Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan működik ez az egész...

Hogyan működik ez az egész Magyarországon?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már itt ezekről a kérdésekről és olyan furcsa az egész. Én Angliában élek, itt dolgozom, itt szültem. Itt csak 39 hétig jár pénz, leállástól számítva-tehát lehet még terhes vagy, de már kapod a pénzt. Csak egy évig tartják a helyed, ha van szerződésed-ezt is leállástól számítva. Minimum 29. hétig kell dolgozni, mert különben nem jár, és csak akkor, ha már terhesség megkezdése előtt legalább 1 héttel ott dolgoztál. Valami nagyon szerény összeg jár akkor is, ha nem dolgoztál, de az jóval kevesebb ideig tart, és sokkal kevesebb. A fizetés 90%-a jár 6 hétig, majd egy fix összeg. De ott is meg van határozva, hogy ha egy bizonyos összeget túllép a 90%, akkor van egy max összeg, amit lehet kapni. És ha kevesebb a fizetés egy bizonyos összegnél, akkor a további hetekben is kevesebb pénz jár.

Sokszor olvasom, hogy otthon valaki szinte végig táppénzen van, mégis kap pénzt. És olvasom sokszor, hogy még vissza se megy dolgozni, még le se járt a gyes-gyed, vagy milye és azt kérdi, mennyi jár így majd neki. Így belegondoltam, hogy így sok évet le lehet húzni anélkül, hogy az ember dolgozna és az állam meg csak eltartja. 3-4 gyerekkel így akár kábé 10 évet is így otthon lehet maradni? Valahogy nem bírnám. 2 évet voltam itthon a lányommal, de csak azért, mert sajnos így hozta az élet, mikor teherbe estem, 3 évet terveztem, de 1.5 év után vissza akartam menni dolgozni, csak sajnos 2 éves korában sikerült. Már 3 évet otthon ülni is borzasztó lehet, nem hogy évekig még.


2014. jan. 6. 14:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom azért kint részmunkaidőben könnyebb elhelyezkedni nem??Úgy azért hamarabb visszamegy az ember dolgozni,nem mindegy ha 4-6 órában dolgozik gyerek mellett vagy 8-10 órában...szerintem..:/

De azért ez a hozzáállás olyan szomorú szerintem,hogy nem érted miért szülnek az emberek több gyereket,miért nem egyre koncentrálnak:( valahol megértem,mert tényleg nehéz,pl nekem is csak a gyes meg csp jár gyerekeim után,ami együtt kb 50ezer ft.Nem sok,de nem is olyan kevés.DE olyan jó,hogy vannak egymásnak, fiúk és nagyon szeretik egymást!

És én nagyon szeretnék még egy gyereket...a mai világban ez őrültségnek tűnik,de nagyon vágyunk rá párommal!

2014. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"De azért ez a hozzáállás olyan szomorú szerintem,hogy nem érted miért szülnek az emberek "


Racionalitás egyszerűen,egyáltalán nem szomorú.

2014. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha ezelőtt 50- 100 éve is racionálisan gondolkodtak volna, Te vagy Én talán nem ücsörögnénk itt, s akkor még háború és éhinség is volt.Az a baj az 1-2 gyerekkel, hogy így elfogy a "jobbfajta" magyar ember.Sajnos, s mi marad, a söpredék, léhűtő,és a sokszor fogyatékosnak minősített szapora lakosság.Igaz, nehéz nélkülözve nevelni gyerekeket, de elődeink is megtették ezt, csak most akkora a kínálat,versengés,hogy sokszor nehéz ellent mondani/lemondani neki.Mi jelenleg 1 gyereket nevelünk, de a 2. útban van, s szeretnénk 3.-at is természetesen, csak a férjem keres,s és 4 óra után kapok gyedet, ami 27-28 ezer, a csp,igyekszünk félrerakni, ha sikerül.
2014. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen, voltak nagy családok régen. De általában azért vállaltak sok gyereket, hogy segítsenek a gyerekek otthon, a háztartásban, az állattartásban és a földeken. (Persze szeretetből is), de akkor még nem kellett annyira kiiskoláztatni őket. Az étkeztetésük és a ruháztatásuk került pénzbe.

Igen, háborúban is vállaltak gyereket. De egy, nem volt pénz védekezésre és akkor még nem volt olyan elterjedt, kettő, nem volt pénz elvetetni, és akkoriban még nem egy síma ügy volt, sokkal kockázatosabb volt, három, háborúban egy csomó férfi meghalt, még jól is jött az utánpótlás az országnak, mire felnőttek, volt munkájuk.

Persze nem az én ügyem, hogy ki vállal gyereket, meg hányat, csak érdekelt a téma. Sokszor, sok kérdésből inkább pénz szagot szimatolok. Úgy értem, én nem kezdem el számolgatni, hogy mennyi fog járni a gyerek után, azt nem számítom. Azt számítom, ha nem lenne támogatás, akkor is szinten tudnánk e tartani magunkat.

Az olyan kérdésekre értem, mikor anyuka azt kérdezi, hogy még mondjuk gyesen vagy gyeden van, és hogy kéne teherbe esni, hogy ne essen ki a folyamatból...De olvastam már olyan kérdést is sokat, hogy vállaljunk e 3. gyereket, mert akkor már arra több támogatás jár. És itt a gyékán akárhányszor felnézek van legalább egy ilyen kérdés.

És főleg ezek az esetek érdekelnek. Megéri 3 gyereket szülni, hogy segélyből épphogy felneveljük őket? Tankönyvet olcsóbban kapnak, étkeztetést is, és 3-ból már kettő legalább egy nemű, így legalább egy gyerek ruháján spórolnak, de még így is sokba kerül a felnevelésük. Aztán persze egyetemre már nem futja, így ha szerencséje van, akkor a szakmunkásképzőben vagy okj-n szerzett szakma éppen elég, hogy ők is minimálbéres melóhoz jussanak. Ha szerencséjük van 40 éves korukra el is tudják kezdeni az önálló életet, addig meg otthon laknak anyuékkal...na persze ha valakit ez nem zavar, akkor jó...csak hogy ilyen kérdések is vannak itt a gyékán. De nem akarok senkit megbántani, ezek csak észrevételezések.

2014. jan. 7. 07:42
 15/23 A kérdező kommentje:
Mivel lenne könnyebb részmunkaidőben elhelyezkedni? Lehet abból több van. Igen, részmunkaidőben dolgozom. Napi 5 órát. Egyrészt azért mert épp ez volt terítéken, másrészt mert nem 3-4 éves korában mentem vissza dolgozni. Egyébként kezdetben az első pár hónapban teljes munkaidőre mentem vissza, csak az idény meló volt. Így keresni kellett másikat és télen csak ez akadt. Következővel is 4 éves koráig részmunkaidőben akarok dolgozni, de 1 éves korában megyek vissza dolgozni. Ha már elkezdett suliba járni, akkor visszaállok teljes munkaidőre. Azért, hogy kevesebb legyen a gyerekvigyázás, hogy egy kicsi időt azért tölthessek a gyerkemmel, no meg hogy valami pénzt hozzak a konyhára.
2014. jan. 7. 07:47
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért gondolod,hogy valaki vagy elvégzi az egyetemet, vagy 40 éves koráig otthon marad és minimálbért kap. Vannak olyan országok (pl.Svájc), ahol nem "divat" egyetemre küldeni a gyereket, minőségi szakiskolák vannak. Én meg például lediplomáztam, de soha nem tudtam a diplomámmal elhelyezkedni. A férjem meg érettségi után elkezdett dolgozni, és közben szerzett diplomát. Ők például négyen voltak testvérek, mind a négy gyerek így csinálta. Szóval én nem értek azzal egyet, hogy annyi gyereket kell csak vállalni, amennyinek ki tudod fizetni az egyetemét.

Egyébként abban igazad van,hogy Magyarországon van,aki azért (is) szül még egy gyereket, hogy tovább fizessen neki az állam.

2014. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

# 13/16

Akkor nem lennék, az nekem aztán nem fájna. Szerencsére ma már az ember túljutott azon a koron. Én inkább nem éhezést, hideg lakást szánok a gyermekemnek,mert a nagyszüleimnél sem volt az.

2014. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok,13 as teljesen egyetértek veled!!!!


És én sem hiszem,hogy csak diplomával lehet előrébb jutni!

2014. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát igen ő már csak tudja aki csak az alanyi jogon járó gyest kapja.
2014. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

De amikor a férjed meg 3 testvére született, akkor még nem is gondolkodtam az egyetemről,mert akkor még nem nagyon volt mindenkinek diplomája. Ma valóban, boldog-boldogtalannak van. Ma már magyarba ha azt mondod, hogy van diplomád, kábé mintha érettségid lenne. Ezt aláírom. Én sem helyezkedtem el a diplomámmal...de csak azért, mert nem akartam. Kaphattam volna melót, de nem nagyon tetszett, hogy csak egy évre kapnám meg, aztán ha szerencsém van a következő évre is meghosszabbítják. A párom meg folyamatos három műszakban dolgozott, kizárt dolog volt, hogy kaphat jobb melót. Kemény fizikai munka volt, nem akartam, hogy beleroppanjon. Ezek miatt jöttünk is ki. Tudtam, hogy az ő meg az én fizetésemet olyan gyorsan eltapsolnánk a hó végére az albira meg a rezsire, hogy örültünk volna, ha jut kajára. ...és akkor még hol jutott volna egy gyerekre. Persze tudom, vannak, akik nagyon nagyon kevésből megélnek, de ha nekem volt választási lehetősegem, akkor mért ne próbáltam volna ki, hátha összejön. Ha nem jött volna össze, férjemet visszafogadták volna (úgy ment el a gyárból) én pedig tudtam volna keresni otthon melót. Szerencsénk volt, mert még szabadok voltunk. Nem voltak lekötöttségeink. Sokan magyarban mondják, hogy jó neked, neked nem voltak lekötöttségeid, tudtál mozdulni, így könnyű...de sokszor ezt kisgyerekesektől hallom, akik albiban, vagy a szülői házban laknak és fizetik a kocsijukra a hitelt...vagy valami hasonló. Ezért jöttem én ki az előtt, hogy gyereketvállaltunk volna.

A kitaníttatás alatt meg egy kicsit azt is értettem, (bocs nem írtam oda), hogy el tudja a szülő indítani a gyerekét. A nagyon régi időkben még volt a lányoknak kelengyéjük, a fiúknak gyűjtötték a jószágot, segítettek tanyát venni az ifjú párnak. Ma már hol indítja el a gyerekét az ember...sehogy...nagyrészt sehogy. Ezért olyan nehéz a fiataloknak, és ezért mondom azt, hogy jó lenne úgy gyereket vállalni, hogy azt fel tudja az ember tisztességesen nevelni-ne nélkülözésbe, ne úgy, hogy minden nap azt mondjuk neki, hogy kicsikém ma nem futja csokira, örülünk, ha kenyérre futja, ne hidegbe, mert nincs pénz kifizetni a gázszámlát,-és tisztességesen elindítani.

Persze lehet, hogy mikor vállalja a gyereket, akkor minden szép és jó, aztán üt be a baj, és szegényednek el, vagy fordítva, hogy rosszul indul minden és utána minden jóra fordul, mégis több valószínűséggel jól végződik minden, ha eleve jól kezdődik.

Jó dolog a szeretet, de se nem jól lakni, se nem felmelegedni nem lehet belőle. Én most csak azokra gondolok, akik vállalnak több gyereket, aztán sírnak, hogy nincs mit enni. Sok ember csak a szívére hallgat, mikor gyereket vállal, pedig ésszel is kéne.

Sok olyan kérdést is olvasok, hogy van x forintom, nincs házunk, anyuéknál lakunk, max férjem dolgozik, fizetjük az autó hitelét, szerintetek vállaljunk e gyereket.

A válaszok meg mindig azok, hogy igen, persze, majd lesz valahogy. A gyerekre majd úgy kapnak ajándékba ruhát, az anyuka úgy is kapja alanyi jogon a gyest, anyukádék úgyse raknak ki, majd segítenek...stb

Akinek nem inge ne vegye magára.

2014. jan. 7. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!