Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e igényelni tartósan...

Lehet-e igényelni tartósan rossz látásra emelt összegű családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Az egyik szeme 100%-osan jó, a másik viszont 10%-os működést produkál, azaz egyik szemére majdnem vak szegénykém..
2011. aug. 8. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a gyámhivatalnál, vagy a gyermekvédelmi hivatal/osztály biztosabb válaszokat ad, mint az ittlévő hozzá nem értők /köztük én is/.
2011. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Államkincstárnál érdeklődjék, illetve a szemorvosnál! Nekünk is az államkincstár intézte az emelt összegű családit 1500 g alatti születési súly miatt kapjuk.:(
2011. aug. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdésedet valóban az Államkincstárnál tudják megválaszolni. Amit viszont szeretnék megosztani veled, hogy én is így születtem, és soha nem zavart a dolog, szemüveget, majd kontaktlencsét viseltem. Mindig mindenki szörnyülködött az állapotomon, én meg nem értettem gyerekként, mert semmi hátrányt, fájdalmat, stb. nem éreztem. Így ugye szinte nincs térlátásom, de ezt akkor még nem tudtam.:) Ráadásul szép szemüvegeket kaptam.:) Szóval csak megnyugtatni szeretnélek, a gyermeked ugyanolyan boldog lesz ezután is, mint bármelyik másik!
2011. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet.

Tartalmazza hogy ki jogosult emelt családira...

2011. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!