Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit csináljak? Nagyon pörgős...

Mit csináljak? Nagyon pörgős a munkám, de a főnököm tuti nem fogja tolerálni, ha elmegyek táppénzre. A Gyed alatt neki fizetnie kell utánam valamit?

Figyelt kérdés

Még csak 15 hetes kismama vagyok, de tudom, hogy nem fogom bírni ezt a munkát csinálni, ha nagyobb lesz a pocim. Nagyon pörgős, rohangálni kell, pakolni, hajolgatni. Nagyon fárasztó!

Nem tudják még, hogy várandós vagyok, jövő héten szeretném bejelenteni. Nem tudom, h meddig bírom csinálni ezt a munkát, de nagyon el vagyok kenődve, mert attól tartok, h legkésőbb 6 hós terhesen el kéne jönnöm táppénzre, amitől a főnököm tuti lesokkolódna. Másrészről, a gyedem szempontjából sem lenne a legideálisabb.


Úgy tudom, hogy a táppénz 1 harmadát a munkaadónak kell fizetnie.


Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. Szeretném minden szempontból a legjobb döntést meghozni, és minezek mellett szeretnék úgy beájrni addig is a munkahelymre, h ne utálkozzanak velem.



2013. szept. 26. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A gyedbe NEM fog beleszámítani a táppénz! Szóval amiatt ne aggódj, hogy azért lesz kevesebb a gyeded, mert táppénzen voltál/leszel!
2013. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tényleg?? Hú ezt jó tudni... Pedig én azt hittem, hogy a táppénz miatt kevesebb lesz...
2013. szept. 27. 17:48
 13/14 A kérdező kommentje:
És azt valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan tudom kiszamolni a gyedemet? A bruttó fizum 70%-a és ebből meg lejön valamennyi.. De mennyi pontosan? Sehogy sem tudom megállapítani.. A kalkulátorok nem jöttek be :/
2013. szept. 27. 17:50
 14/14 anonim ***** válasza:
Számokat írok, úgyis anonim a fórum: 185ezer volt a nettó fizum, TGYÁS gyanánt ezt megkaptam. A TGYÁS bruttója kevesebb mint a fizu, de kevesebbet is adózunk belőle, így a családi pótlékkal együtt jobban jöttem ki anyagilag mint amikor dolgoztam. Ezt kaptam 5 és fél hónapig (a TGYÁS-t 4 héttel a szülés előtt megigényelheted, jól jöhet a babára való felkészülésben, biztos több lesz mint a táppénz). A GYED-em kb 95-100 ezer. Ez minden hónapban változó, a hónap hosszának megfelelően. Szerintem a te pénzeid is arányosan valahogy így alakulnak. Ja a GYED maximálva van, lehet hogy én a max-ot kapom, így ha neked kevesebb esetleg a fizud, akkor arányaiban több GYED-et fogsz kapni, tehát nem a TGYÁS felét kb. Én ennyit tudok írni, a jogi hátterét nem ismerem :)
2013. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!