Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit csináljak? Nagyon pörgős...

Mit csináljak? Nagyon pörgős a munkám, de a főnököm tuti nem fogja tolerálni, ha elmegyek táppénzre. A Gyed alatt neki fizetnie kell utánam valamit?

Figyelt kérdés

Még csak 15 hetes kismama vagyok, de tudom, hogy nem fogom bírni ezt a munkát csinálni, ha nagyobb lesz a pocim. Nagyon pörgős, rohangálni kell, pakolni, hajolgatni. Nagyon fárasztó!

Nem tudják még, hogy várandós vagyok, jövő héten szeretném bejelenteni. Nem tudom, h meddig bírom csinálni ezt a munkát, de nagyon el vagyok kenődve, mert attól tartok, h legkésőbb 6 hós terhesen el kéne jönnöm táppénzre, amitől a főnököm tuti lesokkolódna. Másrészről, a gyedem szempontjából sem lenne a legideálisabb.


Úgy tudom, hogy a táppénz 1 harmadát a munkaadónak kell fizetnie.


Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás. Szeretném minden szempontból a legjobb döntést meghozni, és minezek mellett szeretnék úgy beájrni addig is a munkahelymre, h ne utálkozzanak velem.



2013. szept. 26. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, ha veszélyeztetett terhes leszel, akkor a veszélyeztetett terhesség miatti táppénznél is fizet a munkáltató.


Minél hamarabb jelentsd be ÍRÁSBAN a terhességed, mert csak akkortól vagy védett, miután bejelentetted. 15 hetes poci azért már látszódik.

2013. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp jelentsd be, hogy terhes vagy, írásban, akkor vagy védett, nem rúghat ki, ha határozatlan a munkaszerződésed. Igen, a munkáltatónak is van fizetési kötelezettsége, ha te táppénzre mész, viszont gyed alatt már nincs.

Egyébként könnyített munkát kell kapj, miután bejelented a terhességet és nincs semmi indokod, hogy táppénzre menj. Én 17 hetes terhes vagyok, egy hipermarketben dolgozok most is, ugyanúgy pakolgatok úgymond, rendezgetek és ilyesmik, viszont nehezet nem emelhetek, békát nem húzhatok és társai!

2013. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De még nekem csak olyan a pocim, mintha jóllaktam volna :)


Viccet félretéve, tudom, hogy írásban kell bejelenteni, de a főnököm tuti kitér a hitéből, ha én nem fogok dolgozni 2-3 hónapot, ráadásul még fizetnie is kell utánam. Még a tüdőszűrőnket sem akarja kifizetni..


Nem hülye, mikor bejelentem, h terhes vagyok le fogja vágni, hogy pocakkal ezt a melót nem fogom tudni úgy teljesíteni, ahogy kell, ezért el fogok menni táppénzre. Akkor meg utálni fog abban a néhány hónapban, amit kénytelen vagyok még ott dolgozni, h a GYEDem minél magasabb legyen.


Egyébként, ha elmegyek gyedre, akkor neki fizetnie kell valamit utánam azidő alatt?

2013. szept. 26. 16:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem! Legalább akkor gyed alatt nem fog utálni :)
2013. szept. 26. 16:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyed alatt a munkahely nem fizet, csak az OEP. Én is anno tiszta para voltam hogy utálni fog a főnököm, pont sz..rul megy a cégnek, és még én is "lógok" a melóból, de szerencsére irodai munka, 38 hetesen még dolgoztam. Drukkolok hogy ne legyen problémád a munkahelyeden, de most előtérbe kell helyezned a babát és magadat. Ne azon rágódj hogy mit szólnak hozzá, ha negatívan állnak a terhességedhez az őket minősíti, nem is érdemlik meg hogy emiatt stresszelj. Kérdezd meg a főnöködet hogy melyik lenne a jobb megoldás, maradsz de könnyített munkával, vagy mész tápénzre. Majd ő eldönti. De akkor tényleg ragaszkodj a könnyített munkához. Engem most nem várnak vissza a céghez (válság van), gyorsan összehoztunk még egy gyereket, így talán kijut a munkahelyem a válságból és nem rúgnak ki ha 3 év múlva megyek csak vissza (még a terhesség elején vagyok), addig pedig nem sok vizet zavarok. Egyébként is nagyon szerettünk volna kistesót, és a gyed kb ugyanannyi lesz mert gyed-be fog születni. Csak magatokra gondolj, nehogy a baba rovására menjen a munkahelyi stressz.
2013. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyébként magát a munkahelyet szeretem. Mindig jó hangulatban telik az idő. Nehezet emelnem nem kell, pakolni is csak könnyű dolgokat. De kapkodni kell, az tény.


Egyik ismerősöm azt mondta, h beszéljem meg a főnökkel, h dolgozok, amíg tudok, aztán elmegyek táppénzre, és max azt az 1 harmad részt kifizetem neki.. Hát nem tudom. :) érdekes ötlet..

2013. szept. 26. 17:27
 7/14 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a táppénz első két hetében fizet a munkáltató valamennyit, utánna már nem, illetve hogy a veszélyeztetett terhesség címszó alatti táppénznél sem. Bár javítsatok ki.


Te vagy az első, és bébid. :) Közöld vele, lesz ami lesz, ki nem rúghat.

2013. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én próbáltam utána járni, de úgy tudom, h ha veszélyeztetett terhes vagyok, akkor is kell fizetnie, meg ha nem vagyok az, akkor is.. Hiába telik le a 15 nap.. Ugyan úgy fizetnie kell.
2013. szept. 26. 17:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, a babám az első, pont ezért szeretnék nyugodt légkörben dolgozni addig, amíg nem megyek el gyedre..táppénzre :)
2013. szept. 26. 17:40
 10/14 anonim ***** válasza:
táppénz egyharmadát fizeti a munkáltató, valamint, ha van betegszabi, akkor azt a 15 napot is. gyedhez neki semmi köze, mert ha netán kifizetőhely, akkor is visszaigényli az oeptől.
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!