Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem tudom, hogy mitévő legyek!...

Nem tudom, hogy mitévő legyek! Elmenjek táppénzre?

Figyelt kérdés

12 hetes kismama vagyok első babával. 7 hónapja van állandó 8 órás bejelentett munkaviszonyom. Nagyon szeretem a munkám, bár eléggé pörgős,fárasztó,(folyton pakolni kell, kiszolgálni, rohangálni) így biztos vagyok benne, hogy ahogy nő a poci, nem fogom tudni csinálni. A munkahelyemen még nem tudják, h terhes vagyok.


Szeretnék majd Gyed-et kapni, de ahhoz kell még majdnem fél év munkaviszony/biztosított időszak. A főnököm nagyon rendes, a kolléganőim is, nem szeretnék velük kitolni, de félek.. nem szeretnék rosszul járni. Nem így terveztük a férjemmel, szerettünk volna még várni egy évet a babával.


Azt tanácsolták nekem, hogy jelentsem be a főnökömnek, hogy várandós vagyok (írásban) és 3 hónap múlva (vagy, ahogy érzem, hogy már nem megy olyan könnyen a munka) menjek el táppénzre a fennmaradó 3 hónapra.


Én szülés után/gyed,gyes után nem szeretnék visszajönni erre a munkahelyre, mert ezt csak fiatal, gyermek nélküli lányok/nők tudják normálisan csinálni.


Az lenne a kérdésem, hogy ez a táppénzes felállás működhetne e? Nem tennék alá a főnökömnek? Neki kéne valamit abban a 3 hónapban fizetnie utánam?


Ha elmegyek 3 hónap táppénzre, attól még kapnék Gyedet?

Kérem szépen, aki tud tanácsot adni, az segítsen, mert nagyon tanácstalan vagyok. Köszönöm!! :)



2013. szept. 14. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen beleszámít de táppénz alatt csak a fizetésed 60% kapod. Én most elmennék egy pár hétre és ha elmúlik a hányingeres időszak lehet bírnád.
2013. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jelentsd be a főnöködnek és dolgozz, amíg úgy érzed, hogy bírsz. Ha a kollégák rendesek ők is segítenek majd, hogy könnyebb legyen neked. A GYED számításhoz nem értek igazán ebben az esetben, de a főnöködnek semmi anyagi hátránya nem lesz a te táppénzedből, abból ő nem fizet semmit. Családi adókedvezményt már kérhetsz, ha a baba a pocidban elérte a 91 napos kort (orvos ad róla igazolást), ez sem károsítja a munkaadód, csak a te adód lesz kevesebb.
2013. szept. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De a táppénz egy részét neki kell kifizetnie nem??
2013. szept. 26. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha terhesség miatt mész táppénzre (nőgyógyi javaslatára a házidoki felvesz) akkor abból egy fillért sem kell fizetnie a munkáltatódnak.
2013. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!