Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes/Gyed? Hogy van ez pontosan?

Gyes/Gyed? Hogy van ez pontosan?

Figyelt kérdés
Én már teljesen összekavarodtam, szóval valaki, aki érti is a dolgokat, elmagyarázná nekem röviden tömören, de érthetően, hogy ki, mikor, milyen feltétellel veheti igénybe a gyest/gyedet? Most alanyi jogon jár, vagy nem jár, vagy hogy van? Köszönöm!
2013. aug. 19. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
GYES alanyi jogon jár, a gyedhez munkaviszony kell.
2013. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

gyes alanyi jogon jár a gyerek 3 éves koráig, nettó 25 600 Ft

a gyedhez kell a szülés előtt az elmúlt 2 év alatt legalább 365 napnyi munkaviszonynak lennie, akkor igényelhető a gyerek 2 éves koráig, ez után jön a gyes

2013. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a gyes alanyi jogon jár mindenkinek.


a gyed-annak jár aki szülést megelőzően volt bejelentett munkahelye. ez 2 évig jár utána gyes.


ha nem volt munkahely akkor csak gyes jár (ez nyilván kevesebb,mint a gyes)

2013. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jav: kevesebb mint a gyed..
2013. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a szülést megelőző 2 évben van 365 nap munkaviszonyod, ami a szüléskor is él, akkor előbb igényelheted a TGYÁS-t (168 nap), ami a fizetés 70%-a. Ebből adóelőleget vonnak csak. Ezután igényelheted a GYED-et, ami szintén 70%, de ebből már 10 % nyugdíjjárulékot is vonnak az adóelőlegen kívül. Ez a gyerek max! 2 éves koráig jár. (Attól függően, hogy mennyit dolgoztál előtte, ez rövidebb is lehet.) A GYED összege maximálva van, a minimálbér 2-serese lehet csak az alap. Ezt követően a gyerek 3 éves koráig lehet igényelni a GYES-t.

Ha nem dolgoztál még, vagy nincs bejelentett munkaviszonyból 365 napod, akkor a gyerek születése után GYES-t igényelhetsz, ami 25.600.- Ft.

2013. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
dolgozni dolgoztam, de sajnos csak hetes szerződéseket kaptam, ezért érdekelt. tehát ha most terhes vagyok, akkor gyest azt kapok, de gyedet nem, így nem a gyed után kell igényelnem a gyest, hanem már a születésekor? jólértem?
2013. aug. 19. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, jól érted, ebben az esetben csak a gyes-re vagy jogosult, ezt kell igényelned szülés után
2013. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat és a segítséget. :)
2013. aug. 19. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ezen kívűl kapsz még egyszeri anyasági segélyt,és családi pótlékot is,amit szintén a gyerek születése után tudsz igényelni
2013. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!