Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliség, gyerekvállalá...

Munkanélküliség, gyerekvállalás, most mi lesz?

Figyelt kérdés
Majdnem 6 éve folyamatosan, megszakítás nélkül volt munkaviszonyom, ami 1 hónappal ezelőtt szűnt meg, azóta munkanélküli vagyok. Most lesz az esküvőm, úgy terveztük, hogy egyből belevágunk a babaprojektbe, de így már nem biztos... Elvileg van egy munka kilátásban, de csak ezév végéig biztos. Tudom, hogy GYED csak annak jár, akinek van munkaviszonya a szüléskor, de mi a helyzet akkor, ha teszem azt teherbe esek novemberben, decemberben meg lejár a szerződésem? Attól félek, hogy terhesen már nem vennének fel sehová :( Nagyon szeretnék már babát, de ha csak gyes-t kapnék, akkor nem tudnánk fizetni a hitelt stb. Tanácstalan vagyok :(

2016. szept. 19. 12:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"de ha csak gyes-t kapnék, akkor nem tudnánk fizetni a hitelt stb"


Ez az indok az, amit figyelembe kell venni. Anyagi bizonytalanság maga a gyerek vállalása is, hisz nem tudod előre, mit fog igényelni. (mozgásfejlesztés miatti torna, tápszer, gyógyszer a hasfájásra, érzékeny bőr miatti drágább krémek, stb.)

Ezek alaphangon több tízezres tételek, és problémát jelenthet egy stabilabb pénzügyi háttérrel is.


Az első gyereket határozott idejű szerződéssel vállaltam (nem járt le a szerződés a szülés előtt, így mindenre jogosult voltam), de tudtam, hogy visszavárnak. A második és most a harmadik gyerek előtt is tételesen hónapról hónapra kiszámoltuk, mikor mennyi lesz a bevételünk, mi csökkentheti, növelheti a kiadásokat. Számoltunk azzal, ha veszélyeztetett terhesség miatt hamarabb táppénzre kell menni, azzal, hogy mi mindent kell venni a babának alapból, mit, ha bármi gond adódik. Számoltuk, hogy letelik közben egy lakáskasszánk, azt beletörlesztjük a hitelbe, így kevesebb a törlesztőnk.

A férjem közben Katás vállalkozó lett a főállása mellett, tudtuk, hogy fizetnivaló akkor is lesz vele, ha mégsem jön össze a bevétele úgy, ahogy terveztük, és így tovább...


Üljetek le, és beszéljétek át a helyzetet, nem egyszerű a döntés. Szurkolok, hogy összejöjjön egy biztosabb munka!

2016. szept. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki sikerült munkát kapnom, hamarosan kezdek, viszont határozott lesz... Mivel a leendő főnököm tudja, hogy most mentem férjhez, még rá is kérdezett, hogy mi a helyzet a gyerekvállalással... mit mondhattam volna?! Olyan elkeserítő ez a rendszer... Persze, most nagyon örülök, hogy lesz munkám, ráadásul a szakmámban, és nincs is messze, de akkor is basszus, én jövőre már babázni szerettem volna :'(
2016. okt. 1. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!