Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elmenjek így...

Szerintetek elmenjek így táppénzre?

Figyelt kérdés
7 hetet töltöttem tegnap, de már 2 hete állandóan rosszul vagyok és hányok. 4kg-ot fogytam, pedig egyébként is csak 59 kg vagyok. Néha napközben egy kicsit jobb, aztán egyik percről a másikra megint nagyon rossz. Szerintetek kiírassam magam?
2010. szept. 28. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt neked kell érezni. Ha olyan a munkád, hogy nem tudod elvégezni így, akkor igen. Bár ez orvostól is függ, hogy ki ír-e. És hogy a nőgyógyászod ad e javaslatot,amire kiírhat a dokid.
2010. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha normáis a munkahelyed, akkor én a helyedben maradnék. Én is nagyon hányós voltam, rá is jött a főnököm, hogy gyereket várok, ennek ellenére tudtam dolgozni.

DE! 1-2 kg fogyás normális szokott lenni, azt nem tudom, 4 kiló még az-e. Javaslom, hogy hívd fel a dokit, és kérdezd meg tőle, létezik ugyanis olyan, hogy terhességi vészes hányás, nem is olyan ritka, és ha nem kezelik, akár ki is száradhatsz. Ilyen esetben természetesen ki is ír azonnal. Majd írj, mi lett.

2010. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor a 12. hét körül elmúlik a hányós korszak, de már a 10. hét után enyhülhet. Mondom, ha szerencséd van. :) A helyedben lehet, hogy elmennék most táppénzre, aztán majd visszamész, ha jobban leszel. Utána, ha olyan a munkád, simán dolgozhatsz még egy pár hónapot.
2010. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is írasd ki magad pár hétre! Ha jobb lesz,és olyan a munka helyed,akkor majd vissza mész. Boldog babavárást:)
2010. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
... 7 hetesen... mi lesz még 37 hetesen veled? Ne sajnáld már ennyire magadat... dolgozz, valakinek azt is kell.
2010. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én a 10. hétre 5 kilót fogytam, a reggelim mindig a wc-ben kötött ki. A főnököm egyből levágta, hogy jön a baba.

Most a 28. hetet kezdem a mínusz 5 kiló vissza jött sőt még plusz 2 is. A 12. héttől elvágták a hányást, de kívánós azért nem vagyok.

Én csak a nőgyógyászom javaslatára és a főnököm unszolására mentem el a 25. héten táppénzre. De kellett is, mert a munkaidő végére felment a vérnyomásom 140-re. Most semmi bajom, pihenek, a pici jól érzi magát, aminek hatásosan jelét is adja.

Szóval Te érzed, hogy mennyire bírod a melót a rosszullét mellett. Én szerencsés vagyok, mert a főnököm elnézte, sőt volt, hogy elengedett haza, " majd ledolgozod, ha jobban leszel" címszóval.

Azt javaslom a nőgyógyásszal beszéld meg.

2010. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!