Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Emelt összegű családi pótlékot...

Emelt összegű családi pótlékot hogy kell kezdeni intézni?

Figyelt kérdés
Válás még nincs, de most mondták, hogy attól még igényelhetem, de nem tudták, hogy hol és hogyan. Valaki tud segíteni?
2013. júl. 3. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha válás miatt gondolod, mert egyedülálló vagy, akkor nem az emelt családi pótlékot fogod kapni, hanem az egyedülállóknak járó családit, a kettő nem ugyanaz.

A MÁK-ban kell igényelni, új igénylőpapírt kell kitölteni, amin azt kell bejelenteni, hogy egyedülálló vagy és mikortól vagy egyedülálló.

Vagy írsz egy levelet a MÁK-nak, hogy egyedülálló lettél ekkortól és szeretnéd a családi pótlékot mint egyedülálló igényelni! Ez utóbbi lesz a legegyszerűbb!

2013. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Á, köszönöm. És összegben is különbözik a kettő? Mert már egy ideje igényelhettem volna, de mivel azt mondták, 1200 ft a különbség, nem maceráztam vele.
2013. júl. 3. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
igen,csak 1300ft a különbség 13500ft
2013. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
most már sajnos számít az is. :( köszönöm a segítséged!
2013. júl. 3. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!