Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Rám mi vonatkozna gyes, gyed...

Rám mi vonatkozna gyes, gyed ügyben az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

A lényeg röviden. van egy 17 hónapos kisfiunk. Hónapok óta próbálkozunk de nem sikerül ismét teherbe esnem. (A kisfiunkra is 3,5 évet vártunk.)

Mostmár mindenképp kicsusztunk, hogy gyed alatt megszülessen. ha gyes alatt születne meg , akkor kahatok gyedet? Vagy ez , hogy müködik?

Ha 2 éves lesz és nem leszek kismama mindenképpen megyek akkor vissza dolgozni. Még az lenne a kérdésem, hogy a gyest igénybe tudom venni mert 6 órás leszek. A szabadságokkal ilyenkor mi van? Azt kiírják és közben kapom a gyest is?

Nagyon köszönöm ha valaki veszi a fáradságot és ír nekem!



2013. aug. 14. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem szűnik meg a munkaviszonyod akkor jár neked majd ismét a gyed, esetleg az alapja változhat majd.


szabi idejére le kell mondanod a gyest, mert ha 8 órás voltál, akkor a szabit is 8 órásként töltöd majd. de amint lejár, abban a pillanat majd jár a gyes a 6 órás munkaviszony mellett

2013. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ahogy terhes lettem nagy változás volt a munkahelyemen és aláírtam a 6 órás szerződés módosítást, mert féltem, hogy elengednek. Már a szabit is így fogom kapni.

2013. aug. 14. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor szabi alatt is járni fog a gyes.

Igen, ha megmarad a munkaviszonyod, a 2. babával is fog járni tgyás és gyed.

2013. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak a baba nem akar jönni. Annyira szertnénk egy kislányt. Vagy mindegy lenne csak tesókája lenn a kisfiunknak. Nem akrnánk , hogy egyke legyen.

Nagyon köszi a választ!

2013. aug. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!