Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor fogják emelni végre ezt...

Mikor fogják emelni végre ezt a potom összegü gyest?

Figyelt kérdés
Vagy ez igy marad örökre ,elég szomoru lenne
2013. aug. 15. 15:21
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem értem aki szerint külföld olyan csodás ahol az anya kb a bölcsi/ ovi díjáért dolgozik az mi a fenért marad itt.

Tipikus magyar hozzáállás, de ott sincs kolbászból a kerítés.

2013. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
AKKOR NAGYON KEVESEN MARADNÁNAK ITT UTOLSÓ!!!! Örülj inkább hogy vannak olyanok akik még itthon próbálnak boldogulni. Ott sincs kolbászból a kerítés, de jobb az életszínvonal, és jobban támogatják a családot. Ez tény! Mint ahogy az is tény hogy a gyes potom összeg, mint ahogy a családi pótlék is!
2013. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Az is TÉNY, hogy nem is abból kell megélni.
2013. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, de nekem sosem jutott eszembe panaszkodni emiatt.

Mindkét gyerekemmel nagyon jó tgyás-om volt, majd a max. gyed-et kaptam 2 éves korukig, ezek nem sokkal voltak alacsonyabbak a fizumnál, de ugye értelemszerűen jóval kevesebbet költöttem magamra, így teljesen jó volt.

A kicsivel akkor lettem terhes, amikor a nagy betöltötte a 2-t, így 9 hónapig csak a gyes-t kaptam (akkor még családi adókedvezmény sem volt, táppénzre menni meg nem volt pofám), de örültem neki, hogy legalább a gyes van. Meghúztuk a nadrágszíjat arra az időszakra, a párom extra melókat vállalt és kész.

Ahogy pedig a kicsi 2 éves lett, kivettem a szabijaimat és visszamentem dolgozni.


Én személy szerint örülök neki, hogy nem emelik a gyes-t, mert elég sokan vannak, akik életükben 1 percet sem dolgoztak bejelentve, nehogy már ők járjanak jól!

Persze tudom, sokan önhibájukon kívül nem tudnak gyed-re menni, de ők jóval kevesebben vannak, mint a tudatosan csak gyes-re szülő nők, akik meg azután csak panaszkodni tudnak.

2013. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!