Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmenjek táppénzre? Nem korai...

Elmenjek táppénzre? Nem korai egy kicsit?

Figyelt kérdés
3 hete dolgozom egy gyárban,már megfázva mentem első nap!Ittam forró teát és próbáltam magam kúrálni,de nem ment!Tegnap este lefekvéskor nagyon fáztam,hajnalban arra ébredtem,hogy szó szerint még a fejbőröm is fáj!A hátam,a térdeim,az izmaim,a csontjaim!Ma ébredéskor megmértem a lázam 38,5 fokos volt!Alig bírok menni,de mivel e hónap 30.-ig van a szerződésem (2 hét volt a próbaidő)nem merek kiiratkozni táppénzre,de nem hiszem,hogy így fogok tudni dolgozni!Teljesen be vagyok rekedve és akkora a mandulám,hogy nem bírok nyelni sem!Mit tegyek?Menjek vagy maradjak és dolgozzak betegen?Orvoshoz ha elmennék és gyógyszert írna fel,nem biztos,hogy megengedné,hogy menjek dolgozni,mert én nagyon könnyen kapok hörghurut-ot egy sima megfázásból!Fontos az egészségem,de a munkám is,mert 1 évi keresgélés után végre akadt munka!
2010. szept. 23. 04:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan menjél el egy,vagy két nap táppénzre-így nem lehet dolgozni,vagy telefonálj be és mondd meg,hogy ledolgozod,de nem mész el táppénzre-hidd el,nem emberevők :) jó egészséget :)
2010. szept. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséged mindennél fontosabb.Menj el táppénzre,ha kell.Betegen úgysem lehet dolgozni.

Ha ez a munkáltatónak esetleg nem tetszik,hát az legyen az ő baja.

2010. szept. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!