Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik ez az egész...

Hogyan működik ez az egész Magyarországon?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már itt ezekről a kérdésekről és olyan furcsa az egész. Én Angliában élek, itt dolgozom, itt szültem. Itt csak 39 hétig jár pénz, leállástól számítva-tehát lehet még terhes vagy, de már kapod a pénzt. Csak egy évig tartják a helyed, ha van szerződésed-ezt is leállástól számítva. Minimum 29. hétig kell dolgozni, mert különben nem jár, és csak akkor, ha már terhesség megkezdése előtt legalább 1 héttel ott dolgoztál. Valami nagyon szerény összeg jár akkor is, ha nem dolgoztál, de az jóval kevesebb ideig tart, és sokkal kevesebb. A fizetés 90%-a jár 6 hétig, majd egy fix összeg. De ott is meg van határozva, hogy ha egy bizonyos összeget túllép a 90%, akkor van egy max összeg, amit lehet kapni. És ha kevesebb a fizetés egy bizonyos összegnél, akkor a további hetekben is kevesebb pénz jár.

Sokszor olvasom, hogy otthon valaki szinte végig táppénzen van, mégis kap pénzt. És olvasom sokszor, hogy még vissza se megy dolgozni, még le se járt a gyes-gyed, vagy milye és azt kérdi, mennyi jár így majd neki. Így belegondoltam, hogy így sok évet le lehet húzni anélkül, hogy az ember dolgozna és az állam meg csak eltartja. 3-4 gyerekkel így akár kábé 10 évet is így otthon lehet maradni? Valahogy nem bírnám. 2 évet voltam itthon a lányommal, de csak azért, mert sajnos így hozta az élet, mikor teherbe estem, 3 évet terveztem, de 1.5 év után vissza akartam menni dolgozni, csak sajnos 2 éves korában sikerült. Már 3 évet otthon ülni is borzasztó lehet, nem hogy évekig még.


2014. jan. 6. 14:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

19-es, 11-es 4 óra után kap gyed-et,ha figyelmesen elolvasod,csak az kb annyi mint a gyes...


Én értelek kérdező és mindenki maga dönti el,hol a határ.Persze nem szabad ész nélkül gyereket vállalni,de szerintem az se jó,ami ma van,hogy ha nincs meg a teljes anyagi biztonság,addig nem vállalnak.Így kitolódik a gyerekvállalás 30-35 év utánra,ill.olyan sosincs, hogy "minden megvan",hiszen mindig többre vágyik az ember és az nagy részben a mai vásárló centrikus világnak is köszönhető.Mindenről nagyon megmagyarázzák,hogy a nélkül nem is lehet élni,vedd meg!És amúgy a gyerekvállalásra külön iparág van szerintem,a szülők/leendő szülők annyi haszontalan dolgot vesznek,hogy az nem igaz!

Persze a taníttatás,meg a tinédzser kor alatt nyilván többet kell költeni a gyerekre,de addig sok idő eltelik.

Ha a család elvan apuka fizetéséből,plusz ami anyukának jár,akkor elvileg ez a helyzet csak javulni fog mikor a gyerekek nagyobbak lesznek,hiszen anyuka is visszamegy dolgozni.

Az meg,hogy lakással-ezzel azzal indítsák el az életnek a szülők a gyerekeket,sajnos ma már kevesen tehetik meg,még akkor is ha csak 1 gyerek van!

Amúgy mi 5en vagyunk tesók,és nagyon szeretem minden testvérem,számíthatunk egymásra,nem lenne jobb,ha szüleim nem vállalják be mondjuk az utolsó 3-at,hanem vesznek nekünk lakást!!

2014. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Figyelmesen olvastam,de bemásolom neked is.


" nekem is csak a GYES meg CSP jár gyerekeim után,ami együtt kb 50ezer ft."

2014. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

13-s vagyok.Miket a tesómmal nem indítottak el, de 2 diplomám van önerőből, több mint 7 év munkaviszonyom volt és 4 évvel ezelőtt vettünk egy parasztházas telket férjemmel, akivel a főiskolán ismerkedtem meg-amit 2-en lebontottunk, majd 1 év múlva építkezésbe fogtunk, ami 2 évig tartott.Mi magunk csináltuk édesapám, anyukám segítségével(Ez fizikai segítség)Apukám kőműves, és felelős műszaki vezető,mi mint segédmunkások, minden engedéllyel.A+-s tetőteres házikó, középvárosban.Férjem örökölt 2 milliót és még édesapja adott bele 3-t, úgy hogy ők 4-n vannak testvérek.Most 31 múltam, férjem 33múlt és ő is diplomás,de nem szakmájában.Házunkon hitel nincs és nem is volt, csak amit évekig dolgoztunk abból többet mint egyikőnk fizetése félreraktuk.Így vállaljuk a 3 gyereket.Szülőknél 3 évet laktunk, mivel ott kaptam munkát, így nem kellett 40 km-t utaznom, utána albérletben1 év, aztán nagymamám üres lakásában ingyen.

Főiskolás társaimnál tapasztalat az, hogy ahol megvan a vagyon, ott max. 1 gyereket vállalnak,mert nem tudják elviselni, hogy nincs meg mindenük, ill. csak ki akarják pipálni a gyerek kérdést.A gazdag ember kényelmes fajta.

2014. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!