Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliség, gyerekvállalá...

Munkanélküliség, gyerekvállalás, most mi lesz?

Figyelt kérdés
Majdnem 6 éve folyamatosan, megszakítás nélkül volt munkaviszonyom, ami 1 hónappal ezelőtt szűnt meg, azóta munkanélküli vagyok. Most lesz az esküvőm, úgy terveztük, hogy egyből belevágunk a babaprojektbe, de így már nem biztos... Elvileg van egy munka kilátásban, de csak ezév végéig biztos. Tudom, hogy GYED csak annak jár, akinek van munkaviszonya a szüléskor, de mi a helyzet akkor, ha teszem azt teherbe esek novemberben, decemberben meg lejár a szerződésem? Attól félek, hogy terhesen már nem vennének fel sehová :( Nagyon szeretnék már babát, de ha csak gyes-t kapnék, akkor nem tudnánk fizetni a hitelt stb. Tanácstalan vagyok :(

2016. szept. 19. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit várjatok, mert a gyes valóban semmire sem elég. Próbálj meg elhelyezkedni és a próbaidő lejárta után kezdjetek el próbálkozni a babával. Nem biztos, hogy elsőre összejön, lehet hogy hónapokat kell várni mire terhes leszel, de én nem mernék így belevágni. Ha terhes leszel novemberben és decemberben lejár a szerződésed akkor nem leszel biztosítva a szüléskor és marad a gyes. És valóban nem fognak felvenni terhesen sehová..
2016. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha csak határozott szerződésed lesz, az nem "véd" terhesen sem, mert nem kötelesek hosszabbítani. Ha lejár, lejár.


Az álláskeresésivel ldhet játszadozni (ha kb. 2 hónapon belül teherbe esel), de akkor is csak a minimálbér után járna csed/gyed, ami azért nem nagy összeg.


Várjatok!

És a próbaidő után se vágjatok bele egyből, mert pórul járhatsz, ha táppénzre kényszerülsz vagy ha picivel előbb jön a baba.

2016. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
miben nem tudsz dönteni? nem tudnál megélni gyesből, így nem vállalsz babát amíg nincs biztos munkahelyed.
2016. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Manapság mi számít biztos munkahelynek? Tapasztalatom szerint semmi...

Olyankor mi van, ha mondjuk 1 évre írok alá szerződést? Persze nincs rá garancia, hogy azonnal teherbe esek, de ha mégis összejön, akkor van rá esély, hogy élő szerződésem lesz a szüléskor. Kirúghatnak ha megtudják, hogy babár várok?

Nem szeretnék arra várni évekig, hogy határozatlan munkát kapjak, 30 éves leszek idén...

2016. szept. 20. 08:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Csed akkor is jár, ha a szülést megelőző 42. napon biztosított voltál, tehát ha január 1-gyel szűnik meg a szerz és te febr. 10-én szülsz, még jár a csed a korábbi munkabéred alapján, de ha már letelt a 42 nap, de te álláskereséséi járadékban részesülsz, akkor igaz nem a munkabéred, hanem minimálbér után, de akkor is jár a csed.
2016. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pedig a határozott idejű szerződéseket el kéne felejteni és határozatlant keresni. Nem rúghatnak ki, ha terhes vagy, mert onnantól kezdve védett vagy.
2016. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

"Pedig a határozott idejű szerződéseket el kéne felejteni és határozatlant keresni."


Nem olyan egyszerű határozatlan szerződést kapni. Ha erre vártam volna, nekem sem lenne még gyermekem, előtte is, most határozott szerződésem van.

2016. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Biztos nem egyszerű, nem tudom kinek milyen végzettsége van és egyéb tényezőket, így én nem mondok véleményt senkire, csak annyi, hogy én nem mertem volna bevállalni a babát egy határozott idejű szerződéssel, vagy munkanélküliként, ezért vártam amíg lett rendes munkaviszonyom. Mindenkinek maga kell eldöntenie, nyilván nem 30 évesen jön a felismerés, hogy hopp gyereket akarok, hanem azért előtte készül rá az ember és úgy intézi az életét.
2016. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez így van, de nem számítottam arra, hogy az esküvőm előtt 1 hónappal megszűnik a munkaviszonyom :(

Van egy barátnőm, akik nagyon sokat szenvedtek, mire összejött a baba, ő azt mondta nem várna vele, nagyon értékes hónapokat lehet elvesztegetni. Persze nem tudhatom, hogy nekünk hogy lesz, de benne van a pakliban, hogy nem sikerül egyből...

Határozatlan szerzősést meg valóban nehéz kapni, én mind a 6 évemet határozottakkal töltöttem le, hosszabbításokkal.

2016. szept. 22. 07:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj gondoljátok át, ha nem tudtok megélni csak a gyesből és nem találsz más munkát akkor akármennyire is szeretnétek már babát várni kell, hisz sajnos a pénz nagy úr. De ha van tartalékotok, vagy találsz munkát akkor belekezdhettek. Ezt nektek kell átbeszélni. Amúgy körülöttem is mindenki szenvedett a teherbeeséssel, én is féltem, hogy nehezen fog összejönni, de elsőre sikerült.
2016. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!