döntöttünk.
Máshol igazán nem érdeklődtünk. A körzetes államiba nyilván mehettünk volna, ha jobbat nem találunk.
Átnéztem a közeli iskolák listáját, magán és alapítványi. Megnéztem az osztálylétszámokat, van e udvar, milyen tagozatokat vannak, hányadiktól tanulnak nyelvet, mennyire "gazdag" a sulit választók tábora(a közepes/vegyes ideális szerintem), mennyire felszerelt az épület informatikai szempontból, tiszta e, van e penész. Megnéztem a tanárokról a véleményeket, az elsős tanítónénik jellemzését, fórumokon az oda járó szülők véleményeit. Mennyi idő oda eljutni gyalog, tömegközlekedve, mennyire veszélyes, fogadnak e snis gyerekeket, milyen a tanterv, meixner módszerrel tanítanak e.
Továbbá megnéztem, hogy milyen szakköröket, különórákat indít a suli, van e napközi, vagy kötelező iskolaotthonos rendszer. Megnéztem, végeznek e felzárkóztatást, tehetséggondozást, hogy a sulisok hány százaléka jut át gimnáziumba, mikor viszik el a gyerekeket(sok tehetséges gyerek 8-6 osztályos gimibe lesz átemelve). Megkérdeztem pár szülőt és gyereket személyes az iskolából kijövet illetve a közeli játszón. Továbbá sokszor sétáltam el nagyszünetekben az iskolaudvarok mellett, hogy megnézzem mekkora arányban bunyóznak a gyerekek és hogy kezelik ezt a pedagógusok.
Alapítványi és magán suliknál a tandíjat is megérdeklődtem, milyen étkezési lehetőségek vannak és ha majd lesz tanári tájékoztatós ismerkedő, akkor meg fogom kérdezni, amit a legfontosabbnak tartok, hogyan kezelik a konfliktusokat(rángatás, kizárás nem opció, hogy a gyerek "megtanulja hol a helye, hogy a tetteinek vannak következményei") ilyet ovinál hallottam.
Kicsit nagyon maximalista vagyok ezen a területen:)
Amit kihagytam, minket nem érint, de ha érintene megkérdezném, mennyire rugalmasan kezelik a hiányzásokat, ha pl iskolaidőben utaznánk külföldre nyaralni rokonokhoz, vagy ilyesmi.
Pár éve több közeli suliban is óraadó voltam, és sokat segített a választásban, ill. a munkahelyemnek is van saját fenntartású iskolája.
Kiegyensúlyozott hangulat alapján választottam végül, volt egy suli, ahová egyszerűen jó volt bemenni, és a gyerekek is ott érezték magukat legjobban, nem volt felesleges feszültségkeltés, stb. Az is sokat nyomott a latban, hogy körzetes sulink, konkrétan 5 perc gyalog, és nem kell nagy utakon átmenni. Ez nagyon fontos, mert mi, szülők rengeteget dolgozunk, jó lesz, ha később egyedül jön haza a három gyerek a suliból, vagy nem kell őket kocsival vinni reggel.
Évfolyamonként két osztály indul, az ovis foglalkozásokon azt figyeltem, hogy a srácok melyik tanító párossal tudnak jobban összedolgozni, s osztályt ez alapján választottam.
Nem bántam meg, hogy így történt.
Az volt a legfontosabb, hogy a cigányok száma lehetőleg nulla legyen.
Továbbá megnéztük az iskola mutatóit, azaz a kompetencia méréseken hogy teljesítenek az ott tanulók, mennyit vesznek fel jó gimnáziumba.
Olyan iskola szóba sem jöhetett, ahol nem elsőtől van idegennyelv.
Nem a helyi iskolába jár a lányunk, hanem max 20 percet buszozni kell, autóval még kevesebb. De megéri, mert minőségi oktatást kap, olyan gyerekek között, akikkel lehet haladni órán, nem fegyelmezéssel megy el nap, ráadásul szeret is odajárni. Az öccse is ott fog tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!